Meble industrialne - na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością. Jego cechą charakterystyczną są otwarte przestrzenie, przemysłowe, modernistyczne wyposażenie, a także obecność neutralnej kolorystyki. Elementem towarzyszącym są zatem proste, loftowe meble – stoliki kawowe, stoły do jadalni, szafy itp. Współczesny sklep z meblami oferuje nam szereg niezliczonych propozycji. Aby jednak cieszyć się harmonijnym wnętrzem, należy wiedzieć, w jaki sposób dobierać poszczególne umeblowanie.

Czym wyróżnia się styl industrialny?

Ten wnętrzarski trend narodził się w Stanach Zjednoczonych, w połowie XX wieku, kiedy ludność zaczęła przerabiać hale fabryczne i przemysłowe na prywatne mieszkania. To właśnie z tego względu elementem dominującym w tej stylistyce są przestronne, otwarte, wysokie pomieszczenia oraz ściany pokryte czerwoną cegłą. Z upływem czasu zaczęto wprowadzać pewne modyfikacje, całość uzupełniając o minimalistyczne dekoracje, idealnie podkreślające surowy wystrój wnętrz.

Aranżując lofty, należy pamiętać o zastosowaniu neutralnych kolorów, takich jak czerń, biel, brąz oraz szarości, przełamanych intensywnymi barwami, np. czerwienią dla ożywienia aranżacji. Typowym materiałem królującym w stylistyce industrialnej jest metal, beton, cegła, szkło (w szczególności czarne), jak również drewno oraz plastik.

Wybieramy budulec mebli

Sklepy z meblami proponują swoim klientom szeroki wybór mebli. Aby jednak należycie komponowały się z zastosowaną stylistyką, muszę spełniać pewne kryteria wyboru. Na pierwszy plan wysuwa się kwestia materiału, z jakiego mają być wykonane.

loft1

Decydując się na mebel drewniany, należy pamiętać, aby wyglądem imitował stary, nieco sfatygowany przedmiot. Optymalnie, aby był utrzymany w kolorystyce szarej, ciemnobrązowej lub zielonej. Chcąc uzyskać taki odcień, drewno poddawane jest specjalnym zabiegom, w wyniku których sprawia wrażenie nadszarpniętego zębem czasu.

Alternatywą może być umeblowanie z metalu. Szafa lub regał z tego materiału to prawdziwy hit ostatnich sezonów, w szczególności jeśli jest zamykany na kłódkę.

Uzupełnieniem całości jest wyposażenie z elementami szklanymi. W tym zakresie największą popularnością cieszą się drzwi z matowej tafli szkła barwionej na czarno.

Na co zwracać szczególną uwagę?

lampa loftowa

Umeblowanie warsztatowe to doskonała propozycja do wnętrz industrialnych. Bogaty ich wybór oferuje nam każdy dobry sklep z meblami lub aukcje internetowe. Świetnym wyborem będą zatem metalowe stoliki kawowe czy szafki. Kluczowym elementem jest jednak ich właściwe wykorzystanie. Jak zostało to już wcześniej wspomniane, styl loftowy lubi przestrzeń. I to niczym nie zagraconą. A zatem wyposażenie znajdujące się we wnętrzu musi charakteryzować się praktycznym zastosowaniem. Wszystko po to, aby było go jak najmniej, ale też należycie spełniało zadaną funkcję. Dla przykładu, industrialna szafa do przechowywania rzeczy powinna być jedno- lub dwudrzwiowa, jeśli służyć będzie jednej osobie. W przypadku większej ilości, idealnym rozwiązaniem będzie kupno modelu trzydrzwiowego bądź tego wykonanego na zamówienie. Masywność w połączeniu z elegancką formą – to fundament loftowych wnętrz.

Styl industrialny to nie tylko funkcjonalność, ale również wygoda. Dlatego uzupełnieniem całości powinna być przestronna sofa, obita skórą lub tkaniną w neutralnym kolorze.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ