wtorek, Wrzesień 26, 2017

Dlaczego warto zdecydować się na meble stylowe?

0

Współcześnie cieszymy się bogactwem produktów z całego świata. Meble nie są wyjątkiem. Brodzimy wśród domowego wyposażenia wykonanego z różnych materiałów, gubimy się pomiędzy wzorami – od wyrobów neutralnych po mocno stylizowane. Czy warto sięgać po meble utrzymane w określonej stylistyce? W tym tekście przedmiotem naszego zainteresowania będą szczególnie meble kolonialne oraz rustykalne.

Jak wybrać pościel, aby się wyspać?

0

Od tego jak sobie pościelisz, zależeć będzie, jak się wyśpisz. Mówi stare porzekadło, z którym trudno się nie zgodzić. Posłanie ma olbrzymie znaczenie dla jakości snu i tego, czy obudzimy się wypoczęci, czy w nocy będziemy bezsennie przekręcać się z boku na bok. Dlatego wybór pościeli jest bardzo ważnym aspektem, od którego zależy, jak będzie przebiegać nasza noc. Jak wybrać pościel, aby się wyspać? Rynek jest pełen przeróżnych propozycji, przeanalizujmy niektóre z nich https://www.dlaspania.pl/posciel/posciel

Rośliny cieniolubne – 5 roślin na północny balkon

0

Na balkon północny promienie słoneczne docierają wczesnym rankiem i późnym popołudniem, temperatura w ciągu dnia jest więc dość wyrównana. Mimo tego wiele popularnych gatunków roślin balkonowych nie czuje się dobrze w takich warunkach. Nie oznacza to jednak, że północny balkon nie nadaje się do uprawy kwiatów. Wystarczy wybrać rośliny cieniolubne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Co wybrać? Tapeta winylowa czy flizelinowa?

0

Klasyczne tapety papierowe są tanie, ale z uwagi na stosunkowo niską trwałość nie wszędzie się je da zastosować. Sprawiają też niemało kłopotów podczas montażu i ewentualnego zrywania. Warto więc rozważyć pokrycie ściany znacznie bardziej wytrzymałą i „łatwiejszą w obsłudze” tapetą winylową lub flizelinową. Na którą z tych dwóch opcji jednak lepiej się zdecydować?

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając czajnik elektryczny?

0

Dostrzegając dużą przewagę nad czajnikami na gaz, masz w planach nowy czajnik elektryczny? Sprawdź, jakie elementy powinny mieć dla Ciebie znaczenie przy wyborze – pod lupę bierzemy parametry techniczne.

Świece dekoracyjne a urządzanie wnętrz

0

Mało które dodatki potrafią wytworzyć tak unikalną atmosferę jak świece dekoracyjne. Ich płomień wprowadzi nas w romantyczny nastrój, ukoi nerwy i pozwoli oderwać się od codzienności. Jednak i niezapalone stanowią interesujący element ozdobny w mieszkaniu. Gdzie warto je postawić i jak wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Jak dbać o warzywnik latem?

0

Chęć gromadzenia własnych warzyw, a następnie robienie z nich przetworów powoduje, że coraz więcej osób decyduje się założyć na swojej działce lub tarasie własny warzywnik. W prawidłowej uprawie smacznych ogórków, sałaty oraz innych warzyw istotne jednak jest nie samo umieszczenie nasion w ziemi, a odpowiednia pielęgnacja całego warzywnika, zwłaszcza w trakcie gorących dni. Jak dbać o grządki z warzywami? O jakich zabiegach zawsze trzeba pamiętać? Poznaj najważniejsze wskazówki.

Zasady bezpiecznego użytkowania szlifierki stołowej

0

Szlifierka stołowa to maszyna używana do napędzania koła ściernego. W zależności od gatunku tarczy szlifierskiej może być stosowana do ostrzenia narzędzi skrawających. Aby uniknąć wypadków, każdy pracownik pracujący przy szlifierce stołowej musi przestrzegać wielu różnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może spowodować naprawdę poważny uszczerbek na zdrowiu użytkownika.

Reguły bezpiecznego użytkowania

Przed przystąpieniem do pracy przy użyciu szlifierki zawsze należy upewnić się, że samo narzędzie, jak i jego akcesoria są w prawidłowym stanie roboczym. Koła szlifierskie zawsze powinny przejść przez następujący test przed zamontowaniem ich na szlifierce:

  • Zawieś koło przez środek jego otworu na śrubokręcie trzymanym poziomo.
  • Lekko dotknij koła plastikową rączką śrubokrętu, w miejscu znajdującym się 45 stopni od pionu.
  • Jeśli generuje czysty dźwięk to znaczy, że jest w dobrym stanie. Jeśli brzmi zbyt matowo, należy wymienić koło.

Zawsze upewnij się, że osłony na kółkach są na swoim miejscu. Nowe tarcze szlifierskie powinny być wyrównywane, aby wyeliminować wibracje. Natomiast używane koła powinny być obudowane, gdy są zużyte lub gdy ich powierzchnia jest zatkana. Dzięki temu gwarantowana będzie czysta, ostra powierzchnia szlifowania i odpowiednie zrównoważenie koła. Jest to podstawą, jeśli chodzi o bezpieczne użytkowanie szlifierki stołowej. Nigdy też nie używaj szlifierki, jeśli nie jest ona dobrze zamocowana do stołu roboczego.

Zacznij od oceny ryzyka, aby zapewnić sobie bezpieczne miejsce pracy

Teren wokół szlifierki powinien być odizolowany od ludzi, wolny od zanieczyszczeń, które obniżają przyczepność. Czyste musi być również podłoże w obrębie stołu roboczego, na którym została umieszczona szlifierka stołowa, aby uniknąć poślizgów i upadków. Do realizacji zadania zawsze muszą być stosowane okulary ochronne z osłonami bocznymi i osłona twarzy. Dobrze jest też założyć zatyczki do uszu.

Poza tym podczas pracy na szlifierce stołowej:

  • Nigdy nie zakładaj luźnych ubrań.
  • Nie noś żadnej biżuterii.
  • Jeśli masz długie włosy – musisz je związać.

Swojej pracy na szlifierce musisz w tym czasie poświęcić niepodzielną uwagę!

Zasady bezpieczeństwa operacyjnego

Należy szlifierkę zawsze wyregulować, jeśli jest odłączana i zatrzymywana. Wyreguluj narzędzie i dopiero gdy to wykonasz, będziesz mógł przejść do pracy. Pamiętaj, że włączając zasilanie, powinieneś stanąć po jednej stronie koła. Dobrze jest przed rozpoczęciem pracy pozostawić koło szlifierskie z pełną prędkością roboczą przez jedną minutę. Nie należy używać koła wibrującego. Następnie należy powoli wbić obiekt w kontakt z tarczą szlifierską, by później powoli i płynnie przejść do pracy. Praca na szlifierce stołowej polega na tym, by przesuwać przedmiot, który jest uziemiony, wyłącznie na powierzchni koła, ponieważ zapobiega to formowaniu się rowków. Nie próbuj też szlifować ani wyostrzać niczego, co nie może być odpowiednio podparte przez konstrukcję narzędzi. Podczas szlifowania części, które nie mogą być łatwo trzymane w sposób ręczny, należy używać szczypiec zaciskowych.

Komfortowo i zdrowo w pracy

0

Zdrowy pracownik to wydajny pracownik, stąd coraz większa dbałość pracodawców o komfort i dobre samopoczucie podczas codziennych obowiązków. Na co warto zwrócić uwagę w naszym biurowym otoczeniu, aby pracować w środowisku komfortowym i zdrowym?

Wykończenie pod klucz: co to właściwie oznacza?

0

„Wykończenie pod klucz” – fraza ta zdaje się robić coraz większą furorę na rynku pierwotnym, choć nie ma co mówić o rewolucji – lokale wykończone przez dewelopera to nadal niewielki odsetek wszystkich sprzedawanych mieszkań. Szacuje się, że na zakup lokalu w tym standardzie decyduje się obecnie nie więcej niż 10 procent klientów. Jakie wady i zalety posiada wykończenie mieszkania pod klucz?