Schody to nieodłączny element domu, który łączy ze sobą dwie części kondygnacji budynku. Dziś projektanci z dużą śmiałością projektują domowe schody, ze względu na dany styl oraz aranżację mieszkania. Coraz większą popularność zdobywają tak zwane schody designerskie, które zdecydowanie wyróżniają się na tle schodów tradycyjnych. Cechują się nowoczesnością w formie oraz w wyglądzie, która urzeka coraz większą ilość miłośników stylowych wnętrz. Dziś mowa o nowoczesnych schodach oraz ich rodzajach.

Schody spiralne

Taki rodzaj schodów stanowi formę dekoracyjną samą w sobie.  Projekt schodów jest stworzony na planie koła lub elipsy, gdzie poszczególne stopnie tworzą ciekawy wygląd spirali. Nie potrzebne im zbędne dodatki, które przesłonią ich ciekawą oraz nowoczesną formę. Schody spiralne sprawdzą się w każdych klasycznie urządzonych wnętrzach. Zaletą w wyposażeniu domu schodami spiralnymi jest to, że zajmują one stosunkowo bardzo niewiele powierzchni. Poza tym są definicją nowoczesności, które wniosą do naszego domu stylowego oraz niebanalnego wyglądu. Schody spiralne, które świetnie sprawdzą się w każdym domowym wnętrzu, znajdziesz na stronie http://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne.

Schody szklane

Z pewnością jest to jeden z najnowszych trendów, który prezentuje ponadprzeciętną estetykę i oryginalny wystrój. Schody szklane często występują wraz ze szklanymi balustradami, które zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo oraz pięknie uzupełniają projekt. Taki rodzaj schodów zazwyczaj posiada metalową konstrukcję oraz szklane stopnie ze szkła hartowanego. Coraz częściej jednak możemy zauważyć konstrukcję schodów, wykonanych w pełni ze szklanego materiału. Pomimo, że schody są oparte na szkle, nie mamy powodów do obaw o nasze bezpieczeństwo. Konstrukcje ze szkła są całkowicie bezpieczne, a także proste w utrzymaniu czystości. Poza tym dzięki szklanej powierzchni schodów pomieszczenie zyska lekkości oraz przestrzenności.

Schody metalowe

Będą niezbędnym elementem dla wystroju w stylu industrialnym. Metal zawarty w schodach będzie dodawał surowego charakteru, który stanowi podstawę w industrialnych pomieszczeniach. Dodatkowo wbudowana kratka w stopniach schodów, będzie nawiązywała do przemysłowego wystroju, który w domowych wnętrzach zdobył już wielu miłośników na całym świecie. Prosta konstrukcja schodów, jak i prezentowana forma będzie również świetnie nadawać się do wnętrz nowoczesnych oraz minimalistycznych. Aby złamać fabryczny wygląd schodów, sprawdzą się naturalne dodatki w postaci dywaników lub jasne kolory ścian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ