Jak dbać o elewację budynku

Elewacja budynku mieszkalnego dawno ma za sobą lata swojej świetności i nawet nie pamiętasz, na jaki kolor została kiedyś pomalowana? Zastanawiasz się, jak dbać o piękny wygląd powierzchni zewnętrznych ścian domu? Podpowiemy Ci, jakie działania warto podjąć, aby elewacja budynku pięknie się prezentowała i dłużej pozostała czysta.

Jak można dbać o elewację budynku?

Zastanawiasz się, jak dbać o elewację budynku, aby jej wygląd zachwycał przechodniów? Pamiętaj o odpowiedniej konserwacji ścian, a długo będą pięknie się prezentować. Co obejmuje profesjonalna konserwacja elewacji domu? Przede wszystkim jej regularne czyszczenie, a w niektórych przypadkach również malowanie. Jeśli zależy Ci, aby budynek znów zaczął zachwycać, mycie i malowanie elewacji w ramach jednej oferty Umyjemto.pl jest dla Ciebie. Dlaczego te dwie usługi są ze sobą powiązane? Jeżeli zdecydujesz się na zmianę koloru elewacji domu, bardzo ważną kwestię stanowi wcześniejsze jej wyczyszczenie. Pominięcie tego elementu może skutkować niższą trwałością farby, wynikającą z rozwoju mikroorganizmów pod jej powierzchnią.

Czyszczenie elewacji budynku

Pierwszym krokiem do pięknie prezentującej się elewacji budynku jest dokładne czyszczenie ścian. Mycie elewacji powinno odbywać się z uwzględnieniem rodzaju powierzchni, aby nie uszkodzić jej struktury. Dlaczego czyszczenie elewacji budynku jest tak ważne? Pozwala pozbyć się nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń — takich jak kurz, osad z węgla, smogu, sadzy czy też wyziewów z wentylacji kuchennych — które sprawiają, że elewacja szarzeje i wygląda nieestetycznie. Ściany budynku myje się przy pomocy specjalnej myjki ciśnieniowej z możliwością regulacji strumienia wody.

Pokrycie elewacji budynku preparatem grzybobójczym

Czasami przed malowaniem konieczne jest pokrycie elewacji budynku specjalnym środkiem o działaniu grzybobójczym. Dzieje się tak, gdy na ścianach domu rozwinęły się mikroorganizmy w postaci porostów, pleśni i mchów. Dlaczego elewacja budynku zielenieje? Wynika to z dużej wilgotności ścian, która stanowi środowisko sprzyjające powstawaniu różnego rodzaju grzybów. Zielony nalot należy usunąć przed malowaniem elewacji, ponieważ jest szkodliwy dla zdrowia i może powodować problemu z układem oddechowym. Pokrycie elewacji domu preparatem grzybobójczym zapobiega ponownemu rozwojowi porostów i mchów.

Malowanie elewacji budynku

Ostatni krok to malowanie elewacji budynku. Warto zdecydować się na wysokiej jakości farbę, która będzie odpychała zabrudzenia, dzięki temu ściany budynku dłużej pozostaną czyste. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie malowania elewacji domu firmie zajmującej się konserwacją tego typu powierzchni. W ten sposób budynek zostanie profesjonalnie odnowiony i będzie zachwycał swoim wyglądem.

Dbanie o elewacje budynku wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy pamiętać o regularnym jej myciu i usuwaniu pojawiających się porostów. Dzięki temu elewacja budynku będzie świetnie się prezentowała przez długi czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ