5 mebli, które idealnie sprawdzą się w kawalerce

0
955

Urządzenie funkcjonalnej kawalerki zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Nie oznacza to jednak, że jest to misja z góry skazana na niepowodzenie. Co więcej, z tym wyzwaniem możesz poradzić sobie nawet bez pomocy dekoratora wnętrz. Wystarczy, że podczas zakupów wybierzesz odpowiednie meble. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia na pewno będą strzałem w dziesiątkę w przypadku kawalerki.

Sofa z funkcją spania

W niewielkim mieszkaniu raczej trudno zmieścić zarówno łóżko, jak i kanapę. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z mebla wypoczynkowego, który może przydać się po ciężkim dniu w pracy bądź podczas wizyty gości. W kawalerce warto wstawić rozkładaną sofę ze strony https://dkwadrat.pl/sofy-rozkladane. Model z funkcją spania w ciągu dnia może posłużyć jako kanapa, natomiast wieczorem może być wygodnym łóżkiem. Dodatkowo warto postawić na sofę z pojemną skrzynią, w której można przechowywać pościel, ręczniki czy też odzież zimową.

Pufy z pojemnikiem

Zmieszczenie w kawalerce wszystkich niezbędnych przedmiotów może być niemałym wyzwaniem. Niewielki metraż oznacza bowiem często brak możliwości wstawienia dodatkowej szafy, a dostępne schowki również zazwyczaj nie mają pokaźnych rozmiarów. Pojemne skrzynie ukryte w pufach mogą z powodzeniem zastąpić szufladę na skarpetki, małe ręczniki czy też dokumenty. Na dodatek dzięki obecności wygodnych siedzisk można zrezygnować z zakupu krzeseł czy też ograniczyć ich liczbę. Puf można także wykorzystać jako podnóżek, który na pewno zwiększy komfort wypoczynku na sofie.

Rozkładany stół

Przy niezbyt pokaźnym metrażu raczej nie można pozwolić sobie na duży stół. Niewielki mebel utrudnia natomiast organizację przyjęć we własnym mieszkaniu. Takie problemy można jednak bardzo szybko rozwiązać. Wystarczy wstawić do pokoju rozkładany stół z oferty sklepu online DKwadrat.pl. Złożony mebel na co dzień nie wymaga dużej ilości przestrzeni. Natomiast po wysunięciu dodatkowego blatu umożliwia przygotowanie kilku dodatkowych nakryć. Taki stół może też z powodzeniem zastąpić biurko.

Składane krzesła

W kawalerce z założenia mieszka jedna osoba. Takie mieszkanie może też sprawdzić się w przypadku pary. Oznacza to, że liczbę krzeseł można właściwie ograniczyć do zaledwie dwóch sztuk, co pozwoli zaoszczędzić nieco wolnej przestrzeni. Problem pojawia się jednak w przypadku wizyty gości zaproszonych np. na obiad bądź kawę. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę mogą okazać się składane krzesła. Meble na co dzień można przechowywać np. w piwnicy bądź przedpokoju.

Szafka RTV z półkami

Szafka na telewizor niekoniecznie musi być jedynie blatem na nóżkach. Przestrzeń pod sprzętem zdecydowanie warto wykorzystać w optymalny sposób. Dobrym pomysłem może być zakup szafki RTV z półkami, które najlepiej sprawdzą się w wersji z zamykanymi drzwiczkami. W zależności od preferencji można zdecydować się również na model z szufladami. W ten prosty sposób można zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania np. dokumentów, ręczników, książek czy też naczyń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ