Jak wykorzystać walory betonu architektonicznego

Połączenie walorów praktycznych z wizualnymi to najważniejsze cechy, którymi wyróżnia się beton architektoniczny. Trwały i zarazem pozwalający na mnogość aranżacji budulec można spotkać zarówno w przestrzeni publicznej, jak również w prywatnych wnętrzach.

Co wpływa na jakość betonu architektonicznego

Według fachowców z branży budowlanej na jakość i późniejszą estetykę betonu architektonicznego mają wpływ trzy główne parametry. Pierwszym jest odpowiednie wykonawstwo zgodne ze sztuką budowlaną. Drugim to dobór materiałów (kruszyw i dodatków) wpływających na wytrzymałość i estetykę. Kolejny to sposób montażu, czyli system deskowań.

O ile nabywca przy zakupie może przede wszystkim zaufać renomie producenta czy sklepu, to już do niego należy finalizacja projektu. Z tego punktu najistotniejszy wydaje się system deskowań, przygotowany w takim sposób, aby zapobiegać ewentualnym późniejszym pęknięciom i nieestetycznym przebarwieniom. Doświadczona ekipa w pracy z projektami z betonu architektonicznego jak najbardziej wskazana.

We wnętrzach

Gotowe panele betonowe szczególnie dobrze komponują się w przestrzeniach minimalistycznych oraz tam, gdzie postawiono na industrializm. Beton, także architektoniczny, doskonale współgra z wieloma innymi materiałami. Panele betonowe pasują do naturalnego drewna, kamienia, cegły, przeszkleń (także świetlików) oraz tkanin. Łatwe w montażu betonowe płyty ożywią niemal każdą przestrzeń bez względu na jej wielkość i przeznaczenie. Atutem na długie lata, poza estetyką, jest dodatkowa warstwa izolacyjna (akustyczna i termiczna). Beton architektoniczny po zaimpregnowaniu rekomendowany jest między innymi do pomieszczeń o sporej wilgotności, jak kuchnie i łazienki.

W czasach, kiedy przy aranżacji przestrzeni szczególną wagę zwraca się na detale, płyty z betonu architektonicznego wyższej klasy umożliwiają zabawę z formą oraz światłem. Beton architektoniczny, mimo pozornej toporności, dodaje wnętrzom lekkości. Surowej i wysmakowanej jednocześnie. Dlatego polecany jest nie tylko do domów i mieszkań, ale też jako wystrój klubu, kawiarni czy pubu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ