Dość często zdarza się, że stylistyka wnętrza dość znacząco odbiega od stylistyki, w charakterze której utrzymana jest elewacja budynku. Jeszcze do niedawna trzymano się bardzo mocno zachowania wizualnej spójności. Dziś wygląda już to jednak nieco inaczej, co wcale nie oznacza, że nie jest równie efektowne.

Estetyka

W przypadku każdego okna drewniano-aluminiowego, profil właściwy wykonany jest zawsze z drewna, które odizolowane zostaje od działania szkodliwych czynników atmosferycznych specjalną aluminiową nakładką. Efekt tego jest taki, że okno wygląda nieco inaczej z perspektywy wewnętrznej, a nieco inaczej z perspektywy zewnętrznej. Warto mieć na uwadze, iż aluminiowa nakładka stanowi niewymienny element okna, więc jeśli ulegnie niemożliwemu do naprawienia uszkodzeniu, niestety konieczna będzie wymiana okna na nowe prędzej czy później. Uszkodzona nakładka nie będzie bowiem spełniała swoich funkcji chroniących drewno przed wilgocią, działaniem promieni UV czy skrajnie wysokimi lub skrajnie niskimi temperaturami. Estetyka to jedna z niewątpliwych zalet, jaka charakteryzuje okna drewniano-aluminiowe. Okna aluminiowe są na zewnątrz, a drewniane wewnątrz. Takie okna pasują zarówno do bardzo nowoczesnych wnętrz, jak i tych nieco bardziej tradycyjnych, przytulnych.

Praktyczne i trwałe okna

Poza niewątpliwymi atutami wizualnymi, drewniano-aluminiowe okna mają jeszcze wiele innych zalet. Jeśli chodzi o stronę praktyczną, to z pewnością największą zaletą tego typu okien jest aluminiowa nakładka. Dzięki niej drewno jest skutecznie odizolowane od szkodliwych czynników atmosferycznych, dzięki czemu będą trwalsze i znacznie bardziej estetyczne niż drewniane. Dodatkowo okna tworzące połączenie drewna i aluminum nie wymagają regularnej konserwacji przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów.

Warianty stylistyczne

Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to cechują się one wysoką elastycznością pod względem możliwości ich wizualnego dopasowania zarówno do potrzeb mieszkańców jak i stylistyki fasady budynku w którym się znajdą. Jeśli chodzi o kolorystykę okien, to wybór jest bardzo szeroki, poczynając od standardowych barw znajdujących się na palecie RAL, kończąc na tych bardzo niestandardowych. Poza wyborem linii kolorystycznej, w przypadku tego rodzaju okien można wybierać pomiędzy bardzo szeroką linią wykończeniową, co znacznie ułatwi utrzymanie spójności efektu wizualnego okna wraz z całą fasadą budynku. Wszytko zależy od preferencji osób, które decydują się na drewniano-aluminiowe okna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-drewniano-aluminiowe/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ