Jak urządzić niezapomniane urodziny? Proste sposoby na wyjątkowe święto

Urodziny ma się tylko raz do roku, dlatego warto pozwolić sobie na celebrowanie tego szczególnego dnia w wyjątkowy sposób. Nie ma miejsca na bylejakość i półśrodki – ma być odświętnie i uroczyście, by zarówno jubilat, jak i goście mogli poczuć tą niezwykłą atmosferę. Jednak jak tego dokonać? Najważniejsze to dobór odpowiedniej oprawy. We wnętrzu stylowo i gustownie udekorowanym nawet zwykła pizza na dowóz smakuje lepiej. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dekoracji na urodzinowy stół?

Oprawa stołu urodzinowego

Niezależnie od tego, czy zaplanowaliśmy na ten dzień jakieś aktywne rozrywki, gry i zabawy, czy też nie, to właśnie przy stole spędzimy z gośćmi najwięcej czasu. Dobrze jest zadbać o to, by zastawa stołowa była jednorodna, a jeśli planujemy wraz z gośćmi często wstawać, warto oznaczyć naczynia, by nie było wątpliwości, do kogo należą szklanki i kieliszki. W tym celu można opisać je złotym markerem lub obwiązać wstążkami o różnych kolorach – takie rozwiązania pozwalają uniknąć nieporozumień. Wszelkiego rodzaju świeczniki sprawdzą się doskonale jako dekoracje urodzinowe i zadbają o atmosferę, szczególnie jeśli impreza odbywa się wieczorem, jednak jeśli obecne będą też dzieci, wtedy koniecznie musimy pamiętać, by świece ustawić poza zasięgiem małych rączek. Przydadzą nam się również wazony w różnych kształtach i kolorach, nie tylko jako dekoracje urodzinowe, ale przede wszystkim do wstawienia tam bukietów, które ciągle są popularnym podarunkiem przynoszonym dla solenizanta.

Potrzebne naczynia na przyjęciu urodzinowym

Zależnie od tego, ilu osób spodziewamy się na naszym przyjęciu urodzinowym, będziemy musieli zaplanować poczęstunek dla co najmniej kilku osób. Można pozwolić sobie na serwowanie każdego dania bezpośrednio na indywidualne talerze, jednak wiąże się to z tym, że będziemy cały czas biegać między kuchnią a pokojem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest użycie wszelkich mis, waz i półmisków, na których wyłożymy potrawy i pozwolimy gościom nabierać sobie dowolne porcje. Ładnie ułożone koreczki, kanapki czy inne dania są same w sobie estetycznym i apetycznie wyglądającym rozwiązaniem, a w połączeniu z eleganckimi misami stworzą ciekawe dekoracje urodzinowe. W przypadku dań, które trzeba przed podaniem podzielić na mniejsze części (jak cała pieczeń czy inny kawałek mięsa), wypada, by zrobił to gospodarz. Można pokroić potrawy już w kuchni i podać na tacy plastry, ale można też zrobić to przy stole, jednocześnie dopytując gości o preferowaną wielkość czy dodatki.

Pyszne potrawy, stylowe dekoracje urodzinowe i miłe towarzystwo to wszystko, czego potrzeba, by zwykłe urodziny zamieniły się w prawdziwe święto, które pozostanie na długo w pamięci tak solenizanta, jak i wszystkich gości.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ