niedziela, Styczeń 26, 2020

Nowoczesne i bezpieczne ciepło do użycia we wnętrzu, jak i poza domem

0
Nowoczesne i bezpieczne ciepło do użycia we wnętrzu, jak i poza domem

Na komfort funkcjonowania w domu w znaczącej mierze wpływa utrzymanie stałej temperatury i ciepła o każdej porze roku. Często wielkim wyzwaniem staje się znalezienie dobrego rozwiązania do ogrzania całej przestrzeni. Istnieje wiele rozmaitych systemów. Dziś chcielibyśmy skupić się na zastosowaniu ogrzewania na podczerwień. Na czym ono polega i czy naprawdę warto zainwestować w tego typu instalację?

Pomysł na ogrzewanie zaczerpnięty z natury

Instalacje oparte na promieniowaniu podczerwonym stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Często rozwiązanie takie bywa porównywane do naturalnego ogrzewania powierzchni ziemi przez promienie słoneczne.

Energia podczerwona przemieszcza się jako fale elektromagnetyczne, które ulegają skupieniu, rozproszeniu, odbiciu lub wchłanianiu. Wiemy to dobrze z lekcji fizyki. Zjawiska te zostały wykorzystane przez projektantów nowoczesnego ogrzewania na podczerwień.

Różnice między tradycyjnym ogrzewaniem a technologią opartą na podczerwieni

Na początku poznajmy różnice pomiędzy klasycznym ogrzewaniem konwekcyjnym (np. grzejnikowym) a tym, opartym na podczerwieni.

Gdy dysponujemy tradycyjnym systemem grzewczym, nośnikiem ciepła staje się powietrze, które wznosi się po tym, jak zostaje ogrzane. Następnie powoli się schładza, a z obniżeniem temperatury zaczyna z kolei opadać. W przypadku ogrzewania konwekcyjnego powietrze pozostaje więc w nieustannym ruchu, dystrybuując ciepło. Czy takie rozwiązanie ma wady?

Może być problematyczne dla osób cierpiących z powodu alergii, gdyż nieustanny ruch powietrza sprzyja podnoszeniu się również cząsteczek kurzu i drobnoustrojów, czyli bardzo silnych alergenów. Ponadto w poszczególnych obszarach mogą pojawiać znaczące różnice w temperaturze, dochodzące nawet do kilku lub kilkunastu stopni Celsjusza.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrzewania opartego na podczerwieni, a zapoznać się z jego szczegółami, można na stronie Econovli.pl. W tej technologii przesyłanie energii nie jest powiązane z powietrzem, które nie stanowi nośnika ciepła. Energia może zamienić się w ciepło dopiero, gdy dojdzie do absorpcji przez przedmioty oraz osoby znajdujące się na drodze fali.

Jak rozkładają się temperatury we wnętrzu ogrzewanym podczerwienią? Inaczej niż było przy ogrzewaniu konwekcyjnym, w tym przypadku nośnikami ciepła stają się wszystkie przedmioty i powierzchnie, bez względu na to, czy znajdują się na dole, czy na górze pomieszczenia. Mogą to być ściany, podłoga, kanapa oraz sami domownicy. Dzięki takiemu rozkładowi źródeł światła nie dochodzi do znacznego zróżnicowania temperatur, a co za tym idzie w całym pomieszczeniu warunki są niemal identyczne, z uwzględnieniem ewentualnego marginesu błędu do 1-2 stopni. Stanowi to znaczącą oszczędność, w porównaniu z poprzednio opisanym systemem tradycyjnym.

Bezpieczeństwo i zdrowie domowników ponad wszystko

W naszym klimacie trudno wyobrazić sobie dom bez ogrzewania. Niestety okres, gdy jest konieczne sztuczne podwyższanie temperatury we wnętrzach, ciągnie się zazwyczaj od października aż do kwietnia.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień? Główną jego zaletą jest równomierny rozkład temperatur w całym pomieszczeniu. Bez względu na odległość przedmiotów lub osób od urządzeń grzewczych można cieszyć się taką samą temperaturą. Dodatkowo przy tego typu ogrzewaniu nie pojawia się cyrkulacja powietrza spowodowana konwekcją. Dzięki temu pomieszczenia z ogrzewaniem na podczerwień są zdecydowanie bardziej higieniczne i wskazane zwłaszcza dla osób z alergiami wziewnymi.

Istnieje jeszcze jedna zaleta omawianego systemu. Promieniowanie podczerwone jonizuje ujemnie powietrze. A to zjawisko może mieć korzystny wpływ na samopoczucie i ogólną kondycję domowników.

Ogrzewanie przyszłości

Od lat naukowcy i odkrywcy dowodzą, że najlepsze wynalazki odwzorowują mechanizmy zaobserwowane w przyrodzie. Takie właśnie jest ogrzewanie na podczerwień. Jest higieniczne, bezpieczne i pomaga wyrównać temperaturę w pomieszczeniu. Oprócz tego ciepło jest odczuwalne zaraz po uruchomieniu systemu, a nie po dłuższej chwili, jak zdarza się w przypadku tradycyjnych rozwiązań, stosowanych od lat. Niesie to ze sobą znaczące oszczędności dla domowego budżetu. A przecież każdy szuka sposobu na dostarczenie do domu ciepła, które będzie równocześnie efektywne i w racjonalnej cenie.

Farby do drewna na zewnątrz – co jest warte polecenia?

0
Farby do drewna na zewnątrz

Malowanie wewnątrz i na zewnątrz wymaga zastosowania zupełnie odmiennych rodzajów farb. W domu nie musimy obawiać się szkodliwych warunków atmosferycznych, poza nim – wręcz przeciwnie, dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny rodzaj farby do drewna na zewnątrz. Co warto wiedzieć na ten temat? Czym się powinna charakteryzować taka farba do drewna?

Osprzęt elektryczny a stylistyka wnętrza

0
Osprzęt elektryczny a stylistyka wnętrza

Wiele osób traktuje gniazda elektryczne i łączniki instalacyjne jak mniej istotny element wystroju. Jednak w przemyślanych aranżacjach może być zupełnie inaczej. W zależności od zamierzonego przez projektanta efektu łączniki mogą pozostawać niemal niewidoczne albo zostać mocno wyeksponowane. Kluczowy pozostaje ich właściwy dobór do stylistyki wnętrza. Zwracamy w tym przypadku uwagę zarówno na formę osprzętu, jak i jego kolorystykę. Pozostaje jeszcze funkcja łącznika, która może uwzględniać jego podstawowe przeznaczenie lub zostać poszerzona o szereg dodatkowych opcji.

Producenci osprzętu elektrycznego zadbali o to, by rynek gniazd elektrycznych i łączników instalacyjnych był bardzo zróżnicowany. Pozwala to na dużą swobodę w wyborze konkretnych modeli. Ten może zostać uzależniony od preferencji inwestora oraz funkcji i stylistyki wnętrza. Możemy się zdecydować na wariant, w którym osprzęt niemal całkowicie wtopi się w otoczenie, pozostanie zaledwie zauważalnym szczegółem aranżacji albo wyrazistym i określającym charakter całego wnętrza akcentem.

Łącznik instalacyjny? – Nie tylko do sterowania oświetleniem

Współczesne łączniki instalacyjne coraz rzadziej są elementem instalacji elektrycznej, których obecność we wnętrzu uzasadnia się wyłącznie koniecznością sterowania oświetleniem. Dziś stały się również istotnym elementem wystroju, który – dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań – może przybierać przeróżne formy. Takie podejście do tematu sprawiło, że rynek obfituje w łączniki o zróżnicowanym wzornictwie, które będzie odpowiadać wielu stylom aranżacyjnym. Biorąc pod uwagę duży wybór materiałów, kolorów i wzorów, możemy dostrzec szerokie możliwości aranżacyjne.

Materiały osprzętu elektrycznego

Inne zasady urządzania wnętrz obowiązują w pomieszczeniach utrzymanych w stylu glamour, inne w industrialnych, a jeszcze inne w nowoczesnych. Warto uwzględnić to w wyborze osprzętu elektrycznego. Tam, gdzie króluje prostota i minimalizm, na podobne rozwiązania stawiamy, wybierając gniazda i łączniki; tam, gdzie pojawia się przepych, możemy postawić na modele bardziej wyszukane, a nawet ekskluzywne. W przypadku poszukiwań tych najlepiej dopasowanych, warto rozejrzeć się w ofertach sklepów internetowych z tego typu produktami, np. Gajwer.pl.

Dziś, kiedy rola łączników i gniazd nie ogranicza się do ich funkcji użytkowej, dekoratorzy mogą wybierać spośród modeli wykonanych z rozmaitych materiałów. Surowy klimat loftowych wnętrz podkreślimy dzięki zastosowaniu osprzętu z betonu strukturalnego albo łupków z naturalną strukturą powierzchni. W takich wnętrzach doskonale sprawdzi się również aluminium lub stal, która doda elementom instalacyjnym lekkości i podkreśli industrialny wystrój wnętrza. W ekskluzywne aranżacje z pewnością doskonale wkomponują się łączniki wykonane ze skóry, a w nowoczesne z dodającego pomieszczeniu elegancji szkła.

Kolorystyka we wnętrzu

Obok wzornictwa i materiału istotną cechą osprzętu pozostaje kolorystyka. Właściwy dobór koloru osprzętu do barwy ścian może być kluczowy ze względu na wygląd aranżacji. Dziś coraz częściej odchodzi się już od montażu jednakowych łączników w całym domu. Ważniejsze jest to, by harmonijnie komponowały się z określonym wnętrzem. Istnieją trzy sposoby wyboru łączników, które prowadzą do osiągnięcia zupełnie odmiennych efektów.

Pierwszym z nich jest wybór łączników i gniazd o barwie maksymalnie zbliżonej do koloru ściany. Dzięki temu osprzęt wtapia się w przestrzeń pomieszczenia i razem ze ścianą stanowi tło dla innych, wyeksponowanych w nim elementów. Delikatna różnica w odcieniach pozwoli zaledwie zaznaczyć obecność łączników – to drugi sposób. Trzeci polega na mocnym zaakcentowaniu ich obecności poprzez wybór osprzętu wyraźnie odcinającego się barwą od koloru ściany. Ostatnia opcja stanowi doskonały wybór dla osób odważnych, które lubią oryginalne rozwiązania i docenią uzyskany w ten sposób efekt dekoracyjny.

Rozwiązania nowoczesne kontra loftowe

Jak duża różnorodność występuje pośród różnych modeli osprzętu elektrycznego, najłatwiej uzmysłowimy sobie, porównując łącznik w stylu loftowym i nowoczesnym. Uwagę zwraca całkowicie odmienna stylistyka i różna funkcjonalność.

W loftowym wnętrzach mamy do czynienia z surowymi, minimalistycznymi rozwiązaniami. Charakter wnętrza wymaga, by zastosowane w jego aranżacji elementy przypominały te, które nawiązują do starych, fabrycznych pomieszczeń. Nie dziwi zatem, że łączniki przybierają formę prostych przełączników zazwyczaj w kolorze białym albo czarnym.

Również w przypadku pomieszczeń nowoczesnych mamy do czynienia z minimalizmem, ale w zupełnie innym wydaniu. Tu dominuje prostota połączona z subtelną elegancją. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się łączniki w postaci szklanych paneli dotykowych. Ich delikatne, ale efektowne wzornictwo przekonuje coraz więcej osób. Dzięki rozwiązaniom technologicznym mogą wprowadzać do wnętrza dodatkowe funkcje, np. możliwość regulowania natężenia światła albo zdalnego sterowania.

Warto zapamiętać

Współczesne łączniki i gniazda elektryczne łączą w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną. Mogą stanowić istotny element aranżacyjny wnętrza, który wpłynie na jego wygląd i charakter. Ich wymiana może oznaczać całkowitą metamorfozę pomieszczenia.

Nowoczesne meble do przedpokoju, czyli jakie?

0
Nowoczesne meble do przedpokoju

Przedpokój jest tym pomieszczeniem, którego wystrój jest często bagatelizowany przez właścicieli. Często zapominamy, że właśnie jego wnętrze buduje pierwsze wrażenie u odwiedzających nas gości. Dlatego jego zagospodarowanie powinno być sprawą szczególnej wagi. Wybierając nowoczesne meble do przedpokoju stanie się nie tylko funkcjonalną przestrzenią do przechowywania, ale również atrakcyjną wizytówką całego mieszkania.

Funkcjonalność i estetyka – o tym pamiętaj!

Nowoczesne meble do przedpokoju muszą być przede wszystkim praktyczne i trwałe. To właśnie w tej części mieszkania najłatwiej o zabrudzenia czy wilgoć. Dlatego wykonanie ich z najwyższej jakości materiałów jest bezwzględnym warunkiem, od którego zależy ich długa żywotność. Oczywiście, muszą być również atrakcyjne wizualnie. Optymalnie, jeśli ich stylistyka będzie nawiązywała do pozostałego wystroju, tworząc tym samym harmonijny i spójny ciąg. W ostatnim czasie prawdziwe boom przeżywają białe meble, których uniwersalność doskonale odnajduje się w wielu aranżacjach. Wysokie pozycje odnotowują również nowoczesne meble do przedpokoju w czarnym lub betonowym wykończeniu, zjednując sympatię wśród zwolenników modernistycznych i loftowych projektów. Nie lada gratkę znajdą dla siebie również wielbiciele ponadczasowej elegancji. Mowa oczywiście o meblach w kolorze naturalnego drewna, np. popularnego dębu sonoma.

Czego nie powinno zabraknąć w przedpokoju?

W poszukiwaniu nowoczesnych mebli do przedpokoju, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, muszą zapewnić komfortowe warunki do przechowywania butów i odwieszania odzieży wierzchniej. Po drugie, muszą gwarantować komfort podczas zmiany garderoby. Tak naprawdę, wiele zależy od posiadanego metrażu, jednak oferta producentów jest na tyle szeroka, że bez problemu idealne umeblowanie znajdą dla siebie nawet posiadacze małych przestrzeni.

Niewątpliwie, jedną z najważniejszych rzeczy będzie stanowił wieszak do przedpokoju, który przyjmie postać podręcznego miejsca do odwieszania odzieży wierzchniej. Do wyboru są ścienne i stojące, wzbogacone o przydatną półeczkę czy lustro. W dalszej kolejności wymienić należy komodę na buty, której funkcje przejmuje również tapicerowane, wielofunkcyjne siedzisko. Poszczególne elementy wyposażenia można kupować oddzielnie lub w komplecie, eliminując tym samym problem ich dobierania pod względem wymiaru czy stylu. W sprzedaży nie brakuje zestawów nowoczesnych mebli do przedpokoju, które dodatkowo można komponować tak, aby w jak najbardziej funkcjonalny sposób zdobiły wnętrza wielu domów.

Nowoczesny wystrój

0
Nowoczesny wystrój

Jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje – to samo tyczy się również wystroju wnętrz. Jeżeli ktoś jest entuzjastą stylu retro, z całą pewnością bardzo chętnie zdecyduje się na całe mieszkanie utrzymane w tej właśnie stylistyce. Specjaliści zajmujący się wystrojem wnętrz podkreślają, że istotnie rozsądniej jest kierować się swoimi upodobaniami niż modą – ta bowiem zmienia się bardzo szybko. Gust zazwyczaj pozostaje zaś niezmienny przez całe życie.

Blat do łazienki z kamienia – czy to ma sens?

0
Blat do łazienki z kamienia

Urządzając łazienkę, należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Ważne jest, by wszystkie elementy wyposażenia pasowały do siebie, zapewniając jednocześnie wygodę i użyteczność. Takim, zwracającym uwagę elementem jest blat łazienkowy, w którym umieszczony jest zlew, a dookoła niego stworzona jest przestrzeń na kosmetyki oraz inne codziennie używane przybory toaletowe.

Praktyczne i eleganckie

Tworząc wymarzony wystrój naszej łazienki, chcemy by każdy, nawet najdrobniejszy element był doskonały i taki jak go sobie wymarzyliśmy. Blat łazienkowy nie jest tutaj wyjątkiem, poza swoją praktycznością, musi on być elegancki, pasować do reszty wyposażenia oraz charakteryzować się dużą odpornością na działanie wody, oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też warto zdecydować się na blat wykonany z kamienia, może to być marmur lub granit. Są to wyjątkowo eleganckie materiały, które każdej łazience dodają charakteru i stylu.

Jednak poza estetycznymi walorami, blat kamienny ma wiele innych zalet. W przeciwieństwie do drewna nawet tego najlepiej zabezpieczonego nigdy nie poddaje się działaniu wilgoci. Nie ma ryzyka napęcznienia, zmiany kształtu lub koloru spowodowanego zawilgoceniem. Także wysokie temperatury nie są problemem dla kamiennych blatów łazienkowych, dlatego też suszarka lub lokówka nie są w stanie uszkodzić jego powierzchni.

Kamienne blaty nie pozwalają na rozwój drobnoustrojów, dzięki czemu do ich czyszczenia nie trzeba stosować mocno żrących preparatów chemicznych. Tego rodzaju blaty są zatem bezpieczne dla wszystkich domowników, także dzieci. Jeżeli jesteśmy już przy temacie czyszczenia, to warto wspomnieć o dużej odporności blatów kamiennych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia kosmetykami oraz innymi środkami używanymi przez nas w łazience.

Blaty kamienne — o czym pamiętać

Planując montaż tego rodzaju blatu, musimy pamiętać, iż wykonany jest on z ciężkiego materiału i musi on mieć zapewnioną odpowiednią podstawę. Warto także pamiętać, by blat był wykonany z materiału wysokiej jakości. By tak w rzeczywistości było, dobrze jest skorzystać z oferty profesjonalistów cieszących się dobrą opinią wśród klientów, np. firmy Prodmar (http://prodmar.com.pl/blaty-lazienkowe).

Jak widać kamień to doskonały materiał do stworzenia eleganckiego, trwałego i praktycznego wystroju naszej łazienki, bez względu czy jest to duże, czy też małe pomieszczenie. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, jaki rodzaj blatu zdecydujemy się wykorzystać w realizacji naszego projektu.

Wybór kominka do domu – sprawdź nasze rady!

0
Wybór kominka do domu

Kominek może być nie tylko wyjątkową ozdobą pomieszczenia, ale także dodatkowym źródłem ciepła. Sprawdźmy, jaki kominek warto wybrać do domu. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć kilka czynników, które na pewno wpłyną na nasz wybór.

Pamiętajmy także, że kominek w domu pomoże nam poczynić spore oszczędności na ogrzewaniu, przede wszystkim wiosną lub jesienią.

Sprawdźmy nasze możliwości

Kominki z systemem dystrybuującym gorące powietrze oraz te posiadające specjalny płaszcz wodny będą na pewno doskonałe dla domów jednorodzinnych. Pozwolą one na efektywne wykorzystanie ciepła oraz sprawnie rozprowadzą je w grzejnikach a nawet w instalacji podłogowej.

Natomiast w mieszkaniach o sporym metrażu przyda się kominek z systemem dystrybucji powietrza z obiegiem wymuszonym. W tym przypadku dzięki wentylatorom do wszystkich pomieszczeń wtłaczane jest ciepłe powietrze, które zapewnia optymalną temperaturę na całej powierzchni.

Przy wyborze miejsca usytuowania kominka bierzemy przede wszystkim pod uwagę lokalizację przewodów. Na pewno warto zweryfikować plany domu i upewnić się, że umieszczenie tego źródła ciepła w konkretnym miejscu będzie po prostu możliwe i pozwoli na wygodne i bezproblemowe korzystanie z niego. Pamiętajmy, że nasz kominek ma dawać ciepło i przy okazji wprowadzać przytulny, domowy nastrój oraz estetycznie się prezentować. W salonie dobrze sprawdzi się model z szybą panoramiczną. Wyeksponuje on żywy ogień i stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia, a nawet jego głównym elementem. W salonie połączonym z kuchnią, jadalnią czy przedpokojem wspaniale zaprezentuje się kominek narożny dwustronny lub trzystronny. Z kolei w sypialni czy gabinecie możemy śmiało postawić na kominek portalowy. Ustawiony przy nim fotel w zestawieniu z praktyczną biblioteczką da nam duży komfort i wspaniałe możliwości aranżacyjne. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym idealnie nadaje się żeliwny kominek wolnostojący. Taki element wspaniale zaprezentuje się również w lofcie.

W trosce o ekologię

Kominek możemy także mieć w mieszkaniu bloku. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie biokominek na specjalne paliwo, który jest zarówno ekologiczny, jak i w pełni bezpieczny. Nie trzeba podłączać go do przewodów kominowych, ponieważ biopaliwo emituje tylko parę wodną i niewielkie ilości dwutlenku węgla zbliżone do tego wydychanego przez nas. Posiadanie biokominka nie wiąże się więc z koniecznością posiadania specjalnego pozwolenia. Nie musimy także martwić się o składowanie drewna. Ekologiczny kominek przyczynia się także do poprawy wilgotności powietrza, a umieszczenie w nim ulubionego olejku eterycznego dodatkowo sprawi, że przebywanie w domu stanie się dla nas jeszcze przyjemniejsze.

Sprawdź: http://sklep.kominkigp.pl/

Co to jest EPS i do czego służy?

0
Co to jest EPS i do czego służy

Skrót EPS, a nawet rozszerzona wersja, czyli płyty z ekspandowanej pianki polistyrenowej mogą mówić niewiele. Z nami dowiesz się, czym jest i do czego służy, jak jest produkowany oraz jakie ma wady i zalety.

Jak powstaje EPS?

Każdy, kto choć raz miał w ręku styropian, doskonale zauważył masę niewielkich kulek. Wytwarza się go już od kilkudziesięciu lat. Granulki polisterenu podgrzewane parą wodną tworzą miękkie kulki, które następnie są sklejane najczęściej w bloki. Z gotowych elementów wycina się płyty EPS. Mogą tworzyć dowolny kształt i rozmiar elementu końcowego. Powstaje w podziale na trzy kategorie: tradycyjny biały, grafitowy oraz o zmniejszonej nasiąkliwości.

Najważniejsze parametry w budowlance

Najbardziej interesującym wskaźnikiem jest lambda, tradycyjnie oznaczana λ. Im wyższy wskaźnik λ, tym większa będzie utrata ciepła. Jej najwyższa wartość wynosi 0,040λ, co może również świadczyć o złej jakości wykonania płyt EPS. Warto więc poszukać produktu o lepszych parametrach. Ważny jest także wskaźnik CS(10), który pomoże nam wybrać odpowiedni styropian pod wylewkę betonową, bez uszkadzania ułożonej izolacji. W tym przypadku CS(10) powinien wynosić minimum 80. Kolejnym jest TR, czyli odporność na rozciąganie. Tu również powinien przekraczać wartość 80.

Zalety i wady spienionego polistyrenu

Gotowe produkty EPS mają wiele plusów. Przede wszystkim są:

-lekkie,

-tanie,

-łatwe w obróbce,

-nieszkodliwe dla zdrowia,

-odporne na grzyby i pleśń,

-odporne na wodę,

-odporne na promieniowanie UV,

-samogasnące,

-elektrostatyczne,

-nie butwieją i nie gniją nawet przy długim przechowywaniu.

Jak każdy materiał, płyty EPS również mogą mieć różne wady. Nie wynika to jednak z samego materiału wytworzenia, a z procesu produkcji. Tutaj główny i najważniejszy czynnik wyboru płyt styropianowych polega na wyborze produktu od doświadczonego producenta. Źle wytworzony materiał z pewnością nie spełni swoich wymogów ani nie zapewni długoletniej użyteczności. Nie warto na nim oszczędzać.

Do czego służy EPS?

Wykonane z pianki polistyrenowej płyty stosuje się najczęściej przy izolacji budynków na zewnątrz i wewnątrz, ale także w innych dziedzinach gospodarki. Tutaj ważną rolę odgrywają w przechowywaniu elektroniki RTV i AGD, w branży spożywczej, podczas przechowywania zimnej i gorącej żywności oraz jej kateringu. Jest produktem zastępczym dla palet drewnianych, z których coraz chętniej korzystają firmy produkcyjne. Sprawdź, jakie daje ci możliwości u jednego z wiodących producentów Hirsch porozell.

Sprawdź: http://www.hirsch-porozell.pl/produkcja-eps-produkcja-polistyren-spieniony-produkcja.html

Idealny prezent dla idealnej Pani Domu

0
Idealny prezent dla idealnej Pani Domu

Kobiety często borykają się z niemiłym obowiązkiem, jakim jest oczywiście sprzątanie. Monotonność pracy w domu zniechęca do działania. Zmieni to innowacyjny odkurzacz Hizero. Dzięki niemu sprzątanie będzie szybsze i dokładniejsze.

Idealna Pani Domu dba o każdy aspekt organizacyjny. Nie od dziś wiadomo, że bałagan wprowadza do życia rodzinnego chaos i przygnębieni, a codzienne obowiązki czasami nie mają końca. Wysiłek związany z pracą można jednak zmienić w przyjemność. Każda kobieta pragnie, by w domu było czysto, a Hizero niezaprzeczalnie to marzenie spełni. To idealny prezent pod choinkę.

Nieoceniona pomoc w każdym domu

Automatyczny bioniczny mop bezprzewodowy ma wiele zalet, które zdecydowanie wpływają na jakość i szybkość sprzątania. Hizero, czyli mop 4w1 odkurza, myje i suszy wszelkiego rodzaju podłoża. Nie niszczy delikatnej powierzchni parkietu, nie rysuje paneli ani gresu, a jednocześnie dzięki odpowiedniej mocy gwarantuje czystość również na wykładzinach i dywanach. To tylko trzy funkcje. Czwartą jest samooczyszczanie. Mop po skończonej pracy można wprowadzić w stan automatycznego czyszczenia. Wystarczy jedynie opróżnić pojemnik z zebranych nieczystości.

Nowoczesność górą

Lubimy designerskie gadżety, a mop Hizero z pewnością wpisuje się w tę kategorię. Wygląda elegancko, w niczym nie przypominając standardowego mopa, czy miotły. Specjalne ledowe guziki przekazują najważniejsze informacje o jego działaniu. Specjalny awangardowy kształt umożliwia dotarcie do każdego zakamarka w domu, czego nie można powiedzieć o urządzeniach innych firm. Do standardów nowoczesności warto również dopisać aspekt ekologiczny. Do umycia podłóg wystarczy użycie zwykłej wody. System mopa radzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami bez konieczności stosowania chemii. Jednocześnie dba więc o nasze zdrowie i zmniejsza koszty sprzątania.

Pomysł na prezent

Dla każdej kobiety czystość w domu jest ważna, ale zabiera dużo czasu i sił. Automatyczny mop, który znajdziecie na stornie http://hizero.pl/ odmieni ten stan. Z jego pomocą nastąpi domowa rewolucja. Sprzątanie będzie prostsze i mniej męczące, a Pani Domu znajdzie więcej czasu dla siebie i dla rodziny. Jeśli jeszcze nie wiecie, jaki prezent sprawić swojej drugiej połówce, to gwarantujemy, że zachwycą się właśnie nim. Mop bioniczny 4w1 to jedno z największych niespełnionych marzeń, do których kobiety niechętnie się przyznają. Nie warto czekać na ich decyzje. Warto dać im szansę na lepsze i łatwiejsze życie, by trudne sprzątanie stało się przyjemne.

Jakie garnki do płyty indukcyjnej wybrać? Najlepsze naczynia do płyt indukcyjnych

0
Jakie garnki do płyty indukcyjnej wybrać

Płyta indukcyjna jest bardzo ciekawą alternatywą dla kuchenek gazowych, jednak wokół niej wciąż jest trochę mitów i niedopowiedzeń. Czy dotyczy to także garnków do indukcji?

  1. Czy do płyt indukcyjnych potrzebne są specjalne garnki?
  2. Garnki na indukcję – podział ze względu na materiał wykonania
  3. Garnki ze stali nierdzewnej Solgaz

Czy do płyt indukcyjnych potrzebne są specjalne garnki?

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest niewątpliwie bardziej ergonomiczne i pozwala na mniejsze zużycie energii, niż w przypadku tradycyjnej kuchni gazowej. Wynika to z samej konstrukcji płyty, która nagrzewa jedynie powierzchnię bezpośrednio pod naczyniem, a nie – jak w przypadku płomieni pod palnikiem – wszystko wokół. Dzięki temu jesteśmy w stanie ugotować posiłek szybciej, taniej i przy okazji nie ryzykując tak bardzo poparzenia, ponieważ obecnie większość nowoczesnych płyt posiada zabezpieczenie przed przypadkowym dotknięciem.

Aby jednak nasze garnki chciały współpracować z płytą indukcyjną, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Indukcja działa na zasadzie pola elektromagnetycznego, które nagrzewa miejsce styku garnka z płytą, czyli jego dno. Aby taka wymiana ciepła była możliwa, naczynie (a przynajmniej jego dno) musi być wykonane ze metalu ferromagnetycznego. Jeżeli nie spełnimy tego wymogu, płyta nie wykryje, że coś na niej postawiliśmy i nie podgrzeje naczynia.

Garnki na indukcję – podział ze względu na materiał wykonania

Podobnie jak w przypadku gotowania na gazie, dla kuchni indukcyjnej również możemy zakupić wiele różnych rodzajów garnków. Najłatwiej jest podzielić je względem materiału, z jakiego zostały wykonane.

Garnki ze stali nierdzewnej

Są lekkie, wyglądają efektownie i bardzo trudno jest je zniszczyć. Jeżeli będziemy pamiętać, aby nie solić samej wody podczas gotowania, a zamiast tego dodawać ją już po wrzuceniu innych składników, unikniemy także ryzyka powstawania specyficznych odbarwień. Jest to jedna z częściej wybieranych opcji, głównie ze względu na lekkość naczyń, a także ich minimalistyczny wygląd. Warto zwrócić uwagę, aby garnki miały płaskie dno, aby uniknąć straty energii podczas grzania na płycie.

Garnki żeliwne

Żeliwo jest stopem żelaza, który niesamowicie trudno uszkodzić, zarysować czy zetrzeć. Z tego względu naczynia wykonane z tego materiału są bardzo odporne na różne dziwne przypadki, a także szalenie szybko się nagrzewają. Minusem garnków wykonanych z żeliwa jest ich waga – w porównaniu do stali nierdzewnej jest to bardzo ciężki materiał, szczególnie gdy garnek nie jest pusty.

Garnki indukcyjne szklane

Szklane garnki do płyty indukcyjnej mają przezroczyste pokrywki, co ułatwia gotowanie. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów, także tutaj musimy zadbać o to, aby dno było maksymalnie płaskie, co ułatwi ich używanie. Czasem można znaleźć również w pełni szklane naczynia, co wygląda dość efektownie, kiedy z nich korzystamy.

Garnki indukcyjne ceramiczne

Ceramika charakteryzuje się tym, że mało co jest w stanie do niej przylgnąć, nawet jak trochę się zagapimy podczas gotowania. Garnki ceramiczne dzieli się na takie, które mają tylko powłokę wewnątrz i takie, które są wykonane w całości z tego materiału. W pierwszym przypadku powłoka z czasem może zacząć schodzić, więc jeżeli mamy chęć wybrać takie garnki, dobrze poszukać tych wykonanych całkiem z ceramiki.

Garnki ze stali nierdzewnej Solgaz

Stal nierdzewna jest lekka, dobrze wygląda i łatwo poddaje się myciu. Z tego względu, jeżeli szukamy naczyń do indukcji, warto jest rozważyć wybór tych z serii stali nierdzewnej Solgaz. Nie tylko dostaniemy wygodne narzędzie do przygotowywania posiłków, ale także będziemy mogli pochwalić się minimalistycznie urządzoną kuchnią od A do Z.