aranżacja wnętrz

Świadomość ekologiczna z każdym rokiem jest coraz większa. Ludzie chcą żyć w zgodzie z naturą i otaczać się przedmiotami, które pozbawione są sztuczności. Mieszkanie pełne naturalnych materiałów pozwoli domownikom zachować równowagę i wieść codzienne życie w harmonijny sposób. W otaczającym nas świecie można znaleźć setki inspiracji. Zobacz, które z nich warto przemycić do wnętrza.

Barwy i odcienie, które uspokajają

Idealnym wyborem będą barwy, które naturalnie występują w przyrodzie. Pierwsze skrzypce zazwyczaj gra zieleń — w jej przypadku można postawić na dowolny odcień, ponieważ liście, trawy i mchy nie mają jednolitego koloru. Zielony wycisza i uspokaja. Długie przebywanie w towarzystwie tej barwy odprężą i pomaga odpocząć naszym oczom.

W naturalnym wnętrzu warto postawić na stonowany niebieski lub kolory ziemi. Takie odcienie przywodzą na myśl jezioro albo las. Ciemne barwy na ścianach intrygują i dodają wnętrzu tajemniczości. Nieco ponure kolory warto przełamać jasnymi beżami oraz bielą. Wprowadzą one powiew świeżości i będą optycznie powiększały pomieszczenie. Ciemnozielone ściany doskonale ożywią jasne żaluzje drewniane. Kolorystyka tych akcesoriów jest zbliżona do natury i tworzy przyjemną aurę.

Dużo światła i świeżego powietrza

Przyroda funkcjonuje dzięki dużej ilości naturalnego światła. Miłośnicy natury powinni zadbać o to, aby w ich mieszkaniu znalazły się jak największe okna, a nawet wyjście na balkon lub taras. Wnętrza zaprojektowane w zgodzie z przyrodą wyglądają cudownie, kiedy są skąpane w blasku promieni słonecznych. Należy zwrócić uwagę na to, aby w oknach montować jedynie mechanizmy stworzone z naturalnych materiałów.

W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się żaluzja bambusowa. Ten dodatek wykonany jest ze smukłych, lekkich lameli w naturalnych kolorach. Cała konstrukcja może wpuszczać do wnętrza dowolną ilość światła. Taki dodatek to doskonała propozycja dla miłośników eko-stylu.

Tylko naturalne materiały

Należy pamiętać, że we wnętrzu urządzonym zgodnie z naturą, dodatki wykonane z tworzywa sztucznego nie są mile widziane. O wiele lepiej jest zastąpić je materiałami naturalnie występującymi w przyrodzie. Ekologiczne wnętrze wspaniale prezentuje się w towarzystwie:

  • drewna,
  • bambusa,
  • rattanu,
  • wikliny,
  • juty,
  • lnu.

Meble i dodatki powinna cechowa prostota i brak przesadnych zdobień. Wyjątkowego klimatu nadadzą wnętrzu dodatki, takie, jak drewniane krzesła, wiklinowe kosze, czy rolety bambusowe, które będą oryginalnym i egzotycznym elementem aranżacji inspirowanej naturą. Nie należy przesadzać z liczbą dekoracji. Przyroda nie lubi przepychu, dlatego najlepiej postawić na minimalistyczne, harmonijne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ