Donice na taras

Każdy posiadacz tarasu pragnie, aby ten wyglądał pięknie i wyjątkowo. Jest to możliwe jeśli taras zostanie odpowiednio udekorowany. Najlepiej do tego celu wykorzystać kwiaty doniczkowe. Stanowić będą idealną ozdobę tarasu. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać doniczki.

Rodzaje donic tarasowych

Wydawać by się mogło, że jedną rolą donicy jest stanie i ładne prezentowanie się. Nic bardziej mylnego. Wybór donicy ma bowiem ogromny wpływ na uprawę kwiatów. Dlatego wybór donicy zawsze powinien być dokładnie przemyślany. Aby móc wybrać donice na taras znać trzeba dostępne na rynku rodzaje. Pierwszym z nich są donice z tworzywa sztucznego. Dostępne są w różnych kształtach, kolorach i fakturach. To jeden z głównych powodów, dla których to właśnie donice z tworzyw sztucznych cieszą się ogromną popularnością. Drugim rodzajem donic są donice z technorattanu. Przypominają one rattanową plecionkę. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Trzeci rodzaj donic to donice betonowe. Są ciężkie, ale za to stabilne i trwałe. Jeśli donice na tarasie mają być od czasu do czasu przenoszone to wybrać należy małe donice betonowe. Mogą one stanowić ciekawy element wystroju tarasu. Wspomnieć trzeba również do ceramicznych donicach na taras. Są dość popularne ze względu na to, iż dostępne są wielu rozmiarach, kolorach i kształtach.

Donice a uprawiane rośliny

Wybierając donice na taras pod uwagę wziąć należy również to jakie rośliny będą w nich uprawiane. Jeśli uprawiane mają być drobne kwiaty, wówczas dobrym wyborem będą małe donice ceramiczne. W donicach wąskich i wysokich śmiało sadzić można iglaki, dracen i palm. Co ważne, tego typu donice pozwalają na zaoszczędzenie nieco miejsca na tarasie. Za to donice szerokie i płytkie dobrze sprawdzą się w przypadku sadzenia nowalijki oraz kaktusów. Do dekoracji tarasu idealnie sprawdzą się donice wiszące oraz te w kształcie dzbanów i waz. Te ostatnie posłużyć mogą do sadzenia różnego rodzaju gatunków roślin wysokich.

Czyszczenie donic

Nie można zapomnieć o to, że donice na tarasie musi być systematycznie i właściwie czyszczone. W innym przypadku taras straci swoją estetykę. Czyszcząc donice pamiętać należy o kilku zasadach. Przede wszystkim najlepiej jest to robić w słoneczny dzień, aby uniknąć wilgoci. Ważne jest także, aby do czyszczenia stosować specjalne szczotki, które dostosowane są do konkretnego rodzaju donic. W innym przypadku powierzchnię donicy można zniszczyć. Jeśli zasady te będą przestrzegane to można mieć pewność, że wybrane donice na taras zawsze będą prezentować się bardzo atrakcyjnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ