Skandynawowie doskonale wiedzą, jak ważna jest wygoda na co dzień, dlatego kwintesencja meblarskiego stylu z Północy, to przede wszystkim prostota. Jest ona sposobem na komfortowe, zgrabne, ale i pełne wdzięku projekty meblowe. Takie, które i cieszą oko harmonijnym wykonaniem, i służą nieprzekombinowanymi formami. Ten przemyślany minimalizm jest szczególnie istotny w przypadku przestrzeni, w których uczymy się i pracujemy. Każdy gabinet, czy to domowy, czy też ten w firmowym biurze, powinien zostać zaprojektowany w taki sposób, by sprzyjać skupieniu i koncentracji. Odpowiednia przestrzeń do pracy to dziś priorytet w komercyjnych aranżacjach biurowych. Podobnie powinno być w przypadku domowych pomieszczeń pracowniczych. Stonowana kolorystyka, przejrzysta przestrzeń bez zbędnych elementów, dobre oświetlenie oraz wygodne biurko zapewniające swobodę ruchów. To w skrócie przepis na udaną przestrzeń biurową. Dlatego biurka skonstruowane w stylu skandynawskim cieszą się ostatnio taką popularnością. Są one bowiem tak praktyczne i tak eleganckie w swej prostocie, że nie sposób się nimi nie zachwycać. Branża meblarska długo nie znajdzie nic bardziej stylowego i praktycznego niż biurko skandynawskie. Ma ono naprawdę sporo zalet, za sprawą których masywne biurka stają się już passe.

No właśnie, biurko w stylu skandynawskim to przede wszystkim lekkość. Współcześnie często stawia się na proste konstrukcje, które można łatwo złożyć, przestawić, przenieść. Biurko skandynawskie jest niezwykle ustawne i bezproblemowe w przesuwaniu. Ale lekkość mebla jest atrakcyjna jeszcze pod jednym względem – wizualnym. Projekty biurek skandynawskich są po prostu ujmujące – z jednej strony surowe i nieskomplikowane, z drugiej zaś pełne wdzięku i klasy. Cechuje je idealna równowaga pomiędzy nowoczesnością a elegancją tkwiącą w prostocie. Jeśli chodzi o ich wygląd, to bardzo dużo zależy od surowców meblowych. Znaczenie ma zarówno ich faktura, jak i kolor. Biurka skandynawskie w przewarzającej większości tworzone są z naturalnego drewna lub wysokiej jakości płyt laminowanych . To materiały zapewniające biurkom nie tylko trwałość, ale i modernistyczny, piękny design.

Nie można zapominać o konstrukcjach biurek skandynawskich, posiadających praktyczne szuflady i półki. Są one niewielkich rozmiarów, ale też takich, by móc przechowywać w nich niezbędne do pracy i nauki przedmioty. Jedna półka bądź szuflada w biurku zapobiegają niepotrzebnemu bałaganowi. Wiele szuflad oraz półek wbudowanych w biurka to często niestety przyczyna zagracania biurek niepotrzebnymi elementami. Jedno, ewentualnie dwa przejrzyste miejsca na biurowe akcesoria na pewno ułatwiają funkcjonowanie i służą owocnej pracy. Biurko wykonane w stylu skandynawskim jest jasne, pogodne, lekkie, naturalne – a w takim właśnie otoczeniu powinniśmy pracować! Uniwersalny design mebli skandynawskich pozwala na wstawienie ich do praktycznie każdej przestrzeni. W naszym sklepie Edinos.pl i całej branży wyposażenia wnętrz, to właśnie biurko skandynawskie jest meblem obecnie szalenie modnym. Wszystko wskazuje na to, że jego sława nie skończy się jeszcze przez kilka dobrych sezonów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ