Eleganckie i praktyczne rozwiązanie - ława kawowa

Urządzając salon lub całą przestrzeń dzienną połączoną z jadalnią i kuchnią, stawiamy przede wszystkim na znalezienie idealnego stołu, przy którym będziemy spędzać czas. Jednak istnieje jeszcze jeden mebel, którego nie powinno zabraknąć w salonie – jest to oczywiście ława kawowa. Zestawia się ją najczęściej z kanapą lub narożnikiem oraz z fotelami, ponieważ jej niewielka wysokość nie przeszkadza w oglądaniu telewizji. Jeśli wybór idealnej ławy kawowej jest dopiero przed nami, warto dowiedzieć się o tym meblu trochę więcej.

Duży blat ławy to podstawa

Jak sama nazwa wskazuje ława kawowa służy do serwowania różnego rodzaju napojów i nie tylko zarówno na co dzień, jak i podczas wizyt gości. Aby na meblu tym zmieścić wygodnie zastawę czy też talerzyki z deserami, konieczne jest wybranie wariantu z odpowiednio dużym blatem. Klasyczna ława kawowa posiada blat w kształcie wydłużonego prostokąta. Dzięki temu mebel taki dopasuje się idealnie do większości mebli wypoczynkowych, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp nawet dla kilku osób.

Idealna ława to ława dopasowana

Wybierając ławę możemy dopasować ją do reszty mebli takich jak komoda czy też szafka RTV. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które zapewnia całemu pomieszczeniu spójny wygląd. Jednak możemy postawić również na uniwersalny mebel tego typu w kolorze białym lub czarnym, czyli w barwach, które dopasują się do każdej stylistyki. Szczególnie ciekawy efekt uzyskamy, jeśli w takim samym kolorze utrzymane są meble wypoczynkowe, przy których stać będzie ława.

A może ława z opcją przechowywania?

Ława kawowa to jednak coraz częściej nie tylko blat na czterech nóżkach. Naprawdę ciekawym rozwiązaniem są meble tego typu, które wyposażone zostały w różnego typu przestrzeń do przechowywania pod blatem. Znaleźć tam można klasyczne półki czy też pionowe, niewysokie ścianki. To właśnie dzięki nim można na ławie kawowej przechowywać książki bądź czasopisma. Z pewnością opcję taką docenią osoby, które dużo czasu spędzają na kanapie lub ulubionym fotelu, oddając się właśnie lekturze lub oglądaniu telewizji.

Mobilne ławy zapewniają maksimum komfortu

Ciekawym pomysłem są bez wątpienia ławy kawowe, które wyposażone są w kółka wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. To właśnie dzięki nim meble te można z łatwością przemieszczać w zależności od potrzeb. Właściwość tą powinno docenić zwłaszcza właściciele salonów, w których kanapa ma funkcję spania – wówczas, aby ją rozłożyć, stolik kawowy trzeba przemieścić. A po przesunięciu mebel ten sprawdzi się świetnie jako tymczasowy stolik nocny.

Bogata oferta ław kawowych w sklepie Akord: https://sklep.akord.net.pl/34-lawy-i-stoliki-kawowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ