Nowoczesne meble kuchenne

Remont i urządzanie kuchni to spore wyzwanie dla każdego właściciela mieszkania. Większość rodzin w kuchni spędza sporą ilość czasu, dlatego warto zadbać o to, by była ona funkcjonalna i przestronna.

Od kilku sezonów hitem są meble kuchenne w stylu skandynawskim, prowansalskim, minimalistycznym i klasycznym. Dominują jasne kolory frontów, między innymi odcienie szarości, biel, kolor kości słoniowej oraz beż.

Modne są blaty drewniane, które sprawiają że kuchnia prezentuje się bardzo przytulnie. Drewno świetnie przełamuje zimne kolory na frontach i idealnie z nimi kontrastuje. Trwalszym materiałem, równie popularnym jest kamień. Tego typu tworzywo prezentuje się elegancko i jest oporne na szkodliwe czynniki i różne uszkodzenia mechaniczne. Sklepy stacjonarne posiadają niezwykle bogaty wybór mebli kuchennych, jednak często wymiar szafek sprawia, że ciężko je rozmieścić w nietypowej i nowoczesnej kuchni.

Wiele osób jako alternatywę wybiera meble do kuchni na zamówienie, które wykonuje wykwalifikowany stolarz meblowy. Takie rozwiązanie pozwala na zamówienie wymarzonej, niebanalnej i oryginalnej kuchni, która zachwyci każdego odwiedzającego.

W cenie najczęściej znajduje się również profesjonalny montaż, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla klientów. Stolarz dokładnie mierzy pomieszczenie przed wykonaniem projektu, dzięki czemu kuchnia pod zabudowę jest wykonana na odpowiedni wymiar i praktycznie wykorzystana jest każda pusta przestrzeń.

W internecie dostępne są specjalistyczne programy, które pozwalają szybko zaprojektować swoje pomieszczenie. Aby znaleźć tego typu program, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania należy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład proste projektowanie kuchni online bądź program do projektowania.

W wynikach wyszukiwania pojawią się najpopularniejsze strony internetowe, które umożliwiają natychmiastowe wykonanie projektu oraz gotowe, darmowe programy do pobrania na swój komputer. Wybierając projekt swojej kuchni nie można zapominać również o doborze odpowiednich uchwytów przy szafkach. Uchwyty to niewielki element, który jest dopełnieniem każdego projektu.

Od pewnego czasu modne są uchwyty nabijane, uchwyty w kontrastowym kolorze bądź magnesy, które umożliwiają błyskawiczne otwieranie szafek na przycisk. Wiele klientów decyduje się także na uchwyty frezowane, które są niemalże niewidoczne. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo subtelnie i delikatnie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poszukać inspiracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ