poniedziałek, Czerwiec 18, 2018

Panele siatkowe – czy są warte uwagi?

0
panele siatkowe

Można zauważyć fakt, że na rynku działa naprawdę wiele różnego rodzaju ogrodzeń, z których każde z nich, charakteryzuje się różnego rodzaju możliwościami oraz właściwościami. Na przykład w ostatnim czasie, bardzo modne są ogrodzenia z siatki i nie ma się, co dziwić, ponieważ pozwalają nam one szybko i łatwo się ogrodzić, a przede wszystkim, są naprawdę niezwykle tanie, co bez wątpienia jest ich niebywałym atutem. Obecnie rynek, stwarza nam naprawdę wiele różnego rodzaju możliwości ogrodzenia, a jedną z nich, są właśnie specjalistyczne panele siatkowe, czyli profesjonalne konstrukcje, które umożliwiają nam stworzenie, naprawdę niezwykle trwałych i wytrzymałych ogrodzeń, różnego rodzaju obiektów mieszkalnych, jak również innych tego typu posesji.

Co warto wiedzieć o panelach siatkowych

Trzeba zwrócić uwagę na to, że ogrodzenia te, są niebywale lekkie, a to wszystko, dlatego że wykonane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie będą miały na nie wpływu żadne niekorzystne warunki atmosferyczne, jak również inne tego typu czynniki, w tym również doskonale poradzą sobie z wilgocią. Zakup takich właśnie paneli siatkowych, nie stanowi żadnego problemu, ponieważ oferują je, różnego rodzaju sklepy, stacjonarne, sklepy internetowej, jak również specjalistyczne hurtownie. Warto wiedzieć, że  panele ogrodzeniowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Dodatkowo panel ogrodzeniowy może różnić się średnicą profilu – im grubszy profil tym bardziej wytrzymały będzie nasz płot panelowy. Ogrodzenia panelowe są bardzo proste w montażu. Panel ogrodowy montuje się do słupków za pomocą obejmy lub specjalnych śrub, a łączenie paneli wykonuje się za pomocą spinki, czyli łącznika.

Wszelkie informacje na temat paneli siatkowych

Niewątpliwą wartość paneli siatkowych, stanowi ich niezwykła wytrzymałość, stabilność i sztywność. Wykonane są z najwyższej jakości stali. Innowacyjna powłoka antykorozyjna zapewnia poszczególnym elementom ogrodzeń panelowych długą żywotność, bez konieczności ich konserwacji. Tego typu ogrodzenia w maksymalnym stopniu realizują nie tylko swoje kluczowe funkcje, czyli zabezpieczenie terenu, ale także podnoszą walory atrakcyjne każdego obiektu i terenu. Ich ciekawy, nowoczesny design sprawia, że obok takiego ogrodzenia nie można przejść obojętnie. Panele siatkowe, wykonane są ze stalowych prętów o prostokątnych oczkach. Pręty zgrzewane punktowo instalowane są za pomocą akcesoriów montażowych na słupach o profilu zamkniętym albo na kształtowniku.
ogrodzenia panelowe siatkowe mogą mieć różny design
Łatwy montaż ogrodzeń panelowych siatkowych pozwala elastycznie dopasować ich wygląd do budynku i do otoczenia. Do produkcji tego wysoce profesjonalnego systemu ogrodzeniowego, stosuje się materiały najwyższej jakości i odporności. Dzięki temu ogrodzenie tego typu wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – niekorzystne warunki atmosferyczne czy wandalizm. Efektywna ochrona antykorozyjna wpływa na długą żywotność produktu, dlatego też tak wiele klientów do grodzenia swoich domów chętnie wybiera panele siatkowe.

Loft – przemysłowe apartamenty

0

Lofty to mieszkania, czy też budynki przemysłowe, które zostały przearanżowane na nowoczesne lub też użytkowe apartamenty. Loft kojarzy się z amerykańskiemu stylem budownictwa, surowymi ścianami z cegły, dużymi oknami, ale też oświetleniem technicznym. Industrialny, przemysłowy charakter nie odstrasza nabywców – wręcz przeciwnie. Mieszkania w tego typu budownictwie są bardzo popularne, ale też dość drogie.

Co to jest loft?

Loft to mieszkanie urządzone w dawnym budynku przemysłowym, magazynowym, fabrycznym,. W związku z tym najczęściej są to pomieszczenia przestrzenne, o wysokich sufitach, z drewnianym stropem i dużymi oknami. Nie brakuje w nich elementów, które są pozostałością przemysłowej historii tego miejsca – wystających rur, pozostałości maszyn fabrycznych, czy oświetlenia technicznego. Mieszkania w tym stylu przechodzą gruntowną renowację, ale pozostaje w nich duch industrialnej epoki tego miejsca.

Wnętrza te – nawet po renowacji – są surowe, minimalistyczne, nowoczesne, w których przeważa stal, kamień, drewno i nieotynkowane ściany. Charakterystycznym elementem jest też oświetlenie techniczne, które często pozostaje w takich mieszkaniach bez zmian lub kupowane jest na ich wzór. To długie, garażowe lampy lub też zwisające, metalowe klosze bez zbędnych zdobień. Oświetlenie tego typu stało się popularne w wielu domach, nawet w tych, które nie są loftem.

Loft w Polsce

Moda na tego typu mieszkanie przywędrowała z ameryki, gdzie aranżowanie przestrzeni w takim klimacie było po prostu tańsze, bo często wiązało się z zaniżonymi opłatami za czynsz. Z czasem pomieszczenia te zaczęły nabierać ekskluzywnego  charakteru, a developerzy upatrzyli sobie w tym dobry interes. Tak więc za apartament w Polsce stworzony w tym klimacie trzeba przeznaczyć nawet milion złotych, a ceny te niekiedy są jeszcze wyższe. Pomieszczenia tego typu są mocno modernistyczne, przestrzenne, ale też raczej niepolecane osobom, które mają dużą rodzinę, gdyż zwyczajowo przestrzeń ta składa się na jeden, duży salon z kuchnią oraz antresolą, na której znajduje się przestrzeń sypialna.

Najpopularniejszym miastem znanym z loftów jest oczywiście Łódź, w której nie brakuje opuszczonych, industrialnych przestrzeni fabrycznych. Najwięcej budynków tego typu zostało po fabrykach Karola Scheiblera. Łódź uważana niegdyś za brzydkie, zaniedbane miasto pełne przemysłowych ruin zaprocentowało wraz z modą na mieszkania tego typu z wielkimi oknami, ceglanymi ścianami i oświetleniem technicznym.

Za to największym pomieszczeniem użytkowym typu loft jest poznańskie centrum handlowo-rekreacyjne Stary Browar, który powstał na bazie zabytku poprzemysłowego – dawnego Browaru Huggerów.

Panele ogrodowe – jak je najlepiej wykorzystać?

0
panele ogrodowe

Panele ogrodowe drewniane są jednym z najstarszych form ogrodzeń. Dlatego również są tak popularne. Ogrodzenia drewniane naszej posesji można wykonać na różne sposoby. Odpowiednio dobrane panele ogrodowe  mogą być nie tylko zabezpieczeniem przed niepożądanymi gośćmi lub ciekawskimi spojrzeniami, ale także może być  eleganckim płotem dekoracyjnym. Panele ogrodowe są uniwersalnym rozwiązaniem a zarówno bardzo tanim. Montaż takiego ogrodzenia jest dziecinnie prosty i nie wymaga tez konserwowania. Są produkowane głównie z najtańszego drewna sosnowego. Dlatego cena tez pozwala każdemu klientowi na komfortowe użytkowanie ich. Do ich budowy najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe, świerkowe i modrzewiowe, surowce te jednak są łatwo dostępne. Co również wpływa na niska cenę takich paneli. Poszczególne panele  drewniane mogą mieć różny wygląd – frakturę, kształt i wielkość.

 Jak stosować panele ogrodowe?

Drewniane panele ogrodowe charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz  bardzo stylowym wyglądem. Dla wymagających klientów producenci stworzyli bardzo nowoczesne panele ogrodowe, które charakteryzują się najwyższa jakością oraz ponadczasowymi wzorami. Panele nowoczesne produkowane są ręcznie z najwyższą starannością o szczegóły.  Nasze ogrodzenia mogą wyglądać bardzo nowocześnie dodatkowo są wykonane bardzo solidnie. Można zastosować je jako rodzaj parkanu oddzielającego na przykład taras od reszty ogrodu. Ochroni nas to przed wiatrem. Pamiętać również należy, że panele ogrodowe powinny dobrze komponować się z reszta ogrodu. Dzięki temu uzyskamy oczekiwany efekt a nasz ogród będzie wyglądał bardzo stylowo. Dodatkowo możemy dzięki niemu wyodrębnić miejsce do relaksu, drzemki lub na przykład miejsce do zabaw dla dzieci. Zapewnią nam one na pewno porządek na podwórku.

ogrodzenia z paneli ogrodowych to dobry wybór

Nie tylko ogrodzenie

Obecnie panele ogrodowe ogrodowe są zabezpieczone preparatami bakteriobójczymi, środkiem przeciw pleśniowym oraz przeciwgrzybicznym. Nie musimy wiec martwić się o konserwacje i jakoś szczególnie o nie dbać. Mogą być one również lakierowane co na pewno da fajny efekt. Zapewni ą nam one prywatność i sprawią, że grill czy jakakolwiek impreza w ogrodzie nie będą dla nas żadnym problemem. Panele ogrodowe tworzy się z bardzo dobrej jakości materiałów, zatem dadzą nam one oczekiwany efekt i komfort. Są one również solidne i wytrzymałe. Estetyczny wygląd oraz szeroka gama wzorów przyciąga coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Panele te znajdą dla siebie świetne rozwiązanie na balkonach i tarasach. Zapewnia nam one intymność oraz swobodne korzystanie z nich. Na pewno nie będziemy musieli martwić się o wścibskich sąsiadów. Właśnie dlatego panele ogrodowe są tak wspaniałe i uniwersalne. Możemy wykorzystać je w każdy możliwy sposób w jaki mamy tylko ochotę.

Dom pod klucz – cena wysoka czy nie?

0
dom pod klucz cena

Ludzie często przez długie lata zbierają pieniądze, aby w przyszłości móc kupić lub wybudować sobie dom.

W dawnych czasach więcej ludzi miało swój własny dom. Zdarzało się nawet, że w wielu rodzinach elementem tradycji było przekazywanie z pokolenia na pokolenie domu rodzinnego. Obecnie jednak mieszkanie są bardzo drogie, a za każdy metr kwadratowy trzeba srogo płacić. Jeśli zaś mowa o domach na własność to nie każdego na nie stać. Jeśli jednak udało ci się zebrać odpowiednią kwotę lub wziąłeś kredyt na twój wymarzony budynek, zastanów się dwa razy na odpowiednim wyborem. Dom jest przeważnie inwestycją do końca życia. Prawdopodobnie przekażesz go swoim dzieciom, a one twoim wnukom. Jednak nie o tym tu mowa. Zapewne jak każdy, interesujesz się przede wszystkim cenom domu. Nie ma co ukrywać, od zasobów gotówki zależy, gdzie zamieszkamy. Naszym zdaniem należy poszukać domu pod klucz i ich cen. Dom pod klucz będzie najlepszym rozwiązaniem. Mogłoby się wydawać nieracjonalnym szukanie gotowego do zamieszkania domu, który jest droższy. Jednakże w ogólnym rozrachunku taniej wyjdzie dom pod klucz, od domu kupionego w stanie surowym. Wyjaśniam dlaczego. W przypadku domu surowego nie możesz się wprowadzać zaraz po wybudowaniu. Najpierw musisz wykończyć wnętrza. Jakby to nie brzmiało, jest to ogrom pracy. Prace wykończeniowe potrafią trwać nawet kilka miesięcy, jeśli sam je wykonujesz.

domy pod klucz i cena ich

Jeśli jednak nie masz czasu, aby samemu tym się zająć, to musisz skorzystać z usług różnych firm.

Tutaj pojawia się kolejny problem. Wiele umów, bo jak wiadomo, nie każda firma jest od wszystkiego. Załóżmy, że dom jest wykończony. Nadal pozostają kwestie zakupu urządzeń elektrycznych i wyposażenia do wszelkich pomieszczeń. Wbrew pozorom zajmuje to od groma czasu i dochodzą dodatkowe koszty transportu. W przypadku, gdy inwestor urządza domy, może sobie pozwolić na zakup ogromnych ilości sprzętu. Wtedy on ma dla przykładu darmową dostawę i urządza wszystkie domy. Zresztą warto zadać sobie pytanie, po co samemu urządzić cały dom. Inwestorzy, którzy oferują kupno wielu domów na danym terenie, zazwyczaj robią wszytko w ten sposób, abyś był zadowolony. Dlatego jesteśmy przekonani, że znajdziesz dom pod klucz odpowiedniej cenie, który przypadnie do twojego gustu w stu procentach. Zazwyczaj nowe budynki wykończone są w modernistycznych stylach, które są modne i z pewnością niczym nie odstają od panujących trendów w budownictwie. Niektórych z pewnością interesują konkrety związane z ceną takich domów pod klucz. Wszystko zależy przede wszystkim od metrażu, na jaki się decydujemy, ale to każdy wie. W cenie mamy także położeni. Zazwyczaj są atrakcyjne przedmieścia dużych miast. Co do samego wariantu domów gotowych do zamieszkania można to porównać do domów w surowym stanie. Powinniśmy doliczyć około 20 procent wartości domu w stanie surowy. Jednak najlepiej przekonać się o cenach zaglądając na witryny lub rozmawiając ze sprzedawcą. Wtedy mamy pewność, że nic nie umknie naszej uwadze.

Doniczki z gliny – estetyka i użyteczność

0
doniczki z gliny

Doniczki z gliny to unikalne rozwiązanie dla osób, które w aranżacji swojego ogrodu, domu​ czy tarasu cenią sobie oryginalność i wysokiej jakości tworzywa.

Glina od zarania dziejów stanowi podstawowy surowiec do wyrobku ceramiki. Pierwsze donice, które zaczęli wytwarzać już starożytni, były wykonane właśnie z tego surowca. Odpowiednio uformowaną glinę poddawaną wysokiej temperaturze, aby uzyskać odpowiednią grubość i twardość tworzywa. Dzisiaj do ręcznego formowania wyrobów ceramicznych używa się wysokoplastycznych lub plastycznych glin, białych, a także o właściwościach barwiących.

Zastosowanie doniczek z gliny. ​ Gdzie jest dla nich najlepsze miejsce?​

Doniczki z gliny sprawdzą się idealnie w ogrodach, których aranżacja odpowiada bardziej​ naturalnym układom ogrodowym. Odpowiednio wkomponowane gdzieniegdzie doniczki będą tworzyły klimat zaplanowanego nieładu i naturalnego funkcjonowania środowiska. Glina jest naturalnym surowcem, który pochodzi z gleby, dlatego właśnie idealnie współgra z roślinami. Doniczka z gliny  i roślina, która się w niej znajduje, zdają się tworzyć harmonijną​ całość. Bardziej kompatybilną niż w przypadku doniczek plastikowych. Doniczki z gliny​ łatwo się tłuką. Dlatego są dość ryzykowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zastosowanie wewnątrz domu. Nie jest ono jednak wykluczone.

Doniczki z gliny dostępne są w różnych kolorach – tych bardziej odpowiadających​    naturalnego kolorze gliny i także wszelakich barwionych sztucznie, dlatego też nie będzie problemu w doborze ich do aranżacji określonych pomieszczeń. Pomimo nawet sztucznemu barwieniu doniczki z glony ​    posiadają swój charakterystyczny gliniany wygląd, tworząc​ niepowtarzalny klimat.

gliniane doniczki to świetny wybór

Sposób na stworzenie własnych zdobień na  doniczkę z gliny

Przedstawimy zatem sposób, w jaki można udekorować własną doniczkę według własnego pomysłu za pomocą warkoczy, które także można ulepić z gliny.

Potrzebne nam są do tego trzy rzeczy: glina samoutwardzalna, klej na gorąco i zwykła, gliniana doniczka.

Glinę samoutwardzalną rozwałkowujemy na pojedyncze wałki, każdy o grubości około 5 mm i długości około 25 cm. Na jednego warkoczyka będziemy potrzebować trzech tego typu wałków. Należy uprzednio przed spleceniem ich razem, spryskać wałki wodą, aby glina nie pękała przy skręcaniu. Na niedużą doniczkę, o wysokości około 20 cm, potrzebne będą od 4 do 5 warkoczy, w zależności od indywidualnych upodobań. Po odpowiednim wyschnięciu wałków, splatamy je razem w warkocz. Kiedy warkoczyki są już gotowe, można zacząć je przyklejać do doniczki podklejając je co 5 cm klejem na gorąco. Następnie należy odczekać aż glina utwardzi się. Dobrze utwardzona glina potrafi być bardziej wytrzymała niż gotowe doniczki ceramiczne.

Doniczki z gliny są bardzo podatne na tworzenie wszelakiego rodzaju zdobień. Wyglądają​ one naturalnie i komponują się z charakterem donicy.

Dzięki naturalnemu tworzywu, z jakiego są wykonane donice z gliny, ​  bardzo łatwo i szybko​ obrastają mchem, dzięki czemu komponują się w aranżacje ogrodowe w sposób niemalże niezauważalny.

Garnki tytanowe to ciekawa propozycja

0
garnki tytanowe

Kuchnia to serce domu. Dlatego też ważne jest, aby była odpowiednio wyposażona. Dzięki temu praca w kuchni będzie szybsza i przyjemniejsza. Warto wybrać garnki tytanowe. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim mogą zastąpić modele ze stali nierdzewnej, ceramiki, emalii, non-stick lub żeliwa. Z łatwością i w szybki sposób przygotuje się w nich aromatyczne i smaczne potrawy. Co więcej, mają one atrakcyjny dla oka wygląd, dlatego też dania w nich można serwować bezpośrednio na kuchennym stole. Nie trzeba przekładać ich do innego naczynia, co jest dużą oszczędnością czasu, a nawet pieniędzy. Podpowiadamy, dlaczego garnki tytanowe zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających szefów kuchni, jak i miłośników designu! Bez wątpienia naprawdę warto zdecydować się na to, żeby zakupić takie właśnie garnki, ponieważ bez wątpienia, idealnie sprawdzą się one w każdej kuchni, z całą pewnością każda osoba będzie z nich bardzo zadowolona.

Garnki tytanowe – zalety

Garnki tytanowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim szybko się nagrzewają, co pozwala zaoszczędzić energię oraz czas. Co więcej, można smażyć na nich bez użycia tłuszczu, dlatego też są to naczynia, które przypodobają się osobom lubiącym zdrową żywność i zdrowe gotowanie! Ponadto są to garnki trwałe i dobrej jakości, dlatego nie ma obaw o to, że z czasem się zetrą. Bardzo łatwo można je wyczyścić, ponieważ wystarczy do tego woda z płynem do mycia naczyń. Jeśli więc chce się gotować szybciej i w zdrowszy sposób, wystarczy zaopatrzyć się w niezawodne garnki tytanowe!

tytanowe garnki są bardzo wytrzymałe

Uchwyt ma znaczenie

Garnki tytanowe to funkcjonale i ponadczasowe naczynia, które warto umieścić w swojej kuchni. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na uchwyty. Najlepiej, jeśli są zrobione z materiału, który nie przewodzi ciepła. Dobrze sprawdzają się drewniane, bakelitowe, aluminiowe oraz stalowe modele. Nie należy zaś wybierać plastikowych, ponieważ mogą się stopić pod wpływem wysokiej temperatury. Jeśli jednak tytanowe garnki mają inny, na przykład plastikowy uchwyt, można zakupić rękawice kuchenne materiałowe lub silikonowe. Umożliwią one bezpieczne operowanie naczyniem, bez obaw oparzenia się. Co więcej, mają one designerski wygląd, na przykład krokodyla lub innego zwierzęcia, dlatego należą do ciekawych akcesoriów kuchennych.

Atrakcyjne dla oka garnki tytanowe

Garnki tytanowe posiadają oryginalny, elegancki wygląd. Jest to jedną z ich zalet, ponieważ dzięki temu można je serwować bezpośrednio na kuchennym stole, bez potrzeby przekładania potrawy do innego naczynia. Wystarczy zaopatrzyć się w podkładki, które oddzielą naczynie od blatu. Popularne są metalowe i drewniane modele. Mają atrakcyjny wygląd, a poza tym przez długi czas mogą posłużyć w kuchni. Plastikowe podkładki są mniej trwałe, ale mają niską cenę i dostępne są w wielu wzorach. Co więcej, tytanowe garnki to elementy, których nie warto chować do szafek! Pięknie komponują się na kuchence, ponieważ na przykład czarne modele można dopasować do kuchennej aranżacji!

Dom z rynku wtórnego czy od dewelopera?

0

Wiele osób, które przez lata ponoszą koszta związane z wynajmem mieszkach, w końcu decyduje się na zakup własnej nieruchomości. Sytuacja tak nie powinna nikogo dziwić, ponieważ suma opłat za czynsz jest często równa kwocie, jaką wynosi rata kredytu.

W chwili podjęcia decyzji o kupnie własnych czterech ścian, stajemy przed wyborem pomiędzy kupnem mieszkania od dewelopera, a skorzystaniem z rynku wtórnego. Oba rozwiązania mają swoje wady, jak i zalety. Jednak co stanowi bardziej korzystne rozwiązanie? Na czym polega różnica pomiędzy rynkiem wtórnym, a pierwotnym?

Rynek wtórny to po prostu mieszkania lub domy, które były już zamieszkiwane. Oznacza to, że osoby, które decydują się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego, będą kolejnymi lokatorami danego lokum. Kupno posiadłości z rynku wtórnego, najczęściej wiąże się z musem opłacenia stosownego podatku. Rynek pierwotny to z kolei możliwość kupna swoich „czterech ścian” bezpośrednio od dewelopera.

Oznacza to, że nieruchomości z rynku pierwotnego są nowe i nie były zamieszkiwane w przeszłości przez nikogo. W przypadku kupna mieszkania lub domu od dewelopera nie ma potrzeby martwienia się o opłacenie podatku, ponieważ firmy deweloperskie zazwyczaj opłacają VAT jako podmiot finansujący. Jeśli jednak deweloper nie bierze na siebie takiej odpowiedzialności, kupujący jest zobligowany do zapłaty PCC w wysokości 2 procent od wartości rynkowej.

Rynek wtórny vs rynek pierwotny

Jako jedną z największych wad wynikających z nabywania nieruchomości z rynku wtórnego należy wymienić konieczność zaakceptowania wizji wykończenia wnętrza poprzednich właścicieli, podczas gdy decydując się na kupno mieszkania od dewelopera sami ustalamy interesujący nas standard. Jeśli wykończenie wnętrza z rynku wtórnego nie będzie współgrało z gustem nabywcy, będzie on zmuszony do poniesienia kolejnych kosztów związanych z remontem, a nawet jeśli wykończenie wnętrza okaże się być atrakcyjnym dla kupującego, to i tak nie ominie go wydanie dodatkowych środków na odświeżenie lokalu.

Kupno nieruchomości z rynku pierwotnego eliminuje podobne sytuacje, ponieważ kupowany lokal jest nowy, a tym samym świeżo wyremontowany. Jest to z pewnością o wiele bardziej wygodne rozwiązanie, ponieważ mieszkania kupowane od dewelopera są zazwyczaj przygotowane pod tak zwany klucz. Ponadto deweloperzy są zobligowani do udzielenia pięcioletniego okresu gwarancji na kupione nieruchomości. W lokalach z rynku pierwotnego wszystko jest nowe. Jest niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla nabywcy.

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami z ventana.pl

Kącik do czytania – dlaczego warto jest wydzielić strefę do czytania w swoim domu?

0

Lubisz oddać się lekturze dobrej literatury? W takim przypadku warto wydzielić w swoim domu odpowiednią strefę do czytania!

Szukasz pralki dla rodziny? Poznaj Samsung Q Drive

0

Nadszedł czas na zmianę pralki na nową? Szukasz czegoś z dużym wsadem, piorącego szybko i skutecznie, ale delikatnie, oszczędzającego energię i działającego bezawaryjnie przez wiele lat? Samsung Q Drive to najlepsza pralka dla rodziny – spełnia wszystkie wymienione założenia i ma w zanadrzu jeszcze więcej atutów.

Growbox – odrobina tropików w namiocie uprawnym!

0

Hodowla roślin to coraz popularniejsze zajęcie, nie tylko w gronie osób starszych i działkowców. Coraz częściej uprawą i pielęgnacją zieleni interesują się młodzi ludzie. Ciężko jest sobie wyobrazić dom bez zieleni, ale kwiaty i rośliny to nie tylko element ozdobny. Przy odrobinie cierpliwości i zapału można przekuć ich uprawę w pasję i zajęcie na całe życie. Jeżeli czujecie, chociaż drobny pociąg do ogrodnictwa i chcielibyście spróbować hodowli egzotycznych roślin, to idealnym rozwiązaniem dla was może okazać się growbox – namiot uprawowy do domu i ogrodu.

Czym jest growbox?

Mówiąc o hodowli roślin, nie można nie wspomnieć o growboxach. Wielu osobom kojarzą się one wyłącznie z uprawą konopi, jednak w ich wnętrzu można uprawiać wiele innych roślin i warzyw. Przed zabraniem się za hodowle warto jednak wiedzieć, czym w ogóle jest growbox? Jest to nic innego jak namiot uprawowy lub szafa do hodowli roślin. W środku takiego growboxa przy pomocy odpowiedniego oświetlenia, wentylacji i izolacji można zapewnić roślinom specyficzny, egzotyczny mikroklimat, dzięki czemu mogą rozwijać się nawet w przypadku nieodpowiednich warunków na zewnątrz. Growbox daje nam więc możliwość uprawiania roślin, których ciężko szukać w naturalnych środowisku Polski, czy nawet Europy.

Co można uprawiać w growboxie?

Skoro już wiemy, czym jest growbox i jakie możliwości oferuje nam jego posiadanie, warto przyjrzeć się temu, co można umieścić w takim namiocie uprawowym. Przede wszystkim tego typu konstrukcje wykorzystuje się do hodowli roślin z rodziny konopi. Jak wiadomo, tych w Polsce uprawiać nie wolno, ale growbox to nie tylko konopie. W środowisku takiego namiotu możemy hodować wszelkiego rodzaju cytrusy jak limonki, pomarańcze i cytryny, lub popularne ostatnio papryczki chilli. Jeżeli jesteście fanami ostrych smaków, to growbox może się dla was stać poligonem doświadczalnym, zdolnym do wyhodowania nawet najpikantniejszych odmian.

Ile kosztuje growbox?

Jeżeli interesuje was uprawa przy pomocy growboxa, to zapewne zadajecie sobie pytanie, ile to wszystko kosztuje? Aktualnie na rynku znaleźć można wiele gotowych zestawów, umożliwiających złożenie w pełni funkcjonalnego namiotu uprawowego. Ich cena waha się od kilkuset złotych za małe zestawy, do nawet kilku tysięcy złotych, za duże zestawy wyposażone w bardzo dobrej jakości lampy HPS i systemy wentylacji. Nie trzeba jednak wydawać majątku na profesjonalne zestawy na start. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zbudować pierwszy namiot uprawowy z gotowych elementów, które można zamówić, ze sklepu internetowego.