niedziela, Czerwiec 7, 2020

Jak przygotować się do remontu mieszkania i co będzie Wam potrzebne?

0
remontowanie

Jeżeli Wasze mieszkanie zaczyna przysłowiowo się sypać, a więc ściany i podłogi nie tylko są niemodne, ale także zwyczajnie zniszczone, to czas najwyższy pomyśleć o remoncie. Oczywiście, aby uniknąć błędów i nerwów koniecznie do tego remontu trzeba właściwie się przygotować. Bądźmy szczerzy, generalny remont mieszkania może nieźle obciążyć budżet, dlatego wcześniej warto sporządzić kosztorys. Bardzo ważne jest także zorganizowanie prac. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak dobrze przygotować się do remontu.

Samodzielnie czy z pomocą specjalistów? Oto jest pytanie

Na samym początku warto zastanowić się czy chcemy remont wykonać samodzielnie, czy może zatrudnić dobrych specjalistów. Oczywiście znalezienie fachowców to nie lada wyzwanie, jednak jeżeli już ich znajdziemy, to nie musimy się o nic obawiać, gdyż nie tylko remont, ale również zakup materiałów będzie przez nich wykonany, a nam pozostanie tylko posprzątanie. Jednak musicie liczyć się z tym, że za usługi fachowców możecie słono zapłacić. Zatem, jeżeli chcecie sporo zaoszczędzić, to lepiej zdecydować się na samodzielne wykonanie remontu. Jest jednak jeden warunek, który musicie spełnić, czyli musicie mieć pojęcie o pracach, które chcecie wykonać. Nie bez znaczenia jest także pora roku. Jak nietrudno się domyślić, zima czy jesień nie są najlepszymi porami, by przeprowadzić remont. Lepiej wybrać lato, gdy temperatura jest stosunkowo wysoka. Dzięki temu ściany będą szybciej schnąć, a kleje szybciej się wiązać.

Przygotowanie organizacyjne to podstawa

Jak przygotować się do remontu mieszkania i co będzie Wam potrzebne

Jeżeli nie zatrudniamy żadnego projektanta, to sami musimy się zorganizować. Oczywiście na początku warto przemyśleć, które elementy mieszkania będą remontowane. Następnie czas wybrać się na zakupy. Tutaj poza płytkami, panelami oraz farbami, warto zaopatrzyć się w niezawodny klej anaerobowy. Warto wiedzieć, że klej anaerobowy sprawdza się do sklejania różnych materiałów. Potem należy dokupić folie zabezpieczające. Dzięki temu unikniecie bałaganu. Do malowania ścian przydadzą się nie tylko wałki, ale również pędzle malarskie w różnych rozmiarach. Jeżeli chcecie przeprowadzić remont mieszkania od A do Z, niezbędne wydaje się zakupienie przynajmniej wiertarki czy też wkrętarki, które znacząco mogą ułatwić Wam pracę. Tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy warto kupować materiały na zapas. Odpowiedź może być tylko jedna: warto kupić niewiele więcej, np. płytek czy paneli, natomiast nie należy przesadzać z ilością, gdyż to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Jak zaplanować kolejność prac?

Wszystkie remonty należy rozpoczynać od najcięższych prac, a więc wyburzeń, czy skuwania warstw podłogowych oraz ściennych. Najlepiej rozpocząć je w łazience czy w kuchni. Dzięki temu bardzo szybko ponownie będziecie mogli korzystać z sanitariatów. Gdy już usuniecie stare płytki, warto cały zaległy materiał usunąć, a także wyszlifować ściany, aby były przygotowane do malowania. Następnie możemy przejść do klejenia płytek, paneli i tutaj sprawdzi się niezawodny klej anaerobowy. Potem warto zamontować gniazdka i elementy elektryczne oraz pomalować ściany. W kolejnym etapie pozostanie już tylko meblowanie. Ale tę część prac można uznać zdecydowanie za najprzyjemniejszą.

O jakości słów kilka

Skoro znacie już kolejność prac, to czas poruszyć jeszcze jeden ważny temat. Dotyczyć on będzie jakości farb, tynków czy innych materiałów. Tutaj musicie pamiętać, że nie można na nich oszczędzać. Przykładem są choćby farby. Te tanie nie tylko będą znacząco spowalniały pracę, ale także nie będą dobrze kryły, oczywiście nie wspominając już o tym, że w żadnym przypadku nie są zmywalne. Podobnie rzecz ma się z płytkami. Otóż, jak zapewne się domyślacie, te tanie mogą bardzo łatwo się łamać, a efekt wizualny nie będzie najlepszy.

Ponadto kupując sprzęty zwróćcie uwagę na to czy są energooszczędne. Czasami lepiej dopłacić 100 czy 200 zł, gdyż dzięki temu rachunki za energię elektryczną szybko się zmniejszą i już po roku odczujecie oszczędność.

Remont dla większości osób nie jest łatwy ani przyjemny, za to jest szalenie pracochłonny. Dlatego jeżeli nie macie kompletnie pojęcia o pracach ani nie dysponujecie żadnymi narzędziami czy sprzętami, to zdecydowanie odradzamy Wam samodzielne wykonywanie prac. Czasami lepiej zatrudnić fachowca, pod warunkiem że znajdziecie takiego, który posiada renomę.

Ułożenie kostki brukowej – ile to kosztuje?

0
Ułożenie kostki brukowej

Ładny i funkcjonalny podjazd do garażu, estetyczne alejki w Twoim ogrodzie, czy odporna na mech opaska wokół fundamentów domu. Bez kostki brukowej na posesji ani rusz! Pytanie, jakie są koszty jej ułożenia?

Jakie są największe strefy biurowe Warszawy?

0
Jakie są największe strefy biurowe Warszawy

Biznes w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Sprawdzamy, jak wyglądają największe strefy biurowe stolicy. Poznaj najważniejsze informacje. 

Centralny Obszar Biznesu

Ten niewielki obszar na mapie stolicy skupia wiele inwestycji. Podaż wynosi 881 400 m². Natomiast średni roczny popyt to 155 200 m². Na powierzchnie, które aktualnie są w budowie lub zostały zaplanowane, składa się Varso, Skysawa i Widok Towers, co daje powierzchnię 207 100 m². Ten pierwszy budynek stanowi najwyższy projekt biurowy w Unii Europejskiej. W Centralnym Obszarze Biznesu mieści się wiele biur coworkingowych i serwisowanych. Poziom czynszów jest najwyższy w stolicy, jednak za wysokimi opłatami idzie wiele udogodnień. Niekwestionowanym atutem tej lokalizacji jest świetnie rozwinięta sieć komunikacji publicznej. To znakomita lokalizacja dla najemców z sektora usług prawniczych, doradczych, a także branży finansowej. Z atutów COB skorzystało również wiele firm z branży IT. To miejsce dla wymagających przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych biur, które będą stanowić wizytówkę firmy. 

Strefa Centrum

Z Centralnym Obszarem Biznesu sąsiaduje Strefa Centrum, która została podzielona na kilka obszarów. Na północy dominuje zabudowa mieszkaniowa oraz historyczne budynki Starego i Nowego Miasta. Znajduje się tu jeden z największych parków biurowych w stolicy – Gdański Business Centre. Całkowita podaż sięga 155 200 m². Planowane są inwestycje o powierzchni 22 300 m².

Wschodnia Strefa Centrum charakteryzuje się dużym udziałem parków i terenów zielonych. Atutem lokalizacji jest dostęp do Bulwarów Wiślanych oraz świetnie połączenie komunikacyjne z trasą WZ i Wisłostradą. Całkowita podaż to 137 700 m², a planowana Elektrownia Powiśle B1 osiągnie powierzchnię 3 600 m².

Południowa Strefa Centrum mieści wiele budynków instytucji publicznych, ambasad i ministerstw. Warto zaznaczyć, że ⅔ powierzchni biurowej jest starsza niż 10 lat. Obszar ten w dużej mierze skupia banki oraz firmy z sektora finansowego. Całkowita podaż wynosi 301 200 m². Aktualnie nie są realizowane projekty budowlane. 

Najwięcej powierzchni w budowie, bo aż 416 100 m² skupia zachodnia strona Strefy Centrum. To bez wątpienia biurowe zagłębie stolicy. Obszar ten cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów z sektora finansowego. Całkowita podaż sięga 680 700 m². 

Jak znaleźć nowoczesne biuro? Wystarczy zajrzeć na stronę Directoffice.pl i wybrać biuro do wynajęcia – Warszawa. Bogata i zróżnicowana oferta została dostosowana do najbardziej wymagających przedsiębiorców. 

Popyt w podziale na strefy biurowe

Najwyższy wskaźnik popytu odnotowano w roku 2019 – 880 000 m². Popyt w podziale na strefy biurowe w największym stopniu dotyczył Centrum – 32%. W przypadku Mokotowa jest to 26%, Jerozolimskie – 16%, Centralny Obszar Biznesu – 12%. Żwirki i Wigury – 5%, Wschód – 3%. Pozostałe obszary to Północ, Puławska Zachód, Ursynów, Wilanów. Warto nadmienić, że portal Directoffice.pl oferuje możliwość wynajęcia biura w przeróżnych lokalizacjach.

Nowoczesne dekoracje dla stylowego domu – fototapeta miasto

0
Nowoczesne dekoracje dla stylowego domu - fototapeta miasto

Wśród nowoczesnych dekoracji do domu na plan pierwszy wysuwają się fototapety. Są to wielkoformatowe wydruki, które mogą być umieszczone na całej ścianie lub tylko na jej części. Mogą przedstawiać abstrakcyjne wzory, motywy roślin, zwierząt, można na niej umieścić także własnoręcznie wykonane zdjęcie. Wśród różnych fototapet bardzo popularne są te, które przedstawiają miasto. Dużą popularnością cieszą się oczywiście najsłynniejsze miasta świata, takie jak Paryż, Rzym, Nowy Jork czy Londyn, ale swoich zwolenników mają także nasze rodzime miasta i to nie tylko te największe i najbardziej znane. Fototapeta miasto, na której uwieczniony został jakiś uroczy zakątek niedużego miasteczka, także znajdzie swoich zwolenników.

Styl art deco i fototapeta miasto, czy to możliwe?

fototapeta miasto

https://redro.pl/fototapety/tematy/miasta/

To pytanie ma swoje uzasadnienie, ponieważ styl art deco jest stylem niezwykle wymagającym, nie ma w nim miejsca na przypadkowość. Wszystko, co znajduje się w takim wnętrzu, musi być przemyślane i doskonale współgrać ze sobą. Charakteryzuje się elegancją i dekoracjami z najlepszych jakościowo materiałów, zatem w takim pomieszczeniu znaleźć można przedmioty ze szkła, chromowanej stali, egzotycznego drewna czy marmuru. Typowe motywy zdobnicze to przede wszystkim geometryczne wzory: trójkąty, prostokąty czy półkola,  bywają umieszczane na dywanach, meblach i ścianach. Gdzie jest zatem miejsce na fototapetę przedstawiająca miasto? Otóż współczesne art deco odbiega nieco od pierwotnych założeń tego stylu, obecnie rozpoznajemy je po połączeniu jasnych kolorów z ciemnymi meblami oraz pięknych naściennych tapetach i… fototapetach. Jeśli korytarz lub przedpokój w naszym mieszkaniu jest niewielkich rozmiarów, świetnie wydłuży go fototapeta przedstawiająca gotycki korytarz w kościele w Jerozolimie, którego sklepienie ma kształt półkolisty. Fototapeta miasto nocą może być znakomitym dodatkiem do eleganckiego salonu. I tak fototapeta prezentująca Miami w ciepłych promieniach zachodzącego słońca doskonale będzie współgrać z kolorystyką art deco, a szeroka panorama miasta widzianego od strony oceanu poszerzy optycznie zbyt wąskie wnętrze. Fototapeta miasto za szkłem naklejona na fragment ściany w eleganckiej kuchni sprawi,  że, jedząc rankiem śniadanie, będziemy mogli czuć się jak mieszkańcy wieżowca na Manhattanie.

Styl loftowy kocha fototapetę z miastem

Styl loftowy kocha fototapetę z miastem

https://redro.pl/fototapety/

Styl loftowy stał się ostatnio  bardzo popularny, choć nie wszyscy jego wielbiciele mogą sobie pozwolić na taką aranżację, choćby ze względu na rozmiar pomieszczenia. Styl loftowy cechuje surowe i minimalistyczne wnętrze, które odpowiednio udekorowane może być bardzo przytulne. Stylistyka loftu związana jest z architekturą hal. Hale to duże, otwarte przestrzenie i takie powinno być właśnie loftowe wnętrze. Styl ten charakteryzuje minimalizm, prostota i funkcjonalność. Materiały, które królują w takich wnętrzach, to przede wszystkim cegła, beton, drewno i metal, czyli wszystko to, co jest budulcem wielkiego miasta. Poniewaz przestrzenie loftu są z reguły wielkie, fototapeta miasto najczęściej spełnia głównie funkcję dekoracyjną. Niepowtarzalnego charakteru nada takiemu wnętrzu czarno-biała fototapeta przedstawiająca panoramę Nowego Jorku czy innego wielkiego miasta, może ona jednocześnie obniżyć optycznie zbyt wysokie pomieszczenie. Jeśli kochamy styl industrialny, ale architektura naszego mieszkania w niczym nie przypomina fabrycznych hal, odpowiednią atmosferę możemy uzyskać, naklejając na ścianę fototapetę miasto w postaci grafiki czarno-białego Big Bena, natomiast motyw kamienia uzyskamy dzięki fototapecie,  na której uwieczniono kamienne uliczki i stare budownictwo Rzymu. Do loftowego pokoju nastolatka świetnie nadają się fototapety młodzieżowe. Miasta są na nich przedstawione w zabawny sposób, np. wieża czarna Eiffla w otoczeniu czerwonych serduszek.

Styl prowansalski także chce do miasta!

Styl prowansalski także chce do miasta

Powyższe stwierdzenie zakrawa na swoisty paradoks, ale tak nie jest. Styl francuskiej Prowansji kojarzy nam się z jasną kolorystyką, dużą ilością drewna, bielą, beżem i fioletem. Dużo tutaj motywów roślinnych i delikatnie zdobionych mebli. I gdzie tu miejsce na miasto? Oczywiście jest! Jako przeciwwagę w salonie można nakleić fototapetę miasto z wizerunkiem klimatycznej greckiej uliczki pełnej kwitnących, fioletowych kwiatów i kamiennych murków. Taki wizerunek idealnie pasuje do stylu wiejskiego.  Odpowiednio dobrana fototapeta winylowa sprawdzi się także w prowansalskiej łazience, zbyt niskie wnętrze podwyższy wizualnie fototapeta “Kanał w Wenecji”, natomiast nad wanną sprawdzi się fototapeta z piękną, miejską fontanną otoczoną zielenią. Biorąc kąpiel, będziemy czuć się jak na łonie natury.

Fototapeta miasto daje naprawdę wielkie pole do popisu, ponieważ temat miasto obejmuje niezliczoną ilość wzorów, które w zasadzie dopasować można do każdego stylu wnętrzarskiego.

Floralne inspiracje – fototapeta w kwiaty w kilku odsłonach

0
fototapeta w kwiaty

Kwiaty – czy jest drugi tak popularny motyw dekoracyjny w świecie aranżacji wnętrz? Z pewnością floralne wzory wiodą prym, co nie znaczy, że muszą się prezentować w sposób nudny czy przewidywalny. Wystarczy odrobina pomysłowości, a roślinne akcenty zaskoczą nas swoją formą. Doskonale widać to na przykładach zebranych przez eksperta z Myloview.pl.

Jeśli szukamy sposobu, by w mgnieniu oka odmienić wygląd mieszkania, świetnym rozwiązaniem będzie floralna fototapeta. Kwiaty udekorują przestrzeń, wprowadzą do pomieszczenia element natury i sprawią, że zyskamy otoczenie idealne do relaksu. Wzorów jest wiele. Nawet bardzo wiele, dlatego nie ma takiej aranżacji, w której nie pasowałyby roślinne motywy. – powiedział nam ekspert. – Wystarczy, że poświęcimy chwilę, żeby spośród bogactwa możliwości wybrać opcję idealną do swojego wnętrza.

Poniżej znajdują się propozycje specjalisty – będzie starodawnie, nowocześnie, ale też nastrojowo. A bez względu na to, która fototapeta skradnie nasze serce, pewne jest to, że dzięki niej wyczarujemy zachwycający wystrój!

Dekoracja w dawnym stylu

Styl retro cieszy się bardzo dużą popularnością. Do wnętrza możemy go wprowadzić na kilka sposób. Albo możemy całe pomieszczenie podporządkować tej estetyce, albo do współczesnego wystroju wprowadzić kilka starodawnie prezentujących się akcentów. W ten sposób stworzymy eklektyczną, ponadczasową stylizację, która zachwycać nas będzie przez lata. Specjalista z Myloview zdradził nam, jak najłatwiej osiągnąć taki efekt:

W sklepie z antykami lub na pchlim targu poszukajmy zabytkowego kredensu i stolika kawowego lub fotela z kolorową tapicerką. Na specjalną uwagę zasługują meble z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Wprowadźmy je do minimalistycznie urządzonego salonu, a żeby całość lepiej ze sobą zespolić, niech na ścianie pojawi się utrzymana w duchu vintage fototapeta. Kwiaty – piwonie, chryzantemy lub nasturcje – mogą grać główną rolę lub zaprezentować się w towarzystwie ptasich sylwetek.    

Kwiaty idealne do wystroju glamour

Kwiaty idealne do wystroju glamour

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/kwiaty/

Miłośnikom eleganckich stylizacji w duchu glamour z pewnością spodobają się wzory inspirowane holenderskim malarstwem. Czy musimy być koneserami sztuki, by zdecydować się na taki wzór? Wcale nie. Taka fototapeta – kwiaty zaprezentowane na czarnym tle – zachwycą każdego, kto lubi się otaczać pięknymi przedmiotami. Tym, co jest tak wyjątkowego w tej kompozycji, to dynamiczne zestawienie kontrastujących ze sobą barw: ciemnego tła i kolorowych roślin. Takie martwe natury były bardzo popularne w epoce baroku, a teraz wracają do łask w postaci wielkoformatowych wizerunków na fototapetach. Takie przedstawienie zestawione z eleganckimi meblami, na przykład tapicerowaną i pikowaną sofą, a także złotymi ozdobami sprawi, że nasz dotychczasowy salon zmieni się nie do poznania.

Wiosenny akcent w pokoju

Wiosenny akcent w pokoju

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/kwiaty/magnolia/

Wiosna to dla wielu najprzyjemniejsza pora roku, bo po kilku miesiącach zimowego marazmu do życia budzi się nie tylko przyroda, ale i my. Właśnie dlatego kolejna inspiracja przygotowana przez eksperta z Myloview nawiązuje do tego wyjątkowego czasu:

By nasze mieszkanie nabrało pogodnego i świeżego charakteru, potrzebna nam będzie wiosenna fototapeta. Kwiat magnolii to jeden z symboli budzącej się natury, dlatego możemy być pewni, że takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. Moim faworytem jest wzór, który ukazuje rozkwitłe pąki kwiatów na tle krystalicznie czystego błękitnego nieba. Aura, jaka roztacza się z takiego przedstawienia, sprawi, że i nam od razu udzieli się znakomity nastrój. Taka fototapeta pozwoli nam ocieplić wizualnie nowoczesny salon, ale dla mnie najlepiej prezentuje się w sypialni, bo tutaj może cieszyć nasze oczy od razu po przebudzeniu.

Sposób na prowansalski klimat

Sposób na prowansalski klimat

Jednym z najpopularniejszych gatunków kwiatów jest z pewnością lawenda, dlatego wśród zebranych tutaj propozycji nie mogło zabraknąć fototapety z jej wizerunkiem. Ekspert ma dla nas ciekawy pomysł na jej wykorzystanie:

Z czym może się nam kojarzyć ten fioletowy, pięknie pachnący kwiat? Z kosmetykami: perfumami, mydłami i solami do kąpieli. Właśnie dlatego wzór ukazujący rozległe pole lawendy będzie znakomitym sposobem na to, by ozdobić łazienkę. W ten sposób wprowadzimy do tego pomieszczenia prowansalski klimat, dzięki czemu brana wieczorem relaksująca kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Nie musimy się martwić, że panująca tutaj wilgoć zaszkodzi ściennej dekoracji. Czasy papierowych, delikatnych tapet już dawno minęły i teraz mamy do wyboru wytrzymałe i wodoodporne materiały, dzięki czemu nawet łazienka, które nie wyróżniała się niczym specjalnym, może rozkwitnąć!

Floralne motywy odmienią nie tylko mieszkanie, w którym się znajdą. Wpłyną także na nasze samopoczucie i nastrój, właśnie dlatego warto zadbać o to, by stały się elementem naszego wystroju. Propozycji jest wiele, co udowodnił nam ekspert z Myloview, dlatego pomysłów z pewnością nie zabraknie.

Jak podłączyć zbiornik hydroforowy?

0
Jak podłączyć zbiornik hydroforowy

Domy niepodłączone do sieci wodociągowej, wymagają podłączenia zbiornika hydroforowego, którego zadaniem jest doprowadzenie wody ze studni do instalacji domowej. Hydrofor jest urządzeniem, które zapewnia utrzymanie stałego ciśnienia wody w domowej sieci wodociągowej. Zbiornik hydroforowy powinien być zainstalowany w piwnicy lub w danym budynku, zapobiegnie to jego zamrożeniu lub przegrzaniu.

Czym jest zbiornik hydroforowy?

W zestawie hydroforowym znajdują się części, które ze sobą współdziałają. Zamknięty zbiornik hydroforowy ciśnieniowy, jest częściowo wypełniony wodą i powietrzem. W zestawie znajduje się manometr a czasami także wodowskaz. Ponadto ważną częścią takiego zestawu są elektryczne pompy wirnikowe i wyłącznik ciśnieniowy, którego zadaniem jest włączanie i wyłączaniu prądu. Innym ważnym elementem są zawory: odcinające, zwrotne i bezpieczeństwa odcinający dopływ wody do instalacji wodociągowej.

Włączona pompa spowoduje doprowadzenie wody do zbiornika hydroforowego. Gdy zbiornik zostanie napełniony wodą zmniejszy się obszar powietrza, czyli nastąpi jego sprężenie. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, wyłącznik ciśnieniowy wyłączy pompę. Otwarty zawór poboru wody i wysokie ciśnienie powietrza spowoduje wypchnięcie wody ze zbiornika, poziom wody w zbiorniku obniży się a ciśnienie powietrza zmniejszy się. Obniżenie ciśnienia powietrza do minimalnego poziomu, spowoduje załączenie pompy, natomiast ciśnienie powietrza maksymalnie wzroście. Taki cykl stale się powtarza.

Podłączenie hydroforu – montowanie rury ssawnej w studni głębinowej

Rura zasysająca zostaje wpuszczona do studni, na jej końcu umieszczany jest zawór zwrotny, którego zadaniem jest przeciwdziałanie cofaniu się wody do studni. Zakończenie rury jest zaworem zwrotnym, złączka do jej podłączenia, sitko muszą zostać dokładnie przykręcone. Następnie rura musi zostać umieszczona w studni i uszczelniona za pomocą taśmy teflonowej. Skręcone elementy wkładane są do studni głębinowej. Jeżeli hydrofor ma działać przez cały należy rurę wkopać w ziemię na głębokość mniej więcej jednego metra. Będzie to zabezpieczeniem przez zamarznięciem.

Montaż zaworu zwrotnego oraz filtra chroniącego wirniki

Podłączenie uszczelnionego zaworu zwrotnego do zbiornika hydroforowego, polega na dokładnym jego przykręceniu w wyznaczonym miejscu. Jego celem jest przeciwdziałanie cofaniu się wody ze zbiornika do rury. Konieczne jest podłączenie specjalnego filtra, który chroni hydrofor przed zanieczyszczeniem, czyli szybkim zużyciem się wirników pompy. Filtr należy zabezpieczyć taśmą teflonową i przykręcić go do zaworu zwrotnego. W hydroforach pompy nie mogą pracować na sucho, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie. Dlatego do zbiornika hydroforowego instalowane jest zabezpieczenie powodujące zatrzymanie działania pompy, jeżeli nie będzie miała ona dostępu do wody. Uszczelnione zabezpieczenie musi być przykręcone w odpowiednim miejscu do zbiornika.

Podłączenie zbiornika hydroforowego do studni

Konieczne jest zamontowanie zaworu kulkowego, który zapewni odcięcie dopływu wody w przypadku usterki.Ten element również należy uszczelnić za pomocą taśmy teflonowej a następnie przykręcić do instalacji, która zabezpiecza hydrofor przed pracą na sucho. Do zamocowanego zaworu należy przykręcić rurę doprowadzającą wodę do instalacji domowej, pamiętając, że powinna być zamontowana powyżej zaworu kulowego, dzięki czemu można szybko odciąć dopływ wody, gdy dojdzie do awarii. Kolejnym krokiem jest podłączenie rury ssawnej do zbiornika hydroforowego wykorzystując do tego dodatkową giętką rurę. Wszystkie elementy trzeba uszczelnić taśmą teflonową, dokładnie przykręcić końcówkę rury ssawnej do końcówki giętkiej rury, natomiast drugą końcówkę rury luźnej do wejścia zbiornika z zaworem zwrotnym oraz filtrem.

Uruchomienie zbiornika hydroforowego

Po zamontowaniu wszystkich części, instalację trzeba napełnić wodą i uruchomić pompę. Ważna jest także regulacja wyłącznika ciśnieniowego do zbiornika hydroforowego, dzięki czemu będzie prawidłowo zarządzał pracą pompy.

Sprzątanie ogrodu – jakie narzędzia są potrzebne?

0
Sprzątanie ogrodu

Porządkowanie ogrodu to dla Ciebie syzyfowa praca? Masz dość mozolnego grabienia liści i ręcznego mycia mebli ogrodowych, które nie przynoszą pożądanych efektów? Dowiedz się, jakie narzędzia sprawią, że praca przy sprzątaniu ogrodu będzie łatwa, przyjemna i bardziej wydajna.

Narożnik do pokoju nastolatka – dlaczego warto go wybrać?

0
Narożnik do pokoju nastolatka

Wraz z dorastaniem dziecka zmieniają się jego gusta i upodobania. Dotyczą one nie tylko muzyki, książek, czy filmów, ale także wystroju wnętrza, które powinno być jego osobistą przestrzenią, dzięki której może poczuć się komfortowo. Dlatego warto zastanowić się nad zmianą całej aranżacji pokoju, aby młody człowiek czuł się w nim naprawdę u siebie.

Nowy wystrój specjalnie dla nastolatka

Kiedy dziecko staje się nastolatkiem, warto zdecydować się na zmianę aranżacji całego pokoju. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie zmiany kolorów ścian, czy ogólnego wyremontowania pomieszczenia, ale także wymiany mebli z dziecinnych, na bardziej dorosłe i modne. Na takie, których twoja pociecha nie będzie się wstydziła, kiedy przyprowadzi do siebie znajomych.

W przypadku aranżacji pokoju dla młodzieży warto wziąć pod uwagę nie tylko swój gust, ale również – a może przede wszystkim – osoby, która będzie spędzała najwięcej czasu w tym wnętrzu. Przestrzeń osobista powinna być dostosowana do wieku, a także upodobań, bowiem tylko wtedy jest najbardziej komfortowa i przyjazna dla danej osoby. Powoduje to, że tych chętniej młody człowiek będzie spędzać tam swój czas, samotnie lub ze znajomymi.

Wygoda na pierwszym miejscu

W młodzieżowym pokoju najistotniejszymi elementami wyposażenia są oczywiście wygodne meble, które służą nie tylko do nauki, ale również do odpoczynku oraz spania.

Dlatego warto wybrać odpowiednio duże biurko, na którym pomieszczą się wszystkie podręczniki, zeszyty, ulubione gadżety i komputer lub laptop. Do tego należy dopasować wygodne krzesło lub fotel, o ergonomicznym kształcie i zapewniające komfort podczas spędzania czasu w pozycji siedzącej.

Niemniej istotny jest narożnik młodzieżowy. Jest to niezwykle modny i praktyczny mebel, dzięki któremu nie tylko zaoszczędzisz miejsce w pokoju, ale również sprawisz, że twoje dziecko będzie mogło na nim wygodnie odpoczywać podczas czytania lub oglądania telewizji. Dzięki odpowiednim rozmiarom mebel umożliwi nastolatkowi zaproszenie przyjaciół, z którymi będzie mógł spędzić czas w domu. A co najważniejsze, dzięki wygodzie, jaką oferują narożniki młodzieżowe, z pewnością dobrze się wyśpi, mając dla siebie dużo miejsca.

Narożnik w małym pomieszczeniu? Czemu nie!

Oczywiście, narożniki młodzieżowe są dostępne w różnych kształtach, modelach i wielkościach. Dlatego, jeśli nie twoje dziecko nie posiada zbyt dużego pokoju, możesz zdecydować się na mniejszy model. Dzięki temu pełna wygoda zostanie zagwarantowana nawet w stosunkowo ciasnym pomieszczeniu.

Co więcej, narożnik w małym pokoju może jednocześnie zastąpić fotel w swojej mniejszej części, służyć do spania i siedzenia, a także idealnie sprawdzi się jako para do stolika kawowego. Dzięki tej wielofunkcyjności pomoże wręcz w odpowiedniej aranżacji niedużego pokoju i w oszczędzaniu miejsca.

Meble przez internet

Jeżeli jesteś zainteresowany wyborem mebli do pokoju dla nastolatka, to zdecydowanie powinieneś zajrzeć na stronę internetową sklepu umebluje.pl, gdzie znajdziesz najwyższej jakości produkty od znanych i cenionych producentów. Pamiętaj o tym, żeby przejrzeć ofertę ze swoją pociechą: z pewnością to doceni i na pewno pokaże, który rodzaj mebli najbardziej mu odpowiada.

Możliwość wyboru mebli przez internet z pewnością zachęci też dziecko do większego zaangażowania się w takie poszukiwania. Dla niego to lepsze i szybsze niż chodzenie od sklepu do sklepu.

Oświetlenie sufitowe – Plafon czy żyrandol

0
Oświetlenie sufitowe

W obecnym czasie mieszkanie można oświetlić na wiele sposobów. Najczęściej jednak wybór rozstrzyga się pomiędzy żyrandolem a plafonem. Dotychczas za lampą wiszącą przemawia elegancja i wysokie walory estetyczne, jednak plafony również odznaczają się wyrafinowanym designem – na przykład w postaci kryształowych elementów. Na które rozwiązanie się zdecydować? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!

Lampy wiszące – charakterystyka

Lampy wiszące w pomieszczeniach mieszkalnych najczęściej montowane są w salonie, pokoju czy sypialni. Pod względem designu oraz zastosowanych do ich produkcji materiałów są bardzo zróżnicowane. Mogą wyróżniać się zarówno prostą formą, jak i niecodziennym kształtem. Wśród nich są lampy o pokaźnych rozmiarach, jak również niewielkie oprawy o skromnych wymiarach. Bogato zdobione żyrandole znajdą zastosowanie we wnętrzach glamour. Z kolei proste formy loftach i pomieszczeniach industrialnych. Pomiędzy nimi istnieje jeszcze cała gama produktów, które wpisują się we wnętrza w stylu nowoczesnym, klasycznym, prowansalskim i wielu innych.

żyrandol

Plusy lamp wiszących

Niekwestionowaną zaletą żyrandoli jest fakt, że nie oślepiają i dają równomierne światło. Montuje się je pod sufitem, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Światło, które z nich pada jest bardzo wyraźne, co sprawia, że doskonale lampa wisząca doskonale sprawdzi się jako centralne źródło oświetlenia w pomieszczeniu. Podczas zakupu żyrandola szczególną uwagę należy zwrócić na klosz. To w głównej mierze od tego elementu zależeć będzie ile światła lampa będzie emitować. Podczas zakupu lampy warto również zastanowić się, na jakiej wysokości ma docelowo znaleźć się oprawa. Im wyżej, tym większą powierzchnię będzie musiała oświetlać, jednocześnie mniej intensywnym światłem.

Czym jest plafon?

Plafon jest oprawą oświetleniową montowaną na suficie oraz w niektórych przypadkach – na ścianie. Jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku niskich pomieszczeń. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klasycznego żyrandola. Plafony przylegają bardzo blisko sufitu, co sprawia, że zajmują bardzo mało miejsca. Nie przytłaczają wnętrza, a jednocześnie nadają mu estetyki. Zazwyczaj materiałem, jaki wykorzystuje się do ich wykonania jest szkło mleczne lub mrożone, przyozdobione tworzywami nadającymi im charakteru. Tego rodzaju lampy możemy podzielić na te o bardziej futurystycznym designie, jak i o klasycznym charakterze.

Plafon – cechy

Jedną z najważniejszych zalet plafonów jest to, że imitują bardzo rozproszone światło. Dzięki temu nie tworzą głębokich cieni i w łagodny sposób oświetlają pomieszczenie, wpływając pozytywnie na jego wygląd. Plafony są niezwykle wydajnym źródłem światła. Do wyboru mamy plafon jednopunktowy lub lampy sufitowe na dwie i trzy żarówki. Pozwala to wydajnie oświetlić pomieszczenie o większym metrażu. Większe plafony mogą z powodzeniem stanowić centralne światło w danym pokoju. Rozważając oświetlenie dodatkowe, również możemy zdecydować się na kupno plafonów. Bez wątpienia dobrze dobrana lampa podkreśli aranżację wnętrz, a także wprowadzi przyjemny nastrój.

plafon Salon LED

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej https://www.salonled.pl/pl/62-oswietlenie-sufitowe-led.

Kiedy wybrać żyrandol?

Najczęściej żyrandol kojarzy się z rozłożystym kształtem, kilkoma ramionami i bogato zdobionymi kloszami. Dlatego też ten typ oświetlenia zdecydowanie pasuje do dużych, przestronnych a przede wszystkim wysokich pomieszczeń, gdzie będzie można w pełnej okazałości zaprezentować jego piękno. Lampa wisząca jest elementem widocznym na pierwszy rzut oka, dlatego traktuje się ją jako element dekoracyjny i ingerujący w charakter przestrzeni. Użycie żyrandola wprowadzi do pomieszczenia wrażenie równowagi, a dodatkowo doskonale je rozświetli. Oczywiście, żyrandol nie musi zajmować centralnego miejsca na suficie. Zanim zdecydujemy się na jego montaż, koniecznie należy wziąć pod uwagę rozmieszczenie drzwi i okien oraz rozkład wnętrza. Najważniejsze jest dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb domowników.

Kiedy użyć plafonu?

Plafon to dość specyficzne lampy, które mocuje się bezpośrednio do sufitu, a czasami do ściany w postaci płaskich kloszy. Są dyskretne i nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach. Imitują delikatne, nieco przytłumione światło, przez co raczej nie nadają się do dużych pomieszczeń. Tego typu lampy wyróżniają się bogatym wzornictwem oraz niemal nieograniczonym kształtem, co sprawia, że dopasowują się do każdej aranżacji wnętrz. Przy wyborze plafonów uwagę należy zwrócić przede wszystkim na rozmiar pomieszczeń, w których planujemy je umieścić, typ oprawy, a także rodzaj światła. W przypadku, gdy plafon chcemy zastosować w łazience, pamiętajmy, by był on odpowiednio chroniony przed działaniem panujących w niej specyficznych warunków. Wybierajmy więc produkty, który mają wysoki współczynnik odporności na wilgoć (IP). Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo oraz zminimalizujemy ryzyko porażenia prądem. Plafony to skuteczny sposób na subtelne aranżacje minimalistyczne.

Plafon czy żyrandol do salonu?

Wybór lampy do salonu może w zaskakujący sposób zmienić całą aranżację salonu. Odpowiednia lampa w tym pomieszczeniu sprawi, że wystrój będzie ciekawy i przytulny. Jeśli chcemy uzyskać klimatyczne i nastrojowe oświetlenie przy wielkim metrażu, wybór powinien paść na lampę wiszącą z kloszem, który nie przepuszcza światła. Z kolei gdy dysponujemy niewielkim metrażem możemy z powodzeniem wybrać plafon, imitujący subtelne światło. Jeśli chcemy, by światło było wyraziste, zdecydujmy się na okazały żyrandol, który będzie jednocześnie trwałą ozdobą naszego salonu. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego gustu i indywidualnych preferencji.

Podsumowanie

Oświetlenie to nieodłączny element wyposażenia każdego pomieszczenia. Plafony sufitowe nadają się do nie wysokich pomieszczeń. Lampy wiszące dają zdecydowanie więcej światła. W zależności od tego, jak jasne światło jest nam potrzebne, wybierzmy oświetlenie dostosowane do swoich potrzeb. Może być ono rozproszone lub skierowane punktowo.

Wystrój mieszkania – jakie rozwiązania się sprawdzają

0
salon

Aranżacja mieszkania ma znaczący wpływ na to, jak będziemy się w nim czuli. Dobrze zaprojektowane wnętrze może sprawiać wrażenie większego i przestrzennego, co przełoży się na właściwy odpoczynek i regenerację sił. Obecne zaostrzenia związane z pandemią zmuszają wiele osób do pracy w domu, co stanowi dodatkowy argument za tym, by zadbać o odpowiedni wystrój mieszkania polegający na wydzieleniu stref do pracy, odpoczynku, przygotowywania posiłków i ich spożywania.