Co to są łuparki do drewna?

0
2023

Samodzielne łupanie drewna wymaga oczywiście odpowiedniej siły i kondycji fizycznej, a nie każdy jest w stanie przygotować tyle drewna do kominka, ile jest mu w danym momencie potrzebne. Wiadomo, że zapasy drewna powinno robić się przynajmniej na kilka tygodni przed zimą, aby ta nie zaskoczyła posiadaczy domów z kominkami lub mieszkań z piecami. Nie zawsze da się jednak wszystko zaplanować, więc niekiedy warto polegać na sprawdzonych urządzeniach, dzięki którym można bez przeszkód ułatwić sobie codzienne życie. Takim urządzeniem jest łuparka do drewna, która sprawi, że łupanie drzewa nie będzie już męczącą czynnością, pochłaniającą ogrom wolnego czasu. Warto się w nią zaopatrzyć, ponieważ cięcie drzewa własnymi siłami nie zawsze jest efektywne, gdyż kłody są zbyt duże i wypadałoby je pociąć na jeszcze mniejsze.

Co to są łuparki do drewna?

Łuparka do drewna to nic innego jak maszyna do cięcia drzewa, można wybrać taką maszynę na wiele sposobów, przede wszystkim biorąc pod uwagę:

  • jej napęd,
  • sposób wykonywania pracy,
  • hałaśliwość,
  • jej moc i prędkość obrotową.

Przyglądając się bliżej tym kryteriom na pewno zainteresowani będą w stanie wybrać dla siebie najlepszą łuparkę, która sprawdzi się w gospodarstwie domowym, ale też rolnym. Łuparka pozwoli użytkownikom pociąć drzewo, na takie kawałki, jakie tylko chcą. Oczywiście im mniejsze tym lepsze, dlatego warto wziąć pod uwagę rozmiar takiej łuparki. Jeśli będzie ona posiadała zbyt małą moc, wtedy też można nie zrealizować wszystkich swoich założeń.

Dla kogo są łuparki do drewna?

Nie da się ukryć, że łuparki do drewna to urządzenia przeznaczone głównie dla tych osób, które na co dzień palą w kominkach lub piecach. Wydawać by się mogło, że takich osób w Polsce nie ma aż tak dużo, jednak jest to mylne rozumowanie, bo jest ich dość sporo. Korzystając z łuparek można zaoszczędzić sobie wielu godzin żmudnej pracy, rąbiąc samodzielnie drzewo, w niezbyt komfortowych warunkach. Wystarczy kłody o odpowiednich rozmiarach wrzucić do łuparki, tak aby pociąć je na mniejsze. Ważne jest jednak to, aby robić to z zachowaniem należytych zasad bezpieczeństwa, przydać mogą się np. ochraniacze na uszy i wytrzymałe rękawice.

Gdzie kupić łuparki do drewna?

Zakupienie łuparek do drewna nie jest trudne, ponieważ można je znaleźć przede wszystkim w większych sieciach sklepów budowlanych, np. Atika, czy też Meec. Występują one w takich sklepach najczęściej pod własnymi markami, dlatego też nie trzeba będzie przeznaczać na nie dużych pieniędzy. W takich miejscach zakupi się je za około 700-800 złotych. Posiadają one napęd elektryczny. Zdecydowanie lepszym wyborem będą jednak łuparki posiadające napęd hydrauliczny, za które przyjdzie klientom zapłacić około 2500 złotych. Są one jednak wydajniejsze i skuteczniejsze, zamawiać można je w budowlanych sklepach internetowych. Każdy sam musi jednak podjąć ostateczną decyzję, na jaką łuparkę do drewna się decyduje. Zależne będzie to nie tylko od potrzeb, ale też od aktualnej sytuacji finansowej klienta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ