czwartek, Październik 18, 2018

Co lepsze spawarka inwertorowa czy migomat?

0
Co lepsze spawarka inwertorowa czy migomat

Nowoczesne techniki spawalnicze pozwalają na łączenie materiałów w sposób prosty i trwały. Wraz z rozwojem ilość urządzeń dostępnych na rynku coraz częstsze stają się pytanie o modele i rodzaje spawarek. W dużym uproszczeniu mamy do wyboru spawarki inwertorowe lub migomat. Czy można wyróżnić, które z tych urządzeń jest lepsze lub gorsze? Nie jest to takie proste, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Wszystko zależy od zadań, jakie będą wykorzystane oraz założeń projektowych, jakie musimy osiągnąć.

W pierwszej kolejności musimy zadać sobie pytanie, gdzie będziemy stosować urządzenia spawalnicze. Jeżeli są to prace wykonywane na otwartym powietrzu musimy przy migomacie zastosować ochronę przed wiatrem, aby zachować jakość spawania. Dodatkowo migomat potrzebuję dużej ilości energii, co powoduje trudność zabezpieczenia poziomu zasilania. Małe spawarki inwertorowe potrafią obsłużyć prace na dużych konstrukcjach stalowych i są mniej wrażliwe na spadki napięcia.

Spawarka inwertorowa (https://www.eltrex.net.pl/spawarki-inwertorowe,c5.html) nadaje się do wstępnego montażu i ustalania geometrii konstrukcji, a wszystkie sprawy techniczne wykonywać już w warsztacie migomatem. Spawarki inwertorowe doskonale nadają się do prac monterskich przy ogrodzeniach stalowych i elementach kutych. Ich niska masa pozwala na długi czas pracy bez obciążenia spawacza. Oprócz regulacji natężeniem prądu sprawny pracownik może również za pomocą elektrod wpływać na dobrą jakoś spawu. Często używa się spawarek inwertorowych przy pracach na dużej konstrukcjach gdzie nie ma możliwości doprowadzenia migomatu a wymagana jest duża powierzchnia przetopionego metalu. Można również dzięki cenie wyposażyć większą ilość spawaczy w swoje urządzenia i w ten sposób zwiększyć tempo wykonywanych prac. Nowoczesne spawarki inwertorowe dzięki zastosowanej elektronice ułatwiają pracę i zmniejsza moc urządzenia.

Pozwala to nawet niedoświadczonym pracownikowi na prowadzenie procesu spawania z zadowalającym skutkiem. Posiadają one również wymienne przewody masowe i uchwyt z elektrodami w ten sposób dłużej będą sprawny poprzez możliwość wymiany wadliwych elementów. Nie bez znaczenia również zostaje niski koszt napraw takich urządzeń, to powoduje, że mogą być używane w bardzo trudnych warunkach.Nie ma jednego wyboru spośród urządzeń spawalniczych. Kupujący przed podjęciem decyzji musi przeanalizować swoje potrzeby oraz rozpisać sobie, w jakich warunkach będą używane do prac spawalniczych.

Chodzi tu jednakowo o jakość spoin oraz dostępność do miejsc, w których należy połączyć materiał. Warto zwrócić uwagę na moc spawarki, ponieważ to ona będzie decydowała o możliwościach, jakie materiały będzie można spawać.

Jak stworzyć wnętrze w stylu prowansalskim?

0
Jak stworzyć wnętrze w stylu prowansalskim?

Lawenda, winnice, biel, spokój i radość płynąca z życia codziennego, to najczęstsze skojarzenia z Prowansją. Ten rejon Francji uważany jest za oazę i doskonałe miejsce na wakacje. Prowansja zajęła także poczesne miejsce w filmie „Francuski Pocałunek” z Meg Ryan w roli głównej. W swoim domu lub mieszkaniu, także możesz stworzyć wnętrza w stylu prowansalskim, korzystając z mebli i dodatków z dwóch kolekcji od Miloo Home.

Odpoczynek samemu lub w towarzystwie

0
Odpoczynek samemu lub w towarzystwie

Salon to miejsce szczególne w każdym mieszkaniu. Podejmuje się w nim gości oraz odpoczywa samemu po dniu wypełnionym pracą. Jest to przestrzeń przejściowa, w której relaksujemy się przed pójściem do łóżka. Dlatego odpowiednie urządzenie salonu nabiera bardzo na znaczeniu. Jest to przestrzeń, której prezencja przenosi się na resztę mieszkania – tam są zapraszani goście i to tam wyrabiają sobie opinię o reszcie mieszkania.

Odremontować całość

Remontując mieszkanie warto poświecić więcej uwagi na urządzeniu salonu. Jest on niejako punktem centralnym całego mieszkania, więc wywarty efekt „wow” będzie potęgował prezencję innych pomieszczeń. W salonie jednak nie tylko podejmujemy gości. Spotkania towarzyskie nie zdarzają się w dorosłym życiu z bardzo dużą częstotliwością. Większość czasu w salonie będziemy spędzać sami lub za najbliższymi. W takich chwilach ważnym jest żeby dobrze odpocząć, zrelaksować się i złapać odrobinę tchu po dniach wypełnionych obowiązkami. Wypełnienie salonu nie jest sprawą łatwą, dobierając sprzęty pojedynczo można łatwo przesadzić oraz spowodować negatywne kontrasty, które szybko zepsują z mozołem wypracowywany efekt. Dlatego warto sprawdzać gotowe zestawy wypoczynkowe do salonu. Tego typu zestawy posiadają w sobie najważniejsze meble, które wzajemnie się uzupełniają. Całość można bez większych problemów dopasować zarówno do odremontowanej całości, jak i potraktować jako zamiennik dla mebli, które już w salonie są. Zestawy wypoczynkowe do salonu rozwiązują wiele problemów, nie trzeba dopasowywać do siebie każdego elementu oraz planować skrupulatnie całego zakupu. Stylową całość, która sprawdzi się zarówno jako uzupełnienie przestrzeni, w której będziemy podejmować gości, jak i wykończenie swojego domowego miejsca odosobnienia można bez trudu zamówić z sieci.

zestaw wypoczynkowy do salon

Z sieci do domu

Meble ze sklepów sieciowych oszczędzają na czasie, nie trzeba jeździć po wielu sklepach, wymierzać wszystkiego oraz dopasowywać każdego mebla do już kupionych (często zmieniając przy tym założenia początkowego planu). Kilka kliknięć wystarczy by zamówić wysokiej jakości zestawy wypoczynkowe do salonu. Kupiona całość może być rozlokowana w różnych konfiguracjach – nie tracimy tutaj na możliwościach lepszego spersonalizowania swojej przestrzeni, zyskujemy za to od razu wszystkie potrzebne ku temu narzędzia. Planując wizerunkowe zmiany w swoim mieszkaniu jak remont lub sam zakup nowych mebli, warto wziąć pod uwagę zestawy wypoczynkowe do salonu, zakup jednego oszczędzi nam wiele czasu i wydatków, niosąc korzystne zmiany, którymi będzie można się z czystym sumieniem pochwalić przed bliskimi i znajomymi.

Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – charakterystyka i korzyści

0
Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – charakterystyka i korzyści

Stacja mieszkaniowa to doskonałe rozwiązanie technologiczne, które od niedawna pojawiło się na rynku i już zyskało rzesze zadowolonych klientów. Stacje mieszkaniowe skutecznie pozwalają zmniejszyć koszta ogrzewania oraz przyczyniają się do efektywniejszego wykorzystania energii cieplnej.

Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła nie gromadzą wytworzonego ciepła, lecz zaczynają je wytwarzać dopiero w momencie zapotrzebowania. Powstały w wyniku zastosowania innowacyjnych technologii i gwarantują komfort ,,grzewczy” przez cały rok.

Staje mieszkaniowe są składają się ze specjalnego układu sterowania, który można dowolnie regulować. Obsługa stacji jest prosta i intuicyjna, każdy użytkownik może szybko zapoznać się z jej instrukcją i nauczyć umiejętnego zarządzania. Stacja mieszkaniowa to gwarancja komfortu cieplnego oraz utrzymania właściwej temperatury przez okres letni i zimowy.

Mieszkaniowe stacje posiadają wbudowane oprogramowanie z kilkoma trybami pracy instalacji. Dodatkowo są bezpieczne i zapewniają wysoką higienę, ponieważ eliminują parametr czynnika roboczego w budynku lub przy wprowadzaniu gazu.

Higiena i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z indywidualnych stacji mieszkaniowych

Higiena stacji mieszkaniowych jest na bardzo wysokim poziomie. Swój sukces zawdzięcza przygotowaniu ciepłej wody na bieżąco. System nie posiada zasobnika na ciepłą wodę, nie gromadzi jej i nie przechowuje. Takie rozwiązanie automatycznie eliminuje rozwój bakterii i pojawienie się zanieczyszczeń.

Indywidualne stacje mieszkaniowe pobierają zimną i świeżą wodę, a następnie ją ogrzewają i doprowadzają do rur. Dodatkowo czystość i higienę zapewnia tutaj profesjonalny wymiennik ciepła wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Nic dziwnego, że obecnie mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła zyskują coraz więcej klientów i są doceniane na całym świecie.

Na czym opiera się system indywidualnych stacji mieszkaniowych?

Indywidualne stacje mieszkaniowe odpowiadają za przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz rozdział ciepła w mieszkaniu. Łączą w sobie korzyści indywidualnych instalacji centralnego ogrzewania umieszczanych w mieszkaniach wraz z decentralnym przygotowaniem ciepłej wody użytkowej.

Indywidualne stacje mieszkaniowe są przeznaczone dla jednego mieszkania lub lokalu. Instaluje się je w postaci systemu mieszkaniowego zasilanego poprzez dwu przewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła (kotłowni gazowej, węzła ciepłowniczego, kotłowni olejowej).

Korzyści płynące z instalacji indywidualnej stacji mieszkaniowej

Stacje mieszkaniowe są skonstruowane w całkowicie bezpieczny i niezawodny sposób. Przygotowują ciepłą wodę na bieżąco i nie gromadzą jej w zbiornikach, dzięki temu obniżają koszta ogrzewania oraz cyrkulacji w mieszkaniu lub lokalu. Stacje mieszkaniowe mają bardzo uproszczony system rozprowadzania wody oraz ciepła. Takie rozwiązanie nie generuje dużych jednorazowych kosztów instalacji i jest łatwe w montażu.

Stacje mieszkaniowe gwarantują wysoką higienę, która jest podkreślona atestem higienicznym Państwowego Zakładu Higieny. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła wykonane są z najwyższej jakości materiałów np. stali szlachetnej, która zapewnia wysoki poziom higieny c.w.u. Dodatkowo stacje jest prosta w obsłudze i wymaga małej ilości pracy. Użytkownik posiadający stację może dowolnie nią sterować przez cały rok, wykorzystując do tego celu elektroniczny tygodniowy programator. Jesteś zainteresowany mieszkaniową stacją pomiaru ciepła? Wejdź na thermic i poznaj więcej informacji na ten temat!

Regulatory ładowania – niezbędny element instalacji fotowoltaicznej

0
Regulatory ładowania – niezbędny element instalacji fotowoltaicznej

System fotowoltaiczny składa się z wielu elementów. Każdy z nich odgrywa ważną w rolę w procesie pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej.

Moduły fotowoltaiczne

Wszystkim ludziom zestaw fotowoltaiczny kojarzy się z panelami słonecznymi. Wielu z nich myśli też, że to jedyny jego element. Taki obrót spraw nie może jednak dziwić. Przecież to właśnie moduły fotowoltaiczne pochłaniają lwią część budżetu, który musimy przeznaczyć na całą instalację. Ich ilość uzależniona jest od wielkości systemu. Przyjęło się, że system umożliwiający pokrycie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną dla czteroosobowej rodziny powinien mieć 5kW mocy. Oznacza to, że potrzebujemy około osiemnastu modułów, które zajmą powierzchnię około 33 metrów kwadratowych. Panele słoneczne są także dużym obciążeniem dla naszego dachu. Jeden waży około dwudziestu kilogramów. Dlatego ważne jest, by oprócz odpowiedniej ilości miejsca, konstrukcja naszego dachu była gotowa na tak duże obciążenie. Warto sprawdzić zatem stan więźby dachowej oraz jej pokrycia. Wyróżniamy dwa rodzaje paneli słonecznych, które różnią się od siebie zastosowanym ogniwem. Pierwszym z nich są moduły monokrystaliczne. Są one wytwarzane z jednego rodzaju kryształu. Charakteryzują się wysoką sprawnością i długim czasem użytkowania, który wynosi ok. 30 lat. Dlatego są to najdroższe panele dostępne na rynku. Drugi typ to moduły polikrystaliczne, które są zbudowane z krzemu. Ich cena jest niższa, ale jakością nie odbiegają od tych pierwszych.

Regulatory ładowania – za co odpowiadają?

Kolejny ważnym elementem są regulatory ładowania. Są to urządzenia montowane między baterią słoneczną a akumulatorem. Utrzymują one akumulator w stanie pełnego naładowania. Nie dopuszczają też do jego przeładowania lub nadmiernego rozładowania przez odbiorniki. Regulatory zabezpieczają także przed tzw. „prądem ciemnym”, który panel słoneczny może pobierać przy braku oświetlenia. Dzięki nim nasz akumulator będzie efektywniej naładowany i posłuży nam znacznie dłużej. Poza tym jesteśmy w stanie pobierać z paneli nawet 30% więcej energii. Regulatory ładowania uregulują także spadki napięcia i efekty temperatury. Zobacz tutaj przykładowe urządzenia tego typu. Wyróżniamy dwa rodzaje regulatorów. Modele PWM są najczęściej używane i regulują szerokość impulsów do optymalizacji ładowania. Posiadają trzy tryby ładowania. Natomiast modele MPPT to regulatory, które śledzą maksymalne napięcie. Działają na tej samej zasadzie co PWM, ale obsługują praktycznie każdą baterię solarną.

Czego unikać przy wyborze drzwi wewnętrznych?

0
Czego unikać przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Wybór drzwi wewnętrznych wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Jeśli w pewnym momencie zechcesz zmienić projekt swojego domu, czy mieszkania, ich wymiana będzie bardzo kosztowna. Nie masz sprecyzowanego pomysłu na wnętrze? Lepiej zaczekaj z wyborem drzwi trochę dłużej.

Jakie drzwi będą najlepsze? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy, kto urządza własne cztery kąty. Nie ma tu jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od stylu, w jakim się urządzasz, od panujących kolorów, a nawet okuć okiennych. Jeśli nie masz jeszcze ostatecznego projektu, dowiedz się, jakie błędy przy wyborze drzwi wewnętrznych popełniamy najczęściej i spróbuj ich uniknąć.

Poczekaj z wyborem drzwi do końca

Jeśli nie masz gotowego projektu od architekta, w którym wybrane są konkretne drzwi wewnętrzne i urządzasz mieszkanie samodzielnie, krok po kroku, lepiej odłóż wybór drzwi na później. Często skuszeni atrakcyjną promocją kupujemy je już na początku remontu, nie wiedząc, jakie będą meble oraz kolor ścian. W czasie remontu twoje wizje mogą wielokrotnie ulec zmianie, a wtedy białe drzwi nie będą już pasowały do ciemnego wnętrza.

drzwi

Dopasuj kolor drzwi do innych elementów wykończenia wnętrza

Aby uniknąć chaotycznego efektu we wnętrzu, zadbaj o to, by twoje drzwi pasowały do podłogi. Nie oznacza to jednak, że muszą być tego samego koloru. Kontrastujące barwy również będą wyglądały ciekawie (np. zestawienie bieli z drewnem). Ważne jest jednak, by pomieszczenie nie było przesycone kolorami, dlatego najlepiej, by były w nim maksymalnie trzy barwy bazowe. Nie zapomnij również o tym, że drzwi powinny pasować nie tylko do wnętrza pomieszczenia, ale również do jego zewnętrznej części, np. przedpokoju. Bardzo częstym błędem jest niedopasowanie drzwi do jednej z oddzielających przestrzeni. Żeby tego uniknąć możesz zdecydować się na różne kolory, a nawet wzory! Z obu stron.

drzwi wewnętrzne

Nie oszczędzaj na drzwiach wewnętrznych

Drzwi powinny wystarczyć nam na około dwadzieścia lat. Są nieustannie eksploatowane, dlatego jeśli nie zainwestujesz w porządne i wysokogatunkowe drzwi, możesz być pewien, że będą potrzebowały wymiany zaledwie po kilku latach. Nie ma sensu oszczędzać na tym elemencie wykończenia wnętrza, ponieważ tanie rozwiązania zaczną się psuć, przebarwiać oraz wykrzywiać szybciej niż myślisz.

drzwi w domu

Zadbaj o profesjonalny montaż

Czy wiesz, jak wiele może zmienić fachowy montaż drzwi wykonany przez kompetentną osobę? Jeśli nie masz doświadczenia, samodzielna instalacja będzie niewskazana. Może to spowodować, że nawet najlepsze drzwi będą bardziej podatne na usterki i narażone na szybsze zużycie. Usługa autoryzowanego przez producenta montażu oferowana u najlepszych sprzedawców da ci gwarancję, że zakupione drzwi będą nie tylko wyglądać ładnie, ale również działać sprawnie przez wiele lat.

Pamiętaj, wybór drzwi to decyzja na lata, dlatego nie zostawiaj jej przypadkowi. Dobrze przemyśl ten zakup, nie musisz się przecież spieszyć. Zadbaj również o to, by pasowały do twojego wnętrza i korespondowały z jego wystrojem. Inwestycja w dobrej jakości drzwi na pewno się opłaci. Oczywiście, jeśli będą dobrze zamontowane. Wtedy na pewno posłużą ci na długie lata.

Drzwi wewnętrzne znajdą Państwo w ofercie producenta drzwi CAL pod adresem: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne/

cal drzwi

Klej przemysłowy do domu i firmy. Jak wybrać odpowiedni?

0
Klej przemysłowy do domu i firmy. Jak wybrać odpowiedni?

Szeroka gama klejów przemysłowych sprawia, że praktycznie każda branża dysponuje klejem dedykowanym ich potrzebom. Z jakimi rodzajami możemy więc się spotkać?

Kleje do domu

Wikol. Tę nazwę słyszał chyba każdy z nas. To najbardziej powszechny i najbardziej uniwersalny klej polioctanowy. Wykorzystujemy go do sklejenia praktycznie każdego materiału. Poradzi sobie z drewnem twardym, miękkim, czy materiałami drewnopochodnymi. Ma charakterystyczny zapach i biały kolor, który po całkowitym wyschnięciu robi się przezroczysty. Czas schnięcia jest różny. Na rynku są dostępne wersje szybkoschnące, ale średni czas wynosi około 24 godzin. W domu możemy także wykorzystać kleje poliuretanowe. Przydadzą nam się wówczas, gdy będziemy chcieli zamontować drewno na schodach. Są to bardzo wytrzymałe kleje, które są termotopliwe. Oznacza to, że przed nałożeniem na drewno musimy rozgrzać je do temperatury 110 stopni Celsjusza. Wszystko należy wykonać bardzo szybko. Musimy jednak pamiętać że tego typu klej działa bardzo agresywnie i nie jest odporny na działanie promieni UV. To dyskwalifikuje go do użycia w nasłonecznionych lokalizacjach. Gdy ocieplamy dom styropianem, powinniśmy zaopatrzyć się w kleje polimerowe rozpuszczalnikowe. Są one łatwe w użyciu i pomimo obecności rozpuszczalników, nie niszczą one styropianu. Ich zastosowanie jest jednak szersze. Można go używać także wewnątrz budynku. Możemy za ich pomocą mocować płytki ceramiczne, czy płyty wiórowe. Spoiny wytworzone za pomocą tego kleju są bezbarwne, mrozoodporne, wodoodporne oraz elastyczne.

Kleje przemysłowe

Poszczególne gałęzie przemysłu potrzebują konkretnego rodzaju kleju. Dlatego producenci zróżnicowali swoje oferty właśnie pod kątem wymagań przedsiębiorców. I tak kleje dyspersyjne sprawdzą się w przemyśle meblarskim. Są to zawiesiny nierozpuszczalnych żywic, które w formie drobnych cząstek są dokładnie wymieszane z wodą. Wiązanie kleju następuje poprzez odparowanie wody. Co za tym idzie, spoina jest trwała, odporna na wodę oraz wysokie temperatury. Tego typu klej przemysłowy jest także bezpieczny dla środowiska, gdyż nie zawiera żadnych szkodliwych substancji ani rozpuszczalników. Mechanicy i konstruktorzy często wykorzystują kleje anaerobowe. Są one beztlenowe. Oznacza to, że płynne żywice, wykorzystywane w tym rozwiązaniu, zostały odcięte od powietrza i w kontakcie z metalem aktywnym utwardzają się. To bardzo wytrzymały klej, który jest odporny an wysokie temperatury oraz zmienne obciążenia mechaniczne. Zobacz tutaj wszelkiego rodzaju kleje specjalistyczne oferowane przez jedną z polskich firm. Wysoka jakość wykonania pozwala nie tylko na trwałe i bezpieczne łączenie różnych elementów, ale również oszczędza nasz czas i dba o nasz sprzęt. Dlatego właśnie dobór kleju jest tak bardzo istotny.

Projekt gabinetu stomatologicznego – postaw na funkcjonalność i dizajn

0
Projekt gabinetu stomatologicznego - postaw na funkcjonalność i dizajn

Gabinet stomatologiczny musi być odpowiednio wyposażony. Zatem ważne są nie tylko sprzęty, ale również meble. Jednak poza funkcjonalnością ważny jest również dizajn, który powinien być przyjazny dla pacjentów. Wiadomo, że wizyta u dentysty wiąże się ze stresem, jednak wybierając odpowiednią aranżację można zyskać naprawdę wiele. Warto zatem znaleźć odpowiednie biuro projektowe, które wykona najlepszy projekt gabinetu stomatologicznego. Warto zatem sprawdzić ofertę luxinteriors.com.pl.

Krzesła w stylu skandynawskim – stylowe i wygodne

0
Krzesła w stylu skandynawskim - stylowe i wygodne

Styl skandynawski to doskonały wybór dla miłośników jasnych, przestronnych, czasem ascetycznych wnętrz. Styl ma swój początek w krajach skandynawskich i jest niejako kontynuacją surowego klimatu Półwyspu Skandynawskiego. Cechuje się prostotą formy, funkcjonalnością i naturalnymi surowcami z jakich produkuje się wszystkie elementy wyposażenia wnętrz.

Klatka schodowa z efektem

0
Klatka schodowa z efektem

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy też bloku lub kamienicy, to klatka schodowa staje się wizytówką wnętrza. W pewien sposób  to właśnie z tą przestrzenią na samym początku spotkają się nasi goście i takie wrażenie przeniosą również na całe mieszkanie. Z drugiej strony dobrze przygotowana klatka schodowa będzie pięknie prezentować się przez długie lata pomimo intensywnej eksploatacji. I choć metod wykończenia ścian jest bardzo dużo to coraz więcej osób sięga po tynki i masy strukturalne. Tego typu materiał nakłada się na przygotowaną powierzchnię za pomocą różnego typu prac, które dodatkowo pozwolą uzyskać oczekiwany wzór przez wydrapywanie i wygładzanie masy. Poza tym tego typu strukturę można malować lub też barwić przed położeniem, by uzyskać dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy.

Efekt marmuru pod ręką

Modne tynki strukturalne http://dekoracje-scian.com.pl/niesamowite-dekoracje-scian-na-klatce-schodowej/ w pewien sposób imitują wygląd i fakturę naturalnych kamieni. Szczególnie często klienci sięgają po efekt marmuru, który wprowadza wyrazisty i luksusowy charakter do każdej przestrzeni, a w przeciwieństwie do pierwowzoru jest ciepły i przyjemny w dotyku. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli uzyskać oczekiwany efekt, ale również będzie trwałe i odporne na uszkodzenia, które w takich wymagających miejscach jak klatka schodowa po prostu mogą się zdarzyć. Aplikując na ścianę dekoracyjną masę, uzyskamy efekt z charakterystycznymi dla marmuru żyłkami, a będzie to i tańsze i szybsze rozwiązanie niż położenie naturalnego kamienia.

Jak uzyskać na ścianie delikatny efekt trawertynu?

Drobnoziarnisty tynk strukturalny odpowiednio położony będzie swoim wyglądem przypominać bardzo modny obecnie trawertyn. Tu efekt charakterystycznych wżerów i ubytków oraz pastelowe kolory pomogą uzyskać efekt naturalnego kamienia oraz bardzo delikatne wrażenie, które będzie świetnie prezentować się w nowoczesnych wnętrzach oraz na klatkach schodowych.

Postaw na beton

Modny efekt betonu na klatkach schodowych uzyskany za pomocą odpowiedniej masy http://beton-magnat.pl/ jest niezwykle atrakcyjny wizualnie i wpisuje się tak popularne obecnie trendy industrialne czy też minimalistyczne. Pewnego rodzaju surowość takiej ściany uzyskiwana jest charakterystycznym kolorem oraz umiejętnym położeniem, które eksponuje zacierania, ubytki, wżery, gładkie powierzchnie. To jeden z najpopularniejszych obecnie sposoby wykończenia klatek schodowych, ścian w mieszkaniach oraz miejscach publicznych. Poza niezwykłym wyglądem, który podkreśla nowoczesność wnętrz, efekt betonu będzie komponował się z innymi naturalnymi, zlanymi lub stalowymi elementami wykończenia.