Artykuły do pakowania towarów w sklepie internetowym

0
1340

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się nie tylko z zapewnieniem szerokiej i atrakcyjnej oferty towarowej. Klienci oczekują także szybkiej i bezpiecznej dostawy zamówionych produktów. Ważną kwestią jest zatem wybór zaufanej firmy dostawczej, której kurierzy minimalizują ryzyko uszkodzenia paczki. Jednak nawet najbardziej solidny kurier nic nie wskóra, gdy nieprawidłowo zapakujemy sprzedane towary. Na wyposażeniu profesjonalnego sklepu sprzedającego swoje towary przez Internet powinny znaleźć się odpowiednie produkty do pakowania.

Kartony

Paczki w sklepach internetowych pakuje się zazwyczaj w kartony. Kartony służą do pakowania zarówno pojedynczych zamówień, jak i całych palet. Wybierając karton do pakowania swoich wyrobów, powinno się uwzględnić ilość warstw tektury oraz rodzaj fali. Te parametry powinny być dostosowane do rodzaju transportowanych rzeczy.

W sprzedaży są kartony o różnych wymiarach. Różnią się kombinacją szerokości, długości i wysokości. W magazynie sklepu powinniśmy posiadać różne wielkości kartonów. Dzięki temu będziemy przygotowani na wszelkiego typu zamówienia.

Folie bąbelkowe

Do przesyłki niektórych towarów nie wystarczy sam karton. Istotne jest bowiem aby towar nie poruszał się wewnątrz opakowania. W tym celu stosuje się zabezpieczenie w postaci folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa to podstawa wyposażenia każdego sklepu internetowego sprzedającego wyroby szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Zatem folia bąbelkowa służy do pakowania między innymi: sprzętu RTV, sprzętu AGD, zestawów porcelany, szkła, mebli, wyrobów medycznych, kosmetyków i wielu innych produktów, które mogą się stłuc, zarysować lub zgnieść.

Folia bąbelkowa uniemożliwia przesuwanie się poszczególnych produktów wewnątrz paczki. Wszystko to dzięki pęcherzykom powietrza równomiernie rozmieszczonym w folii. W sprzedaży są różne wielkości folii bąbelkowej. W zależności od potrzeb, można zamówić folię bąbelkową o wymiarach: 0,3 m/100mb, 0,4m/100mb, 0,5m/100mb, 1m/100mb. Co istotne, zakup folii bąbelkowej nie jest wydatkiem kosztownym. Nie obciąża nas finansowo, ale bardzo znacząco wpływa na opinię o firmie. Klienci doceniają pakowanie towarów w folię bąbelkową i chętnie wystawiają pozytywną opinię w zakresie pakowania zakupionych artykułów.

Taśmy pakowe

Do właściwego zapakowania przesyłki niezbędne są także różnego rodzaju taśmy pakowe. Taśmy zabezpieczają przesyłkę przed otwarciem, a co za tym idzie, przed zagubieniem lub kradzieżą znajdujących się w niej rzeczy.

Na stronie internetowej sklepu folie-stretch24.pl dostępny jest szeroki wybór taśm pakowych. W asortymencie sklepu znajdują się taśmy pakowe: klejące, z nadrukiem, przezroczyste, taśmy do spinania, taśmy pakowe VIBAC, taśmy pakowe SMART. Będące w sprzedaży taśmy występują w różnych rozmiarach oraz kolorach. Gwarantują doskonałe zabezpieczenie oraz elegancki wygląd paczki.

Akcesoria do pakowania

W sklepie internetowym w ciągu dnia przygotowuje się duże ilości paczek. Dlatego warto przygotować sobie narzędzia i akcesoria ułatwiające i przyspieszające pracę.

Na wyposażeniu osoby pakującej powinny się znaleźć: dyspenser, napinacz, zszywacz. Urządzenia te to właściwa inwestycja w kierunku dobrze zapakowanej przesyłki i zadowolenia klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ