Nowoczesne dekoracje dla stylowego domu - fototapeta miasto

Wśród nowoczesnych dekoracji do domu na plan pierwszy wysuwają się fototapety. Są to wielkoformatowe wydruki, które mogą być umieszczone na całej ścianie lub tylko na jej części. Mogą przedstawiać abstrakcyjne wzory, motywy roślin, zwierząt, można na niej umieścić także własnoręcznie wykonane zdjęcie. Wśród różnych fototapet bardzo popularne są te, które przedstawiają miasto. Dużą popularnością cieszą się oczywiście najsłynniejsze miasta świata, takie jak Paryż, Rzym, Nowy Jork czy Londyn, ale swoich zwolenników mają także nasze rodzime miasta i to nie tylko te największe i najbardziej znane. Fototapeta miasto, na której uwieczniony został jakiś uroczy zakątek niedużego miasteczka, także znajdzie swoich zwolenników.

Styl art deco i fototapeta miasto, czy to możliwe?

fototapeta miasto

https://redro.pl/fototapety/tematy/miasta/

To pytanie ma swoje uzasadnienie, ponieważ styl art deco jest stylem niezwykle wymagającym, nie ma w nim miejsca na przypadkowość. Wszystko, co znajduje się w takim wnętrzu, musi być przemyślane i doskonale współgrać ze sobą. Charakteryzuje się elegancją i dekoracjami z najlepszych jakościowo materiałów, zatem w takim pomieszczeniu znaleźć można przedmioty ze szkła, chromowanej stali, egzotycznego drewna czy marmuru. Typowe motywy zdobnicze to przede wszystkim geometryczne wzory: trójkąty, prostokąty czy półkola,  bywają umieszczane na dywanach, meblach i ścianach. Gdzie jest zatem miejsce na fototapetę przedstawiająca miasto? Otóż współczesne art deco odbiega nieco od pierwotnych założeń tego stylu, obecnie rozpoznajemy je po połączeniu jasnych kolorów z ciemnymi meblami oraz pięknych naściennych tapetach i… fototapetach. Jeśli korytarz lub przedpokój w naszym mieszkaniu jest niewielkich rozmiarów, świetnie wydłuży go fototapeta przedstawiająca gotycki korytarz w kościele w Jerozolimie, którego sklepienie ma kształt półkolisty. Fototapeta miasto nocą może być znakomitym dodatkiem do eleganckiego salonu. I tak fototapeta prezentująca Miami w ciepłych promieniach zachodzącego słońca doskonale będzie współgrać z kolorystyką art deco, a szeroka panorama miasta widzianego od strony oceanu poszerzy optycznie zbyt wąskie wnętrze. Fototapeta miasto za szkłem naklejona na fragment ściany w eleganckiej kuchni sprawi,  że, jedząc rankiem śniadanie, będziemy mogli czuć się jak mieszkańcy wieżowca na Manhattanie.

Styl loftowy kocha fototapetę z miastem

Styl loftowy kocha fototapetę z miastem

https://redro.pl/fototapety/

Styl loftowy stał się ostatnio  bardzo popularny, choć nie wszyscy jego wielbiciele mogą sobie pozwolić na taką aranżację, choćby ze względu na rozmiar pomieszczenia. Styl loftowy cechuje surowe i minimalistyczne wnętrze, które odpowiednio udekorowane może być bardzo przytulne. Stylistyka loftu związana jest z architekturą hal. Hale to duże, otwarte przestrzenie i takie powinno być właśnie loftowe wnętrze. Styl ten charakteryzuje minimalizm, prostota i funkcjonalność. Materiały, które królują w takich wnętrzach, to przede wszystkim cegła, beton, drewno i metal, czyli wszystko to, co jest budulcem wielkiego miasta. Poniewaz przestrzenie loftu są z reguły wielkie, fototapeta miasto najczęściej spełnia głównie funkcję dekoracyjną. Niepowtarzalnego charakteru nada takiemu wnętrzu czarno-biała fototapeta przedstawiająca panoramę Nowego Jorku czy innego wielkiego miasta, może ona jednocześnie obniżyć optycznie zbyt wysokie pomieszczenie. Jeśli kochamy styl industrialny, ale architektura naszego mieszkania w niczym nie przypomina fabrycznych hal, odpowiednią atmosferę możemy uzyskać, naklejając na ścianę fototapetę miasto w postaci grafiki czarno-białego Big Bena, natomiast motyw kamienia uzyskamy dzięki fototapecie,  na której uwieczniono kamienne uliczki i stare budownictwo Rzymu. Do loftowego pokoju nastolatka świetnie nadają się fototapety młodzieżowe. Miasta są na nich przedstawione w zabawny sposób, np. wieża czarna Eiffla w otoczeniu czerwonych serduszek.

Styl prowansalski także chce do miasta!

Styl prowansalski także chce do miasta

Powyższe stwierdzenie zakrawa na swoisty paradoks, ale tak nie jest. Styl francuskiej Prowansji kojarzy nam się z jasną kolorystyką, dużą ilością drewna, bielą, beżem i fioletem. Dużo tutaj motywów roślinnych i delikatnie zdobionych mebli. I gdzie tu miejsce na miasto? Oczywiście jest! Jako przeciwwagę w salonie można nakleić fototapetę miasto z wizerunkiem klimatycznej greckiej uliczki pełnej kwitnących, fioletowych kwiatów i kamiennych murków. Taki wizerunek idealnie pasuje do stylu wiejskiego.  Odpowiednio dobrana fototapeta winylowa sprawdzi się także w prowansalskiej łazience, zbyt niskie wnętrze podwyższy wizualnie fototapeta “Kanał w Wenecji”, natomiast nad wanną sprawdzi się fototapeta z piękną, miejską fontanną otoczoną zielenią. Biorąc kąpiel, będziemy czuć się jak na łonie natury.

Fototapeta miasto daje naprawdę wielkie pole do popisu, ponieważ temat miasto obejmuje niezliczoną ilość wzorów, które w zasadzie dopasować można do każdego stylu wnętrzarskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ