Aranżacja wnętrz online

Kiedy zbliża się remont, chcemy wszystko zaplanować: co kupimy, jaki kolor będą miały nasze ściany, albo gdzie zostaną postawione meble. Część osób wspomaga się rysunkami technicznymi mieszkania, ale jest na to przecież lepszy sposób. Można skorzystać z programów do aranżacji wnętrz.

Jak zrobić projekt wnętrza samemu?

Dziś projektowanie mieszkania nie jest tak skomplikowane, jak kiedyś, możemy to zrobić z pomocą aplikacji. Zanim jednak przystąpimy do samodzielnej aranżacji wnętrz, warto poszukać przydatnych informacji na ten temat w internecie, aranżacja wnętrz będzie prostsza z poradami od Superbudowlani.pl. Blogi wnętrzarskie mogą być nieocenioną pomocą przy remontowaniu mieszkania, szczególnie jeśli chcemy wszystko zrobić w dużej mierze sami.

Jak zmierzyć mieszkanie?

Warto zmierzyć całe mieszkanie i rozrysować jego rzut z góry, tak, by było nam łatwiej je przenieść do programu komputerowego. Lepiej zmierzyć mieszkanie, zamiast sugerować się wymiarami mieszkania, które podał deweloper, mogą się one mijać z rzeczywistością.

Żeby uniknąć błędów, pomiar powinniśmy wykonywać tuż przy listwie podłogowej, od ściany do ściany. Przy rozrysowaniu planu mieszkania, warto uwzględnić ściany nośne, działowe, ważne jest też odznaczenie okien i kierunku światła, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić, które pomieszczenie jest najlepiej nasłonecznione. Warto też dodać informacje o licznikach pomiarowych i szybach wentylacyjnych, mimo że nie są ozdobą mieszkania, są one niezbędne przy aranżacji i planowaniu pomieszczeń.

Darmowe programy do aranżacji wnętrz online

Poniżej przedstawimy wam kilka najciekawszych programów do aranżacji wnętrz online. Są one proste w obsłudze, intuicyjne i nie wymagają instalacji.

Program do aranżacji wnętrz Homestyler

Jeden z ciekawszych programów do aranżacji wnętrz, występuje w formie komputerowej, jak i mobilnej. Program jest bezpłatny, pozwala na rozrysowanie planu mieszkania, w którym później możemy planować aranżację. W programie znajduje się bogaty katalog, w którym znajdziemy meble i tekstury, a samą czynność “meblowania” można porównać do rozgrywki w grze The Sims. Dodatkowym atutem jest możliwość wgrywania własnych zdjęć, dzięki czemu ściany możemy przyozdobić fototapetą.

Program do aranżacji wnętrz Kazaplan od Leroy Merlin

Twórcą programu jest market budowlany Leroy Merlin. Program pozwala na proste rozrysowanie planu mieszkania, niestety, dekorowanie pomieszczenia jest dostępne tylko w wersji 3D, przez co nie możemy zaplanować mieszkania z góry. Co może sprawić trochę trudności przy aranżacji wnętrz. Atutem programu jest to, że w katalogu meblowym posiada produkty, które można zakupić w sklepie.

Najciekawsze blogi wnętrzarskie

Przy aranżacji salonu czy kuchni warto przeszukać internet w celu inspiracji. Polecamy profile na Instagramie, takie jak: @oh.eight.oh.nine, @piatypokoj, @scarperka. Część z tych profili to typowe blogi wnętrzarskie z poradami, jak urządzić swoje mieszkanie, niektóre tylko chwalą się tym, jak urządzają swój kąt, z pewnością będą niezwykłą pożywką kreatywną dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ