Drzwi antywłamaniowe - co musisz wiedzieć

Drzwi antywłamaniowe to w obecnych czasach standard. Szczególnie gdy mieszkamy na osiedlu domów jednorodzinnych. To właśnie takie lokalizacje złodzieje wybierają najchętniej do splądrowania. Zanim przystąpią do jakichkolwiek działań obserwują przez jakiś czas okolicę, po czym przypuszczają atak. Dobrze dobrane drzwi antywłamaniowe sprawią, że działania złodziei skończą się właśnie na nich, gdyż zniechęceni brakiem możliwości sforsowania zabezpieczeń odpuszczą. Sprawdź co musisz wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych.

Kiedy niezbędne jest kupienie drzwi antywłamaniowych?

Wybór takich drzwi nie zawsze musi należeć do najłatwiejszych. Jedne posiadają więcej zabezpieczeń przez co są droższe. Inne zaś mniej, jednak mogą one wystarczyć. Zanim zdecydujemy się na konretny model warto sprawdzić okolice pod katem zagrożenia.

Jeśli po obserwacji i rozmowach z sąsiadami dojedziemy do wniosku, że jest ono bardzo niskie, nie będzie sensu inwestować w drzwi, które będą ciężkie i masywne z milionem systemów zabezpieczających. Wystarczy niekiedy tylko dobrać odpowiedni zamek do drzwi.

Wpływ na wybór drzwi powinien mieć jeszcze jeden czynnik. Nie opłaca się montować drzwi wejściowych antywłamaniowych, jeśli okna, drzwi tarasowe, czy też brama od garażu także nie posiadają takiego systemu. Złodzieje mając do dyspozycji kilka wejść najrzadziej wybierają wejście główne.

Jaką klasę drzwi wybrać?

Poszukując odpowiednich drzwi, które będą antywłamaniowe trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich klasę. Oczywiście walory estetyczne są bardzo ważne, jednak drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne.

Najczęściej oznaczenie klasy znajduje się na tabliczce znamionowej przy zawiasach. Można także w celu upewnienia się poprosić sprzedawcę, aby przedłożył certyfikat potwierdzający jakość danego modelu. Co ważne, wystawia go Instytut Techniki Budowlanej lub Mechaniki Precyzyjnej, dla konkretnych drzwi.

Ważne informacje na temat drzwi antywłamaniowych

Jedną z ważniejszych informacji jest oczywiście klasa drzwi. Jeśli na tabliczce znamionowej widnieje liczba 2 lub literka B, to nie jest to model antywłamaniowy, a jedynie wzmocniony. Jednak mogą one posiadać atestowane zamki o wyższej klasie.

Warto zwrócić uwagę na czas gwarancji. Najczęściej wynosi ona 5 lat. Istnieją jednak kruczki, w których zawarta jest informacja, że muszą być zamontowane przez wyznaczoną ekipę. W innym przypadku gwarancja może być nieważna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ