Klimat w Polsce należy do umiarkowanych, jeśli chodzi o temperatury w lecie, jednak nawet kilkudniowe upały mogą dać się we znaki. Jeżeli źle znosi się temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza, można uporać się z tym problemem dzięki klimatyzacji.

Klimatyzacja w domu

Klimatyzacja w domu jest coraz powszechniejsza. Obecnie klimatyzacja w Warszawie jest tańsza niż kilka lat temu, co sprawia, że może sobie pozwolić na nią coraz więcej osób. W ofercie firm takich jak http://klimi.com.pl/ znajdują się urządzenia, które schłodzą powietrze w domu lub mieszkaniu do optymalnej temperatury i pozwolą przetrwać najgorętsze dni w roku w komfortowych warunkach.

Klimatyzatory do mieszkań i domów szybko i efektywnie obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniach do 23-26 stopniu Celsjusza i zachowują wilgotność powietrza na poziomie 40-60 procent. W takich warunkach najlepiej czują się dzieci i dorośli, a seniorzy rzadziej cierpią z powodu odwodnienia i trudności z oddychaniem.

Montaż klimatyzacji w Warszawie jest szybki i sprawny. Klimatyzatory można montować zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych budynkach.

Jak powinna działać klimatyzacja w domu?

Ważne jest, by z klimatyzacji w domu korzystać w sposób rozsądny. Powinno się stosować do zasady, że temperatura w pomieszczeniu powinna być maksymalnie o 7 stopni niższa niż temperatura na zewnątrz. Większa różnica może powodować szok termiczny, przez co chłodzenie pomieszczenia wywoła więcej szkód niż korzyści.

Co więcej, w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinno się odczuwać poruszania powietrza. Jeżeli przepływ powietrza przez urządzenie przekroczy prędkość 0,2 m/s, łatwo o przeziębienie, infekcję dróg oddechowych lub o bóle mięśni.

Klimatyzator a hałas

Klimatyzatory podczas pracy hałasują, dlatego ważne jest dobranie głośności urządzenia do użytku domowego. Najgłośniejsza część klimatyzatora jest montowana na zewnątrz, jednak elementy znajdujące się w pomieszczaniu również wytwarzają dźwięki. W domu najlepiej postawić na modele, których głośność oscyluje wokół 35 dB. Modele o poziomie głośności pomiędzy 35 a 70 db dla części użytkowników mogą być odpowiednie, jednak dla osób o niskim poziomie tolerancji hałasu mogą być uciążliwe – zwłaszcza, gdy uruchomi się je w nocy. Klimatyzatory wytwarzające hałas powyżej 70 db są szkodliwe dla zdrowia, dlatego powinno się ich unikać. Wysoki poziom głośności może stymulować również do zachowania agresywnego, dlatego używanie głośnych klimatyzatorów w domu utrudnia odprężenie się i wyciszenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ