Cechy nowoczesnych aranżacji wnętrz

Styl, jaki nadajemy pomieszczeniom mieszkalnym, w bezpośredni sposób wpływa na jakość życia i komfort wszystkich domowników. Mówiąc o stylu mamy na myśli nie tylko kolorystykę ścian, formę mebli i charakter dodatków, ale przede wszystkim ogólną atmosferę budowaną przez wszystkie elementy wyposażenia. Zastanówmy się nad tym, na jakie trendy współczesnego wzornictwa warto zwrócić uwagę, by jak najdłużej cieszyć się świeżym i niebanalnym wystrojem.

Co kryje się w nowoczesnych projektach wnętrz?

Ostatnie lata stoją pod znakiem dominacji stylu nowoczesnego. To sformułowanie znajdziemy w opisach mebli i dodatków, przewija się też w poradnikach i magazynach wnętrzarskich. Co jednak kryje się pod pojęciem stylu nowoczesnego? Wbrew pozorom nie oznacza on podążania za najnowszymi trendami designu, a swymi korzeniami sięga początku XX wieku, kiedy to powstał jako alternatywa dla ówcześnie panującej mody na wnętrza bogato zdobione i emanujące przepychem. Podstawowe założenia przetrwały i trzeba przyznać, że niezwykle sprawnie sprawdzają się one także dzisiaj. Styl ten to przede wszystkim rezygnacja z blichtru oraz silne zaakcentowanie prostoty i przejrzystości.

W stylu nowoczesnym dominują skromne formy dekoracyjne, stonowana kolorystyka, często oparta o kontrastowe zestawienia bieli i czerni lub szarości, a także odejście od skomplikowanych linii na rzecz prostych, geometrycznych kształtów. Koncepcja ta doczekała się wielu rozwinięć, najpopularniejsze z nich to obecnie styl skandynawski i loftowy. Pierwszy z nich stawia na wykorzystanie naturalnych materiałów i podporządkowanie formy cechom funkcjonalnym. Zauważalna jest też istotna rola światła. Również styl industrialny podkreśla znaczenie oświetlenia, co znajduje swoje odbicie zarówno w postaci wielu przeszkleń i dużych otworów okiennych, jak i w doborze lamp oraz akcesoriów oświetleniowych.

Niebagatelna rola światła

Podkreślenie ważnej funkcji światła nie jest przypadkowe. To ono bowiem nie tylko zapewnia pełną użyteczność pomieszczeń, ale też ma największy wpływ na sposób, w jaki odbieramy wnętrza. Umiejętnie zaprojektowane oświetlenie pozwala na efektowne podkreślenie detali architektonicznych i sprzyja budowaniu kameralnej atmosfery. Rodzaj światła powinien być oczywiście dostosowany do konkretnej funkcji, co sprawia, że zupełnie inne rozwiązania sprawdzą się w łazience i kuchni a inne w części rekreacyjnej lub sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje wspomniany już dobór lamp. W salonie doskonale sprawdzą się nowoczesne lampy sufitowe. Przykłady modeli, które z powodzeniem odegrają rolę godnego uwagi elementu dekoracyjnego, znajdziemy pod adresem https://novalamp.pl/lampy-sufitowe/lampy-sufitowe-nowoczesne.

Przedstawiona strona to także doskonałe miejsce do zapoznania się z najlepszymi przykładami trendów panujących we współczesnym wzornictwie użytkowym. Znajdziemy tu nie tylko lampy wiszące, ale też ogromny wybór kinkietów i oryginalnych dodatków oświetleniowych. Niezależnie od tego, czy kusi nas skandynawski minimalizm, czy też zamierzamy rozpocząć flirt ze stylem industrialnym, to właśnie sklep prowadzony przez firmę Nova Lamp zapewni nam wszystko to, co jest niezbędne do wykreowania przepięknych scen świetlnych. Warto skorzystać — ponadczasowy design to gwarancja długiej satysfakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ