Jak stosować kotwy do betonu?

Praca w betonie jest chlebem powszednim na placu budowy, ale też podczas niektórych prac remontowych czy modernizacyjnych odnoszących się do istniejących już obiektów. Potencjał w tym zakresie jest całkiem spory, a fachowcy realizujący zlecenia mogą sięgać po specjalistyczne akcesoria, dzięki którym takie działania są w pełni wykonalne. Kotwy do betonu stanowią jeden z najczęściej poszukiwanych elementów montażowych, jakie często są wykorzystywane również z innymi materiałami – chociażby z kamieniem naturalnym. W obu przypadkach można uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Kotwy metalowe do betonu – kluczowe cechy

Standardowo kotwa tego typu jest wykonana z odpornej na duże obciążenia stali węglowej, ocynkowanej na biało. Ocynk zwiększa odporność elementu na czynniki zewnętrzne, w tym również zapobiega powstawaniu korozji. Można ją bez obaw stosować w odniesieniu do betonu klasy minimum C20/25, a także, jak wspomniano wyżej, do kamienia naturalnego o zwartej strukturze (przy czym materiał ten nie jest objęty aprobatą techniczną). Dzięki przelotowemu mocowaniu prace są realizowane szybciej. Kotwa do betonu wyróżnia się dużą łatwością użycia, dzięki czemu montaż może mieć seryjny charakter.

Wypustki znajdujące się na pierścieniu kotew unieruchamiają je w materiale roboczym, co owocuje trwałym osadzeniem w strukturze. Dzięki specjalnie opracowanej geometrii klipsa tego typu kotwy można swobodnie wykorzystywać także w pracach z betonem o niższej jakości, jaki bywa używany w niektórych sytuacjach. Łeb kotwy do betonu jest gładki, więc w czasie wbijania niwelowane jest ryzyko uszkodzenia gwintu, do jakiego może dochodzić w specyficznych warunkach.

Kotwa pierścieniowa KMC / 8x95

Kotwa pierścieniowa KMC / 8×95 /. Fot. e-armet.pl

Sprawdzone kotwy metalowe do betonu – niedrogie i skuteczne

Ekspresowe kotwy trzpieniowe dedykowane są sporym obciążeniom, dlatego spiszą się bardzo dobrze w ramach wymagających zadań. Długość gwintu takich elementów jest dobrana adekwatnie do całkowitej długości kotwy, co jest warte podkreślenia. W tym przypadku średnica trzpienia z gwintem stanowi zarazem średnicę samej kotwy. Przekłada się to na znacznie wyższą wytrzymałość, jeśli porównać ją z cechami kotew tulejowych o jednakowych rozmiarach. Ich niska cena sprawia, że są świetnym jakościowo i ekonomicznym rozwiązaniem.

Zakup takiego elementu jak kotwa do betonu powinien odbywać się za pośrednictwem sprawdzonego dostawcy, jaki może zaoferować towary wysokiej jakości. W swoim asortymencie rozwiązanie to posiada na przykład internetowa hurtownia e-Armet.pl. – Sprzedajemy klientom z całej Polski kotwy do betonu marki Arvex, w naszej ocenie najlepsze z dostępnych na krajowym rynku – mówi pan Przemysław, ekspert reprezentujący hurtownię. – Zamówienia składają firmy budowlane, ale także nabywcy indywidualni – dodaje. Z punktu widzenia konsumentów zakup kotew za pośrednictwem sieci jest korzystny cenowo i zwyczajnie wygodny.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ