Jak skutecznie sprzątnąć dziecięcy pokój?

Jesteś mamą trójki rozbrykanych dzieci, które na samą myśl o sprzątaniu zaczynają grymasić? Każdego dnia zmagasz się z porozrzucanymi po pokoju zabawkami, klockami i miśkami? Czy wszystkie plastikowe pudła, których używasz do przechowywania dziecięcych rzeczy popękały, a materiałowe worki poprzegryzał pies? Jeśli tak, to znaczy, że potrzebujesz nowego sposobu na walkę z nieporządkiem w dziecięcym pokoju. Czas wypróbować zupełnie nowy rodzaj pudeł, który pozwoli Ci raz na zawsze pozbyć się nieporządku.

Najpierw eliminacja starych opakowań

Masz problem z popękanymi, plastikowymi opakowaniami, w których dotąd przechowywałaś dziecięce zabawki? To dlatego, że za dużo do nich wpakowałaś. Plastik jest wytrzymały, ale do czasu kiedy nie obciążysz go zbyt dużą ilością zabawek. Takich uszkodzonych pudeł trzeba się jak najszybciej pozbyć, bo dziecko może zrobić sobie krzywdę, jeśli zahaczy o ostrą krawędź.

Rozprutych materiałowych worków również trzeba się pozbyć, bo z dziurami na dnie do niczego się już nie nadają. Jeśli zaś spróbujesz zaszyć pęknięcie, może ono powstać na nowo, lecz w innym miejscu, dlatego też szkoda marnować czasu na bezcelowe zaszywanie materiału.

Jeśli pozbyłaś się starych worków i pojemników, nadszedł czas by zastanowić się czym będzie można je zastąpić. Specjaliści zajmujący się produkcją opakowań drewnianych oraz skrzyniopalet ze sklepu Pako-bud rekomendują korzystanie z tzw. pudeł łączonych oraz tych wykonanych z tektury ciężkiej lub konwencjonalnej.

Dlaczego tektura?

Opakowania wykonane z tektury są bardzo wytrzymałe i chronią przedmioty przed niezdrowym wpływem zewnętrznych czynników takich jak np. osadzający się kurz.
Istnieją dwa rodzaje kartonowych pudeł – takie, które są wykonane z tektury konwencjonalnej oraz te z tektury ciężkiej.

Te pierwsze, wykonane z tektury 3- i 5- warstwowej, okażą się przydatne przy sprzątaniu rzeczy takich jak miśki, dziecięce ubranka czy skrawki materiału. Kartony tego typu występują jako modele wieczkowe lub klapowe, dzięki czemu każdy z nich będzie można szczelnie zamknąć chroniąc tekstylia przed kurzem.

Do pudeł z tektury ciężkiej powinno się chować wszelkiego rodzaju zabawki i to w dużej ilości, ponieważ opakowania te odznaczają się wyjątkową wytrzymałością i możliwością udźwignięcia ciężarów różnej wagi. Grubość kartonu w tym wypadku wynosi od 9 do 15 milimetrów, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Co to są tzw. pudła łączone?

Opakowania tego typu polegają na połączeniu elementów drewnianych ze sklejką lub płytami – pilśniową albo OSB. Są one niezwykle stabilne oraz wytrzymałe, dlatego też każdy rodzaj przedmiotów nada się do ich wypełnienia. Dzięki temu raz na zawsze pozbędziesz się problemu wiecznie zagraconej podłogi.

W zależności od ilości oraz rodzaju przedmiotów, które chcesz schować, należy dobrać odpowiednie pudło tak, aby zająć jak najmniej przestrzeni przy jak największym wykorzystaniu powierzchni pojemnika.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta opakowań drewnianych oraz skrzyniopalet, Pako-bud.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ