Mieszkanie na nowym osiedlu od dewelopera – tak czy nie?

Rynek nieruchomości mieszkalnych ma się w Polsce bardzo dobrze. Deweloperzy przez cały czas realizują nowe nieruchomości, dlatego możemy bez problemu znaleźć dla siebie coś interesującego zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Mieszkania od deweloperów sprzedają się bardzo dobrze. Po pierwsze jest to kwestia braku wystarczającej liczby mieszkań, po drugie stanu mieszkań używanych, które nie zawsze zachwycają tym, co mają do zaoferowania. Poza tym chyba każdy z nas chciałby zamieszkać w mieszkaniu nowym, które jest nowoczesne i wykończone w naszym guście.

Wielu deweloperów oprócz pojedynczych budynku realizuje także większe osiedla, na których znajduje się od kilku do nawet kilkunastu obiektów. Jeżeli chodzi o takie nowe osiedla Warszawa wiedzie prym, ale możemy również spotkać się z nimi w innych miastach, na przykład we Wrocławiu, Krakowie czy w Poznaniu.

Nowe osiedla mieszkaniowe kuszą właśnie swoją nowością, ale nie oznacza to, że są wolne od wad. Przede wszystkim mogą nie odpowiadać tym osobom, które poszukują mieszkania w doborowej lokalizacji, z szybkim dojazdem do centrum miasta oraz z dobrze rozbudowaną infrastrukturą – łatwym dostępem do sklepów, przeszkoli, szkół, przychodni.

Zazwyczaj mieszkania te powstają na obrzeżach miast lub w gorzej skomunikowanych dzielnicach, dlatego też nie są one tak dobrze przygotowane na mieszkańców jak te, które są położone bliżej centrum. Różnicę mogą odczuć przede wszystkim rodzice małych dzieci, a także osoby pracujące w centrum miasta.

Oczywiście, wszystko zależy też od dewelopera. Niektórzy kładą nacisk na to, aby stworzyć przestrzeń przyjazną dla nowych lokatorów. Pojawiają się place zabaw, sklepy, punkty gastronomiczne, parkingi i szerokie drogi dojazdowe.

Wobec tego w poszukiwaniu mieszkania położonego na obrzeżach miast zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na dostępną infrastrukturę – dzięki temu będziemy mogli znaleźć najlepsze lokum. W przeciwnym przypadku, gdy nie znajdujemy żadnej ciekawej oferty, warto sprawdzić mieszkania z rynku wtórnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ