Urządzanie mieszkania zwykle zajmuje sporo czasu i kosztuje wiele energii. Ostatecznie chcemy przecież stworzyć spójną wizualnie przestrzeń, która będzie nam się podobała i jednocześnie będzie wygodna w codziennym użytkowaniu. Urządzając wnętrze, niestety zdarza nam się zapomnieć o aranżacji bliskiej przestrzeni zewnętrznej, bezpośrednio przylegającej do drzwi wejściowych prowadzących do wnętrza mieszkania lub domu. W przypadku mieszkania w budynku wielorodzinnym zwykle będzie to klatka schodowa, a w przypadku domu jednorodzinnego niewielki ganek.

Warto pamiętać, że przestrzeń tuż przed drzwiami to swego rodzaju wizytówka wnętrza. Powinniśmy zatem odpowiednio o nią zadbać. Podstawowym elementem aranżacji takiej przestrzeni będzie właściwie dobrana wycieraczka. Ta pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze, pozwala oczyścić obuwie przed wejście do wnętrza mieszkania/domu. Po drugie, staje się ozdobą wejścia, preludium tego, czego można spodziewać się, wchodząc do środka mieszkania/domu. Wycieraczka powinna być zatem elegancka i jednocześnie w jakiś sposób nawiązywać do wybranego przez nas stylu aranżacji wnętrza. Jak zatem wybrać odpowiednią wycieraczkę?

Rodzaje wycieraczek domowych

Najczęściej stosowanym kryterium przy różnicowaniu wycieraczek wewnętrznych, jest rodzaj materiału, z jakiego je wykonano. W tym sensie możemy mówić o wycieraczkach kokosowych, gumowych i wycieraczkach wykonanych z tworzyw sztucznych.

  • Wycieraczka kokosowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów wycieraczek wewnętrznych. Wykonuje się ją z odpowiednio spreparowanego włókna kokosowego, które ma doskonałe właściwości chłonące wilgoć i jest na tyle szorstkie, by z łatwością radzić sobie z wychwytywaniem nawet niewielkich zanieczyszczeń, jakie mogą przylgnąć do podeszwy buta. Zaletą wycieraczek kokosowych jest ich elegancki wygląd i możliwość barwienia na wiele różnych kolorów.
  • Wycieraczka gumowa, jak sama nazwa wskazuje, wykonana jest z gumy. Tego typu wycieraczki mają zwykle karbowaną powierzchnię, co wpływa na zwiększenie skuteczności ich działania – łatwiej wytrzeć w nie buty. Wycieraczki gumowe są trwałe i łatwo się je czyści. Są również odporne na działanie wody.
  • Wycieraczka z tworzywa sztucznego jest odporna na działanie wilgoci i dobrze zbiera zanieczyszczenia z podeszwy buta. Zwykle przybiera formę igiełkową, jednak dość szybko się wyciera, przez co traci na elegancji wyglądu. Tego typu wycieraczki są na ogół mało reprezentacyjne, w związku z czym stosuje się je raczej rzadko.

Jaką wycieraczkę wybrać?

Jeśli zależy nam na elegancji, najlepszym wyborem będzie dekoracyjna wycieraczka kokosowa, czyli wycieraczka ozdobiona jakiegoś rodzaju napisem lub grafiką, która przyciąga uwagę, stając się atrakcyjną wizytówką domu. Wiele typów wycieraczek kokosowych z różnego rodzaju napisami znajdziesz m.in. na tej stronie internetowej https://mchome.pl/kategoria/wycieraczki-kokosowe. Jeśli bardziej zależy Ci na wygodzie niż na elegancji, wybierz wycieraczkę gumową. Ta jest trwała i wygodna w codziennym użytkowaniu, ale z pewnością ustępuje atrakcyjnością wyglądu wspomnianym już wcześniej wycieraczkom kokosowym. Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie niska cena produktu, możesz pomyśleć o zakupie wycieraczki z tworzywa sztucznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ