Dekoracje ścienne z fantazją

Nic tak szybko i efektywnie nie pomoże nam odmienić pomieszczenia jak nowe, oryginalne dekoracje ścienne. Ich wielką zaletą jest także niska cena, dzięki której będziemy mogli dokonać metamorfozy za każdym razem, kiedy znudzi nam się obecny wygląd wnętrza salonu czy sypialni.

Popularne dekoracje w nowym wydaniu

Od lat 90. popularne w naszych domach były wszelkiego rodzaju tapety i fototapety. Choć nadal cieszą się dużą popularnością, nie są oryginalne a ich piękne z początku wzory – szybko się nudzą. Na szczęście teraz możemy wybierać spośród bardziej oryginalnych i nietuzinkowych wersji tej dekoracji.
Jednym z bardzo popularnych ostatnio rozwiązań są spersonalizowane fototapety ścienne. Mogą one przedstawiać nasze zdjęcia z wakacji czy zdjęcia rodzinne, stanowiąc nie tylko dekorację, ale także pozwalając na wyeksponowanie rodzinnych pamiątek i cennych wspomnień.
Oryginalną ozdobę stanowić będą także welurowe naklejki ścienne, które podkreślą wyjątkowy charakter pomieszczenia dzięki możliwości urozmaicenia ich własnoręcznie wykonanymi elementami. Równie dobrze nadadzą się szablony malarskie oraz trójwymiarowe naklejki ścienne w kolorach wyróżniających je na tle ściany, które pozwalają na stworzenie dekoracji według własnego pomysłu, nie narzucając nam gotowych rozwiązań.
Wymienione powyżej rozwiązania nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu, czy to w sypialni, salonie, czy pokoju dziecka. Trzeba tylko dobrać odpowiedni wzór i kolorystykę.

Jak wykorzystać pamiątki?

Ramki ze zdjęciami to nie tylko doskonały pomysł na uwiecznienie wspaniałych wspomnień i bliskich osób, ale także na dekorację pomieszczenia. Wystarczy tylko zakupić odpowiednio dużą ilość ramek, która pozwoli na zapełnienie np. całej ściany. Ramki powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce, choć mogą mieć różne odcienie oraz kształty, by kompozycja była ciekawa i przyciągała wzrok.

Gotowe ramki można nieco przerobić, np. tak aby miały formę okna z okiennicami, które po otwarciu ukazują szczególnie bliską nam osobę czy ukochanego pupila.

W wystroju pokoju młodzieżowego lub dziecięcego modnym dodatkiem są kule cotton balls, nie tylko nadające pomieszczeniu przytulności swym puchatym wyglądem, ale mogące służyć za dyskretne oświetlenie. Nastolatek będzie zachwycony fototapetą z wizerunkiem ukochanego aktora czy kapeli, a już od naszej inwencji twórczej zależy, czy taka ozdoba jego pokoju będzie wykonana kreatywnie.

Planując udekorowanie naszych wnętrz nie zapominajmy o przeglądnięciu pudeł ze starymi pamiątkami i zapomnianymi bibelotami. Niektóre z nich będą świetnie nadawały się na dekorację pokoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ