Mieszkanie idealne. Najważniejsze cechy wymarzonego lokum

Pojęcie ,,ideału” zawsze ma wymiar indywidualny. Nie inaczej jest z mieszkaniami. O tym, czy dana nieruchomość odpowiada naszym gustom, decydują osobiste preferencje. Pod uwagę bierzemy takie czynniki jak umiejscowienie, standard i wielkość lokalu.

Dobra lokalizacja

Dobrze zlokalizowane mieszkanie to gwarancja godnych warunków życia. Niektórzy preferują osiedlanie na przedmieściach, wśród ciszy i zieleni. Inni wolą umiejscowienie w samym centrum miasta – w pobliżu sklepów, ośrodków medycznych, czy punktów rozrywki. Idealna wydaje się opcja pośrednia, łącząca zalety podmiejskiej harmonii i wielkomiejskiego stylu. Takie możliwości daje zakup nieruchomości w dzielnicach na obrzeżach wielkich metropolii. Idealny przykład stanowią warszawskie Bielany z nowopowstającym osiedlem Shiraz Trio. Tutejsi mieszkańcy mogą zaczerpnąć świeżego powietrza, napływającego wprost z puszczy Kampinoskiej, a jednocześnie są w stanie swobodnie podróżować do centrum stolicy, dzięki sprawnie działającej linii metra. Dwie korzyści w jednym.

Zadowalający standard

Standard budownictwa w ścisły sposób wiąże się z rodzajem zabudowy. Do wyboru mamy lokale w zabudowie starej i nowej. Te pierwsze są często dość mocno wyeksploatowane, dlatego ich zakup niesie ze sobą zwiększone ryzyko ukrytych wad i usterek. Pewniejszą inwestycją wydają się nieruchomości nowe, pochodzące z rynku pierwotnego. ,,Duża konkurencja na rynku mieszkaniowym sprawia, że deweloperzy dwoją się i troją, aby zadowolić najbardziej wybrednego klienta. Wskutek tego, powstają osiedla z prawdziwego zdarzenia, wykonane według nowoczesnych standardów budowlanych, bezpieczne i ekologiczne” – komentuje przedstawiciel Shiraz Trio.

Odpowiedni metraż i rozkład pomieszczeń

Potrzebujesz mieszkania dwu-, trzy-, a może czteropokojowego? Sporo zależy od Twojej sytuacji rodzinnej, a także od posiadanego budżetu. Najmniejszy powód do zmartwień mają single. Ich potrzeby z naddatkiem zaspokoją dwupokojowe lokale o powierzchni 43-50 m2. Wielodzietne rodziny muszą naszukać się nieco bardziej. ,,Przy wyborze dogodnego mieszkania dla kilku osób – poza metrażem i ilością pokoi – warto zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń i piętro, na którym znajduje się lokal. Ceny zakupu pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami mogą się różnić nawet o kilkanaście procent” – radzi ekspert Shiraz Trio. Mieszkania powinny być dobrze doświetlone i posiadać odpowiedni zapas powierzchni, przeznaczonej dla dorastającego potomstwa. Dla małżeństwa z trójką dzieci, przesadą nie okaże się nabycie lokalu czteropokojowego, o łącznej powierzchni 100 m2. W ten sposób zapewnimy pełen komfort sobie i najbliższym. A przecież o to przede wszystkim chodzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ