Designerskie lampy podłogowe. Na co warto zwrócić uwagę?

W salonie, sypialni czy też na korytarzu – lampy podłogowe nie tylko są dodatkowym źródłem światła we wnętrzach, ale również mogą stać się atrakcyjnym elementem całej aranżacji. Na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu designerskich lamp podłogowych?

Producenci mają w swoich ofertach mnóstwo wyjątkowych artykułów oświetleniowych, które wyróżniają się oryginalnym wyglądem. Dzisiaj, w dobie sklepów internetowych, mamy w czym przebierać, dlatego znalezienie interesujących modeli do swojego domu nie jest już żadnym problemem.

Lampy podłogowe w stylu industrialnym
Świetnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, a także do loftów. Wykonane z metalu, przypominające lampki biurkowe, z regulowanymi kloszami – to powoduje, że doskonale nadają się do czytania, ponieważ pozwalają na skierowanie snopu światła w dane miejsce.

Lampy stojące – trójnogi
To jeden z ostatnich krzyków mody w aranżacji wnętrz – lampy wykończone trzema drewnianymi nogami z ukoronowaniem z prostego klosza z tkaniny. W sprzedaży można znaleźć równie lampy podłogowe ze składanymi nogami, które mogą przemienić się w lampki stołowe.

Lampy podłogowe – reflektory
Tego rodzaju artykuły oświetleniowe także świetnie wpisują się we wnętrza urządzone w stylu industrialnym czy nowoczesnym. Przypominają reflektory filmowe i mogą być umiejscowione na trójnogu. Regulowany klosz pozwala na skierowanie światła w dowolny punkt.

Lamy z kloszem na długim łuku
To idealna propozycja do tych wnętrz, w których chce się uzyskać oświetlenie nad sofą czy też nad stolikiem kawowym bez konieczności instalacji lampy sufitowej. Dzięki długiemu łukowi lampa ta może dosięgnąć daleko. Bardzo dobrze nadaje się również do wnętrz o niższym stropie.

Lampa stojąca z papierowym kloszem
Te lampy pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną, wprowadzając do wnętrza przytulną atmosferę. Najczęściej klosze lamp wykonane są z papieru ryżowego cechującego się większą wytrzymałością i dobrze rozpraszającego światło. Ich dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ