Nowoczesne grzejniki dekoracyjne - poznaj najnowsze trendy w ogrzewaniu łazienek!

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób przywiązywało wagę do tego, jak wyglądają grzejniki, raczej ważniejsza była ich podstawowa funkcja, czyli to, aby dobrze ogrzały pomieszczenie i były wytrzymałe. Aktualnie grzejniki bardzo często są elementem wystroju, mają fantazyjne wzory, kolory i kształty. Można je nawet nazwać odrębnymi dziełami sztuki, ponieważ producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych kształtów. I bardziej niewidoczny i ukryty grzejnik tym lepiej.

Przy czym ukryty nie oznacza zabudowany, ale raczej wyglądający jak coś zupełnie innego. Na przykład jak wysokiej klasy obraz czy rzeźba. Dlaczego grzejniki dekoracyjne aż tak zyskują na popularności? W czym tkwi ich fenomen? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Minimalistyczne wnętrza wymagają charakterystycznego akcentu

Od pewnego czasu, w szeroko pojętym wystroju wnętrz, modny jest tak zwany minimalizm. Stonowane kolory, czernie, biele, szarości i odcienie w kolorze drewna od dobrych kilku lat są barwami, które królują w nowoczesnym designie wnętrz. Prosty i nieprzesadzony wystrój jednak bardzo często domaga się kilku mocnych, często kontrastowych akcentów o niecodziennych kształtach lub barwach. Grzejniki dekoracyjne o nietypowych konstrukcjach bardzo dobrze wpasowują się w tego typu wnętrza. Faktem jest też to, że współczesne społeczeństwo uwielbia się wyróżniać i posiadać rzeczy, które zaskakują. Lubimy mieć rzeczy oryginalne, niespotykane, unikatowe. To również może być powodem rosnącej popularności elementów wystroju wnętrza o niecodziennych, oryginalnych kształtach.

Łazienka jako przestrzeń relaksu

Dla wielu osób łazienka jest jedynym miejscem, gdzie są w stanie się naprawdę zrelaksować. Dlatego tak dużą wagę przykłada się aktualnie do wizualnej prezentacji wnętrz. Jeszcze nie tak dawno dom, wnętrze, a już na pewno łazienka były traktowane jako przestrzenie użytkowe. Aktualnie łazienka przejmuje rolę prywatnego, domowego salonu SPA. Miejsca, gdzie można się zatrzymać, pomyśleć, a przede wszystkim odpocząć. Oczywiście dalej popularne są grzejniki typu drabinka, które są niezwykle funkcjonalne, bo zarówno ogrzewają pomieszczenie, jak i mogą służyć jako suszarka do ręczników. Jednak nowoczesne wnętrza coraz częściej wymagają czegoś więcej niż tylko funkcjonalności. Dlatego też wiele elementów, które jeszcze jakiś czas temu były tylko i wyłącznie funkcjonalne, stają się niejednokrotnie funkcjonalnym dziełem sztuki, który tą właśnie funkcjonalność chowa w niecodziennym kształcie, kolorze czy konstrukcji.

A co w sytuacji, gdy łazienka jest mała?

Często jednak jest tak, że nie możemy sobie pozwolić na fantazyjne kształty, na przykład, gdy nasza łazienka jest mała. Wtedy warto postawić na ożywiający wnętrze kolor! Pomarańcz, limonka, burgund, zieleń czy fuksja doskonale wpasują się w stonowane kolory bieli, czerni czy szarości. Jeśli nie znajdziecie grzejnika w swoim wymarzonym kolorze, wybrana przez was barwa może być dostępna za dodatkową opłatą. Producenci bardzo często idą klientom na rękę i wykonują po prostu projekt dopasowany do indywidualnych wymagań zamawiającego.

Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Poza dekoracyjnymi grzejnikami drabinkowymi bardzo częste są również tak zwane grzejniki panelowe. Są one płaskie i gładkie, przez co ani trochę nie kojarzą się z grzejnikami, a co za tym idzie, nie rzucają się w oczy. Bo kto powiedział, że wszystkie grzejniki dekoracyjne muszą zwracać uwagę? Dekoracja to też subtelne wpasowanie się w aranżowane wnętrze i właśnie to jest ważne w tego typu grzejnikach dekoracyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania do grzejnika dekoracyjnego nadruku, co sprawi, że ten funkcjonalny element wnętrza zamieni się w przepiękny ścienny obraz. Jeżeli chodzi o montaż tego typu grzejnika w łazience — jest to możliwe, bo dodaniu odpowiednich zabezpieczeń nawierzchniowych.

Automatyczne sterowanie grzejnikiem łazienkowym

Warto również zainwestować w tę formę sterowania ogrzewaniem w łazience. Dlaczego? Zwłaszcza ze względu na oszczędne zużycie energii. Programator elektroniczny daje możliwość utrzymania temperatury w łazience na odpowiednim poziomie, w zależności od potrzeb domowników. W porach dnia, kiedy często korzysta się z łazienki, temperatura zostaje podwyższona do poziomu komfortowego, natomiast w czasie nieobecności domowników oraz nocą temperatura zostaje obniżona o kilka stopni, do tak zwanego poziomu ekonomicznego. Podczas dłuższych przerw w korzystaniu z łazienki (na przykład w trakcie urlopu) programator może utrzymywać temperaturę na dużo niższym poziomie, aby chronić pomieszczenie przed zawilgoceniem. Nowoczesne grzejniki to nie tylko piękny wygląd i możliwość dopasowania ich do wnętrza i naszych potrzeb. To również, a może przede wszystkim oszczędność oraz inteligentna technologia.

https://iterma.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ