Czy znajdziemy magazyny samoobsługowe we Wrocławiu?

Self Storage – pod tą angielską nazwą kryje się rozwiązanie, nad którym koniecznie powinny zastanowić się osoby borykające się z brakiem miejsca w domu czy w siedzibie swojej firmy. Cały proces polega na wynajmie magazynu samoobsługowego, do którego możemy dowolnie dowozić przedmioty, z jakich aktualnie nie korzystamy bądź które zagracają nam mieszkanie. Z usługi tej można już skorzystać w wielu miejscach w Polsce – również wrocławianie mają do dyspozycji taką formę przechowywania, więcej informacji na stronie https://www.lessmess.storage/self-storage-wroclaw/.

Skąd się wzięło self storage i na czym polega?

Pierwsze magazyny samoobsługowe powstawały na początku lat 60. w USA. Jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które proponowały usługę self storage, było Lauderdale Storage, założone w 1958 roku. Rozkwit tego biznesu przypadł jednak na początek XXI wieku, rozwijając się nie tylko w Ameryce, ale również w krajach europejskich. Stopniowo moda na takie magazynowanie przedmiotów przedostała się również do Polski. Obecnie coraz więcej słyszymy o boksach do przechowywania, do których dostęp ma tylko osoba płacąca za wynajem. W naszym kraju taką ofertę ma firma Less Mess Storage.

W przypadku magazynu samoobsługowego podpisujemy bardzo prostą umowę, gdzie wybieramy okres, podczas którego będziemy korzystali ze swojego schowka. Umowa najmu może być krótkotrwała, np. na 14 dni bądź w stałej formie, co przydaje się osobom, traktującym magazyn jako dodatkowe miejsce, jakiego zabrakło im w zajmowanym mieszkaniu.

Self Storage przydaje się w różnych sytuacjach. Jeśli akurat się przeprowadzamy i musimy tymczasowo ulokować gdzieś meble, to możemy wynająć w Less Mess Storage magazyn nawet o powierzchni przekraczającej 15,5 m², gdzie wyposażenie zaczeka, aż rozgościmy się w nowym lokalu. Również na czas remontu, gdy wszelkie sprzęty najlepiej wynieść z domu, by nie utrudniały pracy, schowek okaże się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przedsiębiorcy z kolei mogą przewozić tam firmową dokumentację.

Less Mess Storage we Wrocławiu

Punkty Less Mess Storage znajdują się obecnie w kilku większych miastach w Polsce, choć z pewnością z czasem będzie ich coraz więcej, tak by osoby z różnych części kraju mogły korzystać z magazynów samoobsługowych. Dostęp do tej usługi mają m.in. mieszkańcy Wrocławia, którzy takiego obiektu od sierpnia 2018 roku mogą szukać przy ulicy Pełczyńskiej 19. Ponadto na mapie Less Mess Storage znajduje się także:

  • Warszawa – cztery punkty w różnych częściach miasta;
  • Trójmiasto – dwa punkty umiejscowione w Kowalach i Rumii;
  • Kraków – jeden punkt, jednak kolejny już powstaje, otwarcie odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie;
  • Poznań – jeden punkt, drugi w budowie, jego ukończenie planowane jest na grudzień.

Jako klienci firmy mamy dostęp do swojego magazynu przez cały czas. Nie ma znaczenia, czy to dzień roboczy, czy może weekend lub święto – jeśli potrzebujemy zajrzeć do wynajmowanego schowka, możemy to zrobić o dowolnej godzinie. Less Mess Storage, w trosce o ochronę składowanych przedmiotów, we wszystkich obiektach umieszcza nowoczesne systemy bezpieczeństwa z monitoringiem i alarmami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ