Kiedy łóżko piętrowe to dobre rozwiązanie

Mieszkania w miejskich blokach łączy przeważnie jedno – jest w nich mało miejsca. Najczęściej sprzedawane są mieszkania małe, mające jeden pokój, ewentualnie dwa. Dzieje się tak, ponieważ mieszkania tego typu mają mały metraż, a co za tym idzie, ich cena jest najkorzystniejsza. Co mają jednak zrobić młodzi rodzice, którym urodzi się kolejne dziecko, a nie mają pieniędzy na to, by kupić większe mieszkanie? Muszą włączyć kreatywność w urządzaniu przestrzeni w dziecięcym pokoiku. Dzięki zastosowaniu sprytnych metod, można tak zaaranżować przestrzeń, że nawet niewielki pokoik spokojnie pomieści wszystkie niezbędne mebelki dla dwójki dzieci.

Kiedy warto zainwestować w łóżka piętrowe dla dzieci?

Gdy na świecie pojawia się kolejny potomek, a w dziecięcym pokoiku brakuje miejsca, to początkowo łóżeczko niemowlęce można postawić w sypialni rodziców. Jednak z biegiem czasu, gdy maluch zaczyna rosnąć, takie rozwiązanie przestaje być wygodne – wszak rodzice też by chcieli mieć trochę prywatności. Może pojawić się jeszcze jeden problem, a mianowicie zazdrość starszego dziecka, że młodsze rodzeństwo śpi bliżej rodziców. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się rozwiązanie, jakim jest łóżko dziecięce piętrowe.

Łóżko piętrowe dla dziecka – rozwiązanie na lata

łóżka piętrowe dla dzieci

Łóżko piętrowe ma wiele zastosowań. Świetnie nadaje się zwłaszcza do małych pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr sześcienny przestrzeni. Jeżeli niewielki pokój ma być dzielony przez dwójkę dzieci, to nieraz ciężko jest na tak niewielkiej przestrzeni zmieścić dwa dziecięce łóżeczka. Połączenie ich w jedno – łóżko piętrowe, rozwiązuje problemy z brakiem przestrzeni. Łóżko piętrowe warto postawić także w pokoju jedynaka. Dodatkowa powierzchnia do spania sprawdzi się, gdy przyjedzie rodzina w odwiedziny lub gdy na noc zostanie kolega czy koleżanka z klasy.

Jak wybrać łóżko piętrowe do dziecięcego pokoju?

Wybór odpowiedniego łóżka piętrowego to kluczowa sprawa dla bezpieczeństwa malucha. Warto postawić na produkty o solidnej konstrukcji, zwłaszcza jeżeli spać na takim łóżku ma dziecko w wieku przedszkolnym, które lubi się wspinać i wieszać na różnych jego elementach. Klienci często wybierają drewniane łóżka piętrowe – należy wówczas sprawdzić, czy są one odpowiednio wykończone i czy nie mają ostrych krawędzi, o które maluch by mógł sobie zrobić krzywdę. Ogromną popularnością cieszą się łóżka piętrowe dla najmłodszych, które stylizowane są na bajkowe postaci. Piętrowe łóżka, to rozwiązanie idealne zarówno dla maluchów jak i dla młodzieży szkolnej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ