Meble do salonu

Dekoracja i urządzanie salonu to nie lada przedsięwzięcie. W jego wykonywaniu należy wziąć pod uwagę takie istotne czynniki jak rozmiar danego salonu, nasze preferencje estetyczne, obecność okien i drzwi, a także preferowane formy spędzania wolnego czasu. Zgoła inaczej urządzimy salon, który będzie jednocześnie pełnił funkcję jadalni, inaczej gdy będzie on zarazem sypialnią lub pokojem dziennym. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – czego nie powinno zabraknąć w dobrze urządzonym salonie.

Umeblowanie salonu – czego nie powinno zabraknąć?

Oferta mebli przeznaczonych do salonu jest bardzo szeroka. Znajdziemy zarówno meble przeznaczone do siedzenia, blaty do salonu, meble do przechowywania różnego typu obiektów oraz mniej standardowe rodzaje mebli.

Do pierwszej grupy należą różnego typu siedziska. Do najchętniej stosowanych należą sofy oraz wersalki. Ostatnie z nich mają tę zaletę, że po rozłożeniu zmieniają się w dwuosobowe posłanie. Dlatego z wersalek chętnie korzystają te osoby, które potrzebują, by ich salon od czasu zamienił się w sypialnię. Uzupełnieniem podłużnego siedziska są fotele i krzesła, które często kupujemy w zestawie. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu wolnej przestrzeni, polecamy zaopatrzyć się także w wygodne pufy, które można chować pod ławą oraz które służą jako dodatkowe skrytki na różnego typu obiekty.

Blaty do salonu powinny być dostosowane do spodziewanych form spędzania wolnego czasu. Jeśli w salonie będziemy spożywać posiłki – wówczas polecamy zaopatrzyć się w stół. W przypadku salonów oddzielonych od jadalni wystarczy ława o lekko obniżonym poziomie blatu. Stoliki kawowe można stosować w przypadku salonów przestronnych, w których będziemy mogli wydzielić osobną przestrzeń do spędzania czasu sam na sam.

Meble do przechowywania to przede wszystkim szafy, szuflady, regały oraz półki. Ich wybór zależy w znacznym stopniu od naszych preferencji estetycznych i wybranej formy designu. Do coraz chętniej stosowanych należą meble wykonane nie z drewna, ale tworzyw sztucznych – takich jak metal lub szkło. Świetnie sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu minimalistycznym, eleganckim, industrialnym oraz nowoczesnym. Szczególnie warte polecenia są meble Lenart.

Dodatkowe pomysły na meble do salonu

Wśród mebli rzadziej stosowanych w salonach wymienić należy między innymi niestandardowe rodzaje siedzisk. Coraz chętniej w salonach pojawiają się hamaki oraz siedziska podwieszane pod sufitem. Także duże siedziska typu pufy-piłki coraz chętniej stosujemy w salonach.

Meble do przechowywania z przesuwnymi ścianami to coraz częściej wybierany ich rodzaj. Ich popularność wynika z ładnych, prostych frontów, które – w przeciwieństwie do szaf z otwieranymi drzwiczkami – pozwalają zaoszczędzić wolną przestrzeń.

Ponadto, szczególnym zainteresowaniem cieszą się meble w stylu rustykalnym – wykonane ze starych przyrządów (takich jak maszyny do szycia), drewna nieoszlifowanego lub palet. Meble tego typu nadają się szczególnie do salonów urządzonych w jasnych kolorach, dobrze oświetlonych, w których spędzamy dużo czasu samotnie lub w gronie rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ