niedziela, Lipiec 3, 2022

Karnisz w Twoim domu – pomoc w wyborze i zakupie

0
Karnisz

Karnisze to elementy wyposażenia, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Zwykle, poświęcamy im nieco więcej czasu dopiero wówczas, gdy pojawia się potrzeba ich zakupu lub wymiany na nowe. Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik dedykowany dla wszystkich osób urządzających swoje cztery kąty, które stają przed koniecznością zakupu nowego karnisza. Dowiesz się jakie kategorie tych produktów znajdziesz w sklepach, jakie typy karniszy mogą okazać się najbardziej trafionym wyborem oraz dlaczego wybór karnisza jest nie mniej istotny, niż wybór samych tkanin osłonowych na okno.

Karnisz w Twoim mieszkaniu – nie tylko dekoracja okna! 

Karnisze pełnią funkcję estetyczne jak i praktyczne. Są to kluczowe elementy mocujące w systemach osłonowych, w których wykorzystuje się tkaniny. Wówczas, najlepszym sposobem, by zamocować tkaninę przy oknie, jest posłużenie się właśnie prostym drążkiem. Duża popularność karniszy wynika z ich prostego oraz wysoce intuicyjnego sposobu użytkowania. Ponadto karnisze wyglądają bardzo estetycznie – szczególnie jeśli dobierzesz je pod kątem rodzaju tkanin, jaki planujesz użyć do osłonięcia okna. 

Od czego warto rozpocząć wybór karniszy? Od sprawy praktycznych – czyli ustalenia ilości potrzebnych karniszy oraz ich docelowego rozmiaru. Karnisz powinien być dłuższy niż wynosi szerokość okna, jednak nie za długi (25 cm z obu stron w zupełności wystarczą). Najważniejsze jest, by tkaniny, jakie na nim zawisną, były w stanie przesłonić całą powierzchnię wnęki okiennej. Ponadto możesz kierować się prostymi cechami – takimi jak choćby użyte w konstrukcji materiały. Wśród najczęściej stosowanych znajduje się drewno, metal oraz linki. 

Sposób wykonania oraz obecność elementów ozdobnych to również ważna sprawa. Wiele karniszy wykonanych jest z wysokiej klasy materiałów – chromu lub miedzi – dzięki czemu ich powierzchnia jest błyszcząca oraz gładka. Zakończenia karniszy mogą być ozdobione delikatnymi, geometrycznymi zdobieniami lub innymi dodatkami. 

Sprawy praktyczne – i nie tylko 

Ponieważ karnisz jest systemem osłonowym mającym chronić Cię przed nadmiarem słońca, powinien być zamontowany w miejscu optymalnie do tego dostosowanym. Zazwyczaj zaleca się, by karnisz zawieszać na poziomie około 5-10 cm powyżej górnej krawędzi okna lub wnęki okiennej. Dzięki temu będziesz miał możliwość swobodnego przesuwania tkaninami osłonowymi, bez tworzenia niepożądanych prześwitów. 

Karnisze mogą różnić się też sposobem doczepiania tkaniny. Znajdziesz modele wyposażone w kółka, zatrzaski, żabki oraz inne rozwiązania. Które z nich warto wybrać, by karnisz okazał się użyteczny i przydatny? Przede wszystkim rozwiązanie z kółkami. Okazuje się ono wysoce praktyczne w czasie codziennego użytkowania jak i podczas wymiany starych zasłon na nowe. 

Polecamy też zwrócić uwagę na systemy karniszy montowane na szynach prowadzących, z którymi zapoznasz się pod linkiem: https://magdalena24.pl/karnisze-szyny-sufitowe-aluminiowe-ks. Jest to nowoczesne i bardzo przydatne rozwiązanie, które docenią zarówno osoby poszukujące karniszy w stylu loftowym, jak i odbiorcy stawiające na kwestie praktyczne i ergonomię użytkowania.

Rodzaje zlewozmywaków – dopasuj zlew do swojej kuchni

0
Rodzaje zlewozmywaków

Jesteś na etapie urządzania swojej kuchni? Dobrze przemyśl wybór zlewozmywaka, ponieważ właśnie ten element jest kluczowy w aspekcie praktycznego i funkcjonalnego użytkowania kuchennej przestrzeni. Producenci dają inwestorom naprawdę szeroki wybór, rodzajów zlewów jest multum, nic dziwnego, że wybór tego idealnego nie jest prosty. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie zlewozmywaka do kuchni. 

Rodzaj zlewu kuchennego

Wybór najlepszego zlewu do kuchni powinien być podyktowany co najmniej kilkoma czynnikami. Już samych rodzajów tego elementu wyposażenia kuchennego wnętrza jest ogrom. Można wybierać zlewy kuchenne jednokomorowe albo półtorakomorowe czy dwukomorowe. Producenci oferują zlewy nakładane, nablatowe i podblatowe. Zlewy udaje się nabyć w zestawach razem z baterią albo z ociekaczem. Wybór powinien być zawsze indywidualny i uwzględniać własne preferencje oraz potrzeby związane z jego praktyczną użytecznością. 

Rozmiar zlewozmywaka 

Wielość zlewu w kuchni to kolejny, priorytetowy aspekt. Tutaj znowu istotne są indywidualne potrzeby w ramach codziennych kulinariów, ale pod uwagę warto również wziąć wielkość całej przestrzeni kuchennej, a przede wszystkim rozmiar strefy roboczej i blatów. W standardowej ofercie dostępne są zlewy kuchenne od 45 cm aż do 90 cm, ale oczywiście inwestor może złożyć specjalne zamówienie i dopasować rozmiar zlewu do własnych wymagań. 

Materiał zlewu 

Następny, niezwykle istotny wariant to materiał, z jakiego został wykonany zlew. Okazuje się, że ten element wyposażenia kuchni musi być wytrzymały, trwały i odporny na różne czynniki i warunki, jakie panują w kuchni. Zlew musi być odporny na ciężar, wysokie i niskie temperatury oraz działanie wody. Musi być łatwy w utrzymaniu czystości i powinien być odporny na różne zanieczyszczenia, na przykład intensywny sok z buraków. 

Zlewozmywak kuchenny nie może być podatny na rysowanie, ścieranie, odbarwienia, ani na pękanie. Trzeba wybierać ten, który wykazuje należytą jakość i będzie służył przez wiele lat. Co więcej, inwestycja w zlew powinna zakładać jego dopasowanie pod względem wizualnym, a całość musi komponować się ze stylem kuchennej przestrzeni. 

Do wyboru są zlewozmywaki kuchenne granitowo-stalowe, granitowe, stalowe, szklano-stalowe, szklano-granitowe, zlewy tectonite lub zlewozmywaki ceramiczne. Od wyboru materiału zlewu będzie zależeć nie tylko estetyka (w tym kolor) tego akcesorium, ale również design całej kuchni. 

Akcesoria do zlewów kuchennych 

Nie zapominaj, że sam zlew nie wystarczy, aby można było z niego komfortowo korzystać. Równie ważna jest bateria kuchenna i zaleca się przede wszystkim taką z wyciąganą wylewką. 

Ponadto, do zlewu zawsze trzeba dopasować dodatkowe gadżety, takie jak spusty zlewozmywakowe, korki, sita, syfony czy przedłużki. Wszystko powinno być wysokiej jakości, trwałe i bez ryzyka występowania usterek czy awarii.

Szambo jedno- czy dwukomorowe?

0
Szambo jedno- czy dwukomorowe

Szambo wciąż jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia wielu gospodarstw domowych, do których nie dochodzi miejska kanalizacja. Z tego względu warto przed budową przemyśleć jego zakup i rozważyć, jak powinno wyglądać oraz jakimi cechami się odznaczać. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór szamba jedno- lub dwukomorowego.

Jak różni się budową szambo jedno- od dwukomorowego?

Szambo jednokomorowe to najprostsza wersja szamba, z jaką możemy się spotkać. Jest to po prostu prostokątny zbiornik, wyposażony w jeden kominek i płytę. Nie posiada żadnych przegród ani dodatkowych elementów, co sprawia, że jest nie tylko proste w budowie, ale też zazwyczaj tańsze.

Z kolei szambo dwukomorowe posiada przegrodę przelewową w środkowej części zbiornika albo w ⅔ jego długości. Oznacza to, że jest wyposażone w dwie niezależnie działające komory, a co za tym idzie: musi posiadać dwa kominki, umożliwiające niezależne dostanie się do każdej z tych części.

Jak działa szambo dwukomorowe?

Przegroda przelewowa w szambie dwukomorowym pozwala na oddzielenie ścieków grubych od płynnych. W ten sposób ścieki grube pozostają w pierwszej komorze, przed przegrodą. Następnie nadmiar wody przelewa się przez przegrodę i wpływa do drugiej komory. Dzięki takiemu podziałowi możliwe jest zmieszczenie większej ilości ścieków w całym szambie.

Co więcej, szambo dwukomorowe umożliwia wprowadzenie do drugiej komory bakterii, które będą rozkładały ścieki płynne. Przetwarzają je w wodę, która następnie może być odprowadzona za pomocą specjalnego systemu drenażu do gruntu lub rowu melioracyjnego, o ile zostanie na to wydana oficjalna zgoda gminy. Nie na wszystkich gruntach i nie we wszystkich regionach możliwy jest bowiem drenaż i wykorzystanie szamba dwukomorowego.

Gdzie warto wybrać szambo dwukomorowe?

Szambo dwukomorowe to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy możliwość odprowadzania wody przerobionej przez bakterie do rowu melioracyjnego lub gruntu. To także sposób na większość oszczędność, który może być przydatny w większych gospodarstwach domowych, w których zależy nam na wolniejszym zapełnianiu się szamba.

Gdzie warto wybrać szambo jednokomorowe?

Szambo jednokomorowe, które charakteryzuje się bardzo prostą budową i obsługą, nadaje się do wszystkich tych miejsc, w których nie wykorzystamy szamba dwukomorowego, ponieważ po prostu nie mamy takiej potrzeby. Doskonale zdaje egzamin między innymi w małych gospodarstwach domowych czy firmach.

Co więcej, należy wybrać je wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości instalacji szamba dwukomorowego z wyprowadzeniem wody drenażem, czyli na przykład na gruncie podmokłym. W tym przypadku szamba jednokomorowe są jedynym rozwiązaniem, które dobrze zabezpiecza nas przed wciekaniem wody gruntowej do komory.

5 mebli, które idealnie sprawdzą się w kawalerce

0
5 mebli, które idealnie sprawdzą się w kawalerce

Urządzenie funkcjonalnej kawalerki zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Nie oznacza to jednak, że jest to misja z góry skazana na niepowodzenie. Co więcej, z tym wyzwaniem możesz poradzić sobie nawet bez pomocy dekoratora wnętrz. Wystarczy, że podczas zakupów wybierzesz odpowiednie meble. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia na pewno będą strzałem w dziesiątkę w przypadku kawalerki.

Sofa z funkcją spania

W niewielkim mieszkaniu raczej trudno zmieścić zarówno łóżko, jak i kanapę. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z mebla wypoczynkowego, który może przydać się po ciężkim dniu w pracy bądź podczas wizyty gości. W kawalerce warto wstawić rozkładaną sofę ze strony https://dkwadrat.pl/sofy-rozkladane. Model z funkcją spania w ciągu dnia może posłużyć jako kanapa, natomiast wieczorem może być wygodnym łóżkiem. Dodatkowo warto postawić na sofę z pojemną skrzynią, w której można przechowywać pościel, ręczniki czy też odzież zimową.

Pufy z pojemnikiem

Zmieszczenie w kawalerce wszystkich niezbędnych przedmiotów może być niemałym wyzwaniem. Niewielki metraż oznacza bowiem często brak możliwości wstawienia dodatkowej szafy, a dostępne schowki również zazwyczaj nie mają pokaźnych rozmiarów. Pojemne skrzynie ukryte w pufach mogą z powodzeniem zastąpić szufladę na skarpetki, małe ręczniki czy też dokumenty. Na dodatek dzięki obecności wygodnych siedzisk można zrezygnować z zakupu krzeseł czy też ograniczyć ich liczbę. Puf można także wykorzystać jako podnóżek, który na pewno zwiększy komfort wypoczynku na sofie.

Rozkładany stół

Przy niezbyt pokaźnym metrażu raczej nie można pozwolić sobie na duży stół. Niewielki mebel utrudnia natomiast organizację przyjęć we własnym mieszkaniu. Takie problemy można jednak bardzo szybko rozwiązać. Wystarczy wstawić do pokoju rozkładany stół z oferty sklepu online DKwadrat.pl. Złożony mebel na co dzień nie wymaga dużej ilości przestrzeni. Natomiast po wysunięciu dodatkowego blatu umożliwia przygotowanie kilku dodatkowych nakryć. Taki stół może też z powodzeniem zastąpić biurko.

Składane krzesła

W kawalerce z założenia mieszka jedna osoba. Takie mieszkanie może też sprawdzić się w przypadku pary. Oznacza to, że liczbę krzeseł można właściwie ograniczyć do zaledwie dwóch sztuk, co pozwoli zaoszczędzić nieco wolnej przestrzeni. Problem pojawia się jednak w przypadku wizyty gości zaproszonych np. na obiad bądź kawę. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę mogą okazać się składane krzesła. Meble na co dzień można przechowywać np. w piwnicy bądź przedpokoju.

Szafka RTV z półkami

Szafka na telewizor niekoniecznie musi być jedynie blatem na nóżkach. Przestrzeń pod sprzętem zdecydowanie warto wykorzystać w optymalny sposób. Dobrym pomysłem może być zakup szafki RTV z półkami, które najlepiej sprawdzą się w wersji z zamykanymi drzwiczkami. W zależności od preferencji można zdecydować się również na model z szufladami. W ten prosty sposób można zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania np. dokumentów, ręczników, książek czy też naczyń.

Jak urządzić łazienkę? 3 dylematy, przed którymi staniesz

0
Jak urządzić łazienkę

Wiele osób marzy o przestronnym salonie kąpielowym z piękną wolnostojącą wanną, czy dużą kabiną prysznicową. Realia polskiego rynku nieruchomości sprawiają jednak, że zdecydowanie częściej konieczne jest szukanie pomysłowych rozwiązań i pomysłów na to,  jak urządzić małą łazienkę. W związku z tym zebraliśmy dziś dla Was garść najważniejszych informacji, wskazówek i inspiracji na łazienki o raczej niewielkim metrażu. Zapraszamy do lektury.

Urządzanie łazienki – wanna czy prysznic?

Jednym z najważniejszych pytań, na które musicie sobie odpowiedzieć w trakcie urządzania łazienki, jest to, czy zdecydować się na wannę, czy kabinę prysznicową? W mało której łazience zmieszczą się oba te elementy wyposażenia. Wybór pomiędzy wanną a prysznicem jest często podyktowany wymiarami tego pomieszczenia. Kabina prysznicowa sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Do stworzenia stosunkowo funkcjonalnej strefy natryskowej wystarczy przestrzeń o powierzchni zaledwie 0,8 m2. Urządzenie małej łazienki z prysznicem ma jednak także kilka czysto praktycznych zalet. Prysznic jest bezpieczniejszy dla osób starszych i małych dzieci. Wielu lekarzy i kosmetologów uważa również, że prysznic jest zdrowszy niż długie kąpiele w wannie. Montaż kabiny prysznicowej, zamiast wanny wcale nie musi oznaczać również rezygnacji z wygody i komfortu. Na rynku dostępne są baterie prysznicowe z hydromasażem lub opcją sauny. Dzięki takim rozwiązaniom możecie łatwo przekształcić kabinę prysznicową w namiastkę domowego SPA. Nieco więcej na temat tego, jaka strefa kąpielowa sprawdzi się lepiej, możecie przeczytać w artykułach Wanna czy prysznic – co lepsze? i Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jak urządzić małą łazienkę?

Podstawowym problemem w aranżacji łazienki jest często niewielka ilość wolnego miejsca i ograniczony metraż, na którym musicie zmieścić wszystkie niezbędne w tym pomieszczeniu elementy wyposażenia. Istnieje na szczęście kilka prostych trików na to, jak urządzić małą łazienkę i sprawić, aby wyglądała ona na większą niż w rzeczywistości:

  • Najprostszy sposób na optyczne powiększenie łazienki to zastosowanie jasnej palety barw i odpowiedniego oświetlenia. Dominacja bieli czy jasnych odcieni szarości oraz odpowiednia ilość światła pozwoli stworzyć wrażenie dużej przestrzeni.
  • Kolejny trik, który możecie wykorzystać w urządzaniu małej łazienki, jest odpowiednie zastosowanie luster. Zamiast standardowej szafki z lustrem nad umywalką możecie wykorzystać na przykład długie lustro biegnące wzdłuż całej krótszej ściany łazienki.
  • Do wizualnego powiększenia łazienki możecie wykorzystać także bardzo modne ostatnio brodziki podpłytkowe oraz niskie brodziki montowane na poziomie posadzki. Więcej na temat zalet i wad poszczególnych typów brodzików możecie przeczytać w poradniku Jaki brodzik wybrać?
  • Z pomocą w urządzaniu małej łazienki przychodzą Wam również producenci armatury i wyposażenia łazienek. W katalogach wielu marek znajdziecie produkty zaprojektowane specjalnie z myślą o małych łazienkach. Są to na przykład kompaktowe kabiny prysznicowe, niewielkie wanny czy wąskie umywalki. Wiele osób zastanawia się także, jak urządzić małą łazienkę z pralką? W takich aranżacjach możecie wykorzystać na przykład wąskie pralki ładowane od góry.

Łazienka inspiracje, czyli jaki styl wybrać?

Jak dotąd poruszyliśmy przede wszystkim kwestie związane z praktycznym urządzeniem łazienki. Nie można jednak zapomnieć również o kwestiach wizualnych i tym jak ważne jest stworzenie aranżacyjnie spójnej łazienki. Wystrój tego pomieszczenia powinien być oczywiście dopasowany do całego mieszkania. Niekoniecznie dobrym pomysłem będzie tworzenie rustykalnej łazienki w mieszkaniu z nowoczesną kuchnią i salonem. Wybór konkretnego stylu architektonicznego uzależniony jest głównie od Waszych preferencji. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre trendy lepiej sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, podczas gdy inne zarezerwowane są raczej dla dużych łazienek. Inspiracją dla małej łazienki mogą być na przykład minimalistyczne trendy wnętrzarskie, w których dominują jasne kolory. Jeśli lubicie taki styl, możecie pomyśleć o stworzeniu łazienki skandynawskiej czy loftowej. Takie minimalistyczne trendy to też często odpowiedź na to,   jak tanio urządzić łazienkę. Jeśli jednak dysponujecie nieco większym metrażem, możecie pokusić się o stworzenie nieco bardziej ekstrawaganckiej aranżacji. Duża powierzchnia łazienki daje pole do popisu na przykład miłośnikom łazienek w stylu glamour, łazienek w stylu pałacowym lub ewentualnie łazienek w stylu angielskim.

Dlaczego warto wybrać narożnik?

0
Dlaczego warto wybrać narożnik

Meble tapicerowane nie tracą na popularności. Szczególnie ważne miejsce zajmują w salonie. Odpowiednio dobrana kanapa jest nie tylko ozdobą, ale także istotnie zwiększa funkcjonalność całego pomieszczenia. Ze względu na praktyczne zastosowanie coraz więcej osób decyduje się na narożnik. Jakie zalety ma sofa tego rodzaju? I kiedy sprawdzi się najlepiej?

Praca i kursy

0
praca

Jak znaleźć dobrą pracę w Toruniu, odpowiedź jest prosta. Chociaż niektórym osobom jest bardzo trudno prosić innych o pomoc, może to się okazać skuteczną metodą na szybkie znalezienie pracy. Nawiązuj kontakty z ludźmi ze swojej dziedziny na wydarzeniach branżowych, pocztą e-mail lub w sieciach społecznościowych. Odezwij się do byłych współpracowników i poproś kolegów, znajomych oraz członków rodziny, by informowali Cię, gdy tylko dowiedzą się o ofercie, która może Ci odpowiadać.

Wybór drzwi do kotłowni – na co zwrócić uwagę?

0
Wybór drzwi do kotłowni

Kotłownia to jedyne pomieszczenie w domu, które musi spełniać surowe normy budowlane i bezpieczeństwa. Chodzi tutaj o odpowiednią wysokość pomieszczenia, istnienie wentylacji nawiewnej, stosunek powierzchni okien do podłogi, co najmniej połowa okien musi mieć możliwość otwarcia. A co z drzwiami?

Jakie drzwi wybrać do kotłowni?

Wybór drzwi do kotłowni jest ściśle unormowany prawnie, jednak chodzi tu przede wszystkim o 3 kwestie:

  1. Drzwi wejściowe do kotłowni muszą być niepalne i mieć stosowną odporność ogniową w kotłowniach, w których kotły na paliwo stałe mają moc powyżej 25 kW, a na olej opałowy i paliwo gazowe powyżej 30 kW. W przypadku mniejszej mocy kotła grzewczego w małym domu jednorodzinnym drzwi nie muszą mieć klasy odporności ogniowej.
  1. Muszą otwierać się na zewnątrz, by wyeliminować ryzyko problemu z ich otwarciem. Gdy ktoś będzie w środku lub w przypadku urazu osoby znajdującej się w kotłowni, znacznie łatwiej jest pomóc opuścić pomieszczenie z drzwiami otwierającymi się na zewnątrz.
  1. Ich minimalna szerokość musi mieć 80 cm (mogą być szersze) – by zapewnić możliwość szybkiej, bezpiecznej ewakuacji w przypadku pożaru i uniknąć ryzyka staranowania się wzajemnie w drzwiach.

Jakie drzwi ułatwią korzystanie z kotłowni?

Aby ułatwić korzystanie z kotłowni:

– Warto wybrać drzwi przylgowe ze skrzydłem przylegającym do jak największej powierzchni ościeżnicy i o wysokiej szczelności. Ze względu na fakt, że z kotłowni mogą wydobywać się nieprzyjemne zapachy lub dym, lepiej, żeby przechodziły one w jak najmniejszym stopniu poza pomieszczenie.

– Jeśli obok kotłowni znajduje się pomieszczenie do składowania węgla, ekogroszku, drzewa czy worków z pelletem – warto zastosować pomiędzy tymi pomieszczeniami drzwi nierozprzestrzeniające ognia. Pożar w kotłowni wydaje się mniejszym problemem, porównując go do pożaru pomieszczenia do składowania opału.

Co oznaczają klasy odporności ogniowej drzwi?

W klasie odporności znajdują się dwie litery – E oraz I. Pierwsza oznacza szczelność ogniową, czyli wykonanie z materiału niepalnego, który odizoluje ogień w obu pomieszczeniach i nie przeniesie go z jednego do drugiego. Litera I w klasie odporności oznacza izolacyjność ogniową, czyli czas (w minutach), jakiemu mogą być poddane drzwi podczas pożaru i zachowają swoją izolacyjność ogniową. 

Przykładowo klasa EI30 oznacza, że drzwi mają szczelność ogniową i zachowają izolację przez 30 minut – wykorzystuje się je do kotłowni wyposażonej w kocioł dużej mocy. Klasa EI60 oznacza, że drzwi mają szczelność ogniową i wytrzymają jednogodzinny pożar bez przedostania się ognia do drugiego pomieszczenia. Taką klasę odporności ogniowej stosuje się przede wszystkim w magazynach do przechowywania opału lub paliwa.

Dania z grilla dla najmłodszych

0
Dania z grilla dla najmłodszych

Okazuje się, że dania z grilla mogą być naprawdę zdrowe i stanowią świetną propozycję dla dzieci. Grillowana kiełbaska i zbyt tłusta karkówka odchodzą do lamusa, dzisiaj na ruszcie mogą być przyrządzane potrawy chude, niskokaloryczne, za to pełne wartościowych składników odżywczych. Co więcej, dania z grilla mogą być nie tylko zdrowe, ale również smaczne i wyglądać naprawdę apetycznie, dzięki czemu zachęcą do skosztowania nawet największych niejadków. Poznaj nasze propozycje na jedzenie grillowane, które pokocha każde dziecko. 

Kolorowe szaszłyki z grilla 

Dietetycy potwierdzają, że jedzenie, które ma być serwowane dzieciom, musi wyglądać atrakcyjnie. Maluchy chętnie sięgają po produkty kolorowe, które od razu wydają się smakowite. Na grillu możesz przyrządzić zabawne szaszłyki, pełne chudego mięsa w delikatnych przyprawach, ale również warzyw, które są niezbędne w codziennym menu dzieci. 

Na długim patyku przekładaj paski mięsa z kurczaka albo indyka oprószone ziołami prowansalskimi czy delikatną przyprawą grillową, ale bez soli oraz wybrane warzywa. Zrezygnuj z cebuli, postaw za to na paprykę żółtą, zieloną oraz czerwoną i cukinię. Z szaszłyków możesz formować ciekawe motywy, na przykład długi pociąg, smoka pełnego barw czy przyjaznego węża. 

Szaszłyki z drobiem i zestawem warzyw są też świetną propozycją, jeśli pod uwagę weźmiemy łatwość przyrządzania oraz krótki czas grillowania. Wystarczy około 8 minut, aby mięso zostało dobrze zgrillowane, ale jednocześnie było soczyste. 

Burgery z rusztu 

Twoje dziecko uwielbia fast foody? Teraz możesz zaproponować mu zdrową alternatywę. To burger on grill w zdrowej odsłonie i z najlepszej jakości mięsa. Wykorzystaj mięso mielone z łopatki i uformuj z niego kotlety o grubości 2 centymetrów. Grilluj je około 4 minuty z każdej strony, a pod koniec połóż na mięso plaster żółtego sera. 

Wcześniej przygotuj zestaw świeżych warzyw, w tym ogórka, sałatę, pomidora, możesz też zrobić sos majonezowy albo użyć odrobiny ketchupu. Burgera serwuj z bułką do hamburgerów, najlepiej wybierać tę pełnoziarnistą. 

Zdrowe frytki warzywne 

Frytki z grilla mogą być doskonałym dodatkiem do szaszłyka czy burgera, aby całość stanowiła pożywny i sycący obiad, ale z powodzeniem sprawdzą się również jako samodzielna przekąska. Trzeba przyznać, że grillowane frytki są znacznie zdrowsze od tych smażonych na głębokim oleju, ponieważ w ogóle nie zawierają tłuszczu. 

Frytki również mogą być kolorowe, co jeszcze bardziej zachęci do jedzenia. Na grillu węglowym albo gazowym łatwo przygotujesz frytki z tradycyjnych ziemniaków, ale również z batatów, pietruszki albo marchewki. Jeśli doprawisz je ulubionymi ziołami i odrobiną soli, możesz mieć pewność, że będą smakować wyśmienicie. 

Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że kilka propozycji na dania dla dzieci pozwolą Wam spędzać wszystkie biesiady w ogrodzie w pełnym komforcie i bez obaw o to, co tym razem zje dziecko. Jak widać, jedzenie w plenerze może być jak najbardziej zdrowe. 

Zestawy stoły i krzesła – rozwiązanie pasujące do każdej jadalni

0
Zestawy stoły i krzesła

Niewątpliwie trudno jest wyobrazić sobie pokój jadalny bez kluczowych dla niego mebli, którymi są stół oraz krzesła. Stanowią one nie tylko przestrzeń jedzenia, ale także wspólnych spotkań przy posiłkach bądź też przyjmowania. W jaki sposób wybrać pasujące do siebie oraz wnętrza meble? Zamiast oddzielnego kupowania, warto zaopatrzyć się w gotowy komplet do jadalni stół i krzesła. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas i pieniądze, ale również zadbamy o wyjątkowy wystrój pomieszczenia.

Jaki stół z krzesłami wybrać?

Klasycznym rozwiązaniem do pokoju jadalnego jest z pewnością prostokątny stół z krzesłami, którego wielkość zależy od rozmiarów pomieszczenia oraz liczby domowników. Dla rodziny z dwójką dzieci bądź też pary lubiącej często przyjmować gości idealnie sprawdzi się zestaw stół i 4 krzesła. Możemy sięgnąć po meble w całości wykonane z drewna, lub też produkty w bardziej nowoczesnym stylu, zaopatrzone w metalowe nóżki. Natomiast osoby mieszkające w kawalerce czy niewielkim mieszkaniu z powodzeniem mogą zaopatrzyć się w zestaw krzesła i stół rozkładany, który zajmie minimalną ilość miejsca, a w wyjątkowych sytuacjach pozwoli na ugoszczenie przyjaciół czy rodziny.

Rozmaite designy do każdego wnętrza

Na rynku odnajdziemy zestawy stoły i krzesła w rozmaitych wariantach, wykonane z różnych materiałów i w różnorodnych stylach. Dostępne są zarówno minimalistyczne drewniane meble, idealnie pasujące do wnętrz nowoczesnych, jak i warianty do pomieszczeń loftowych, glamour czy boho. Zestaw stół i 6 krzeseł w białym kolorze świetnie sprawdzi się w aranżacji w stylu skandynawskim. Możemy także sięgnąć po niekonwencjonalne barwy – oliwkowe, srebrne, granatowe czy fioletowe, które ożywią wnętrze i nadadzą mu wyjątkowy charakter. Tego typu zestawy stół i krzesła do jadalni idealnie wkomponują się w gustownie urządzone wnętrza, podkreślając oryginalne dodatki i umilając spożywanie posiłków.

Gdzie kupić zestaw stół z krzesłami?

Meble warto kupować w sprawdzonym miejscu, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję wysokiej jakości oraz pewność dostarczenia w nienaruszonym stanie. Szczególnie ważne jest to w przypadku zestawu – stół z krzesłami, przy którym zamierzamy codziennie spożywać posiłki i przyjmować gości, powinien więc nie tylko wyglądać estetycznie, ale również cechować się solidnością i trwałością. Profesjonalny producent mebli oferujący wysokiej jakości produkty będzie więc idealnym rozwiązaniem, a szeroki wachlarz dostępnych stołów i krzeseł pozwoli nam wybrać wariant idealnie pasujący do naszej jadalni.