Najtańsze mieszkania na sprzedaż

Chcesz kupić mieszkanie? Mówi się, że nie jest to dobry czas na to, ponieważ ceny nieruchomości wciąż rosną. Jednak w sytuacji, gdy potrzebne jest nowe lokum, nie można czekać na stabilizację w gospodarce. Wówczas na pewno warto szukać jak najtańszych ofert sprzedaży. W jakich miastach są najtańsze mieszkania? Co zrobić, by tanio kupić nieruchomość?

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

Chcąc kupić mieszkanie, wiele osób swoje kroki kieruje do agencji nieruchomości. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu ani chęci na samodzielne poszukiwania. Pośrednicy często mają też oferty na sprzedaż mieszkań na wyłączność. Trzeba jednak wiedzieć, że za taką obsługę agenta nieruchomości trzeba zapłacić. Lepiej więc przynajmniej zacząć od działania na własną rękę.

W łatwy sposób mieszkania na sprzedaż bez pośredników znajdziesz na Sprzedajemy.pl. Serwisy ogłoszeniowe pozwalają na przeglądanie ofert, które zamieszczają nie tylko użytkownicy prywatni, ale często również agenci nieruchomości. Chcąc znaleźć mieszkanie na sprzedaż, warto przejrzeć internet. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób ma się możliwość na wyszukiwanie lokali, sortując je po miejscowości, ale i metrażu, czy cenie. To sprawia, że research nie jest skomplikowany i nie zabiera wiele czasu, a można znaleźć mieszkania na sprzedaż w atrakcyjnych cenach. Co więcej, serwisy ogłoszeniowe często pozwalają na ustawienie alertów, gdy pojawia się nowa oferta, która wpisuje się w określone kryteria. Dzięki temu jest się informowanym na bieżąco, gdy tylko pojawi się mieszkanie do kupienia, które spełnia oczekiwania.

 

Gdzie są najtańsze mieszkania do kupienia w Polsce?

Decyzja o zakupie mieszkania nie jest łatwa. Zwłaszcza że bardzo często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu lub wydania na ten cel wszystkich oszczędności. Właśnie dlatego nie jest niczym dziwnym, że chce się wybrać nie tylko dobre mieszkanie do kupienia pod względem jego lokalizacji, metrażu i układu, ale i ceny.

Szukając mieszkania w Polsce, warto zorientować, w jakich miejscowościach nieruchomości są najtańsze. Duże, popularne miasta, które tętnią życiem, ale też oferują mieszkańcom mnóstwo atrakcji, są wybierane jako docelowe miejsca zamieszkania, a to sprawia, że mieszkania na sprzedaż są w nich bardzo drogie. Najwięcej zapłacić trzeba za nieruchomości w Warszawie, w Krakowie, w Gdańsku, ale i w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Spośród miast wojewódzkich najtaniej jest w Zielonej Górze, w Opolu, w Białymstoku i w Kielcach. Jednak nie oznacza to, że ceny są tam bardzo niskie. Za mkw. mieszkania trzeba zapłacić około 6000 zł.

Oczywiście może być tak, że nie chce się zmieniać miejsca zamieszkania. Nie każdy chce wyprowadzić się do innego województwa. Wówczas dobrze jest sprawdzić, w jakiej dzielnicy miasta jest najtaniej lub czy w pobliskiej miejscowości nie są niższe ceny za mieszkanie na sprzedaż.

Jak kupić tanio mieszkanie?

Aby mało zapłacić za mieszkania do kupienia, można zdecydować się na zakup kawalerki. Im mniejszy metraż, tym niższa cena. Oczywiście nie jest to opcja dla rodzin, ale bywa, że da się mieszkanie przearanżować. Na pewno kawalerka jest znacznie lepszym wyborem, gdy szuka się mieszkania pod inwestycję. Warto wiedzieć, że nieruchomości, które są mniejsze metrażowo, tak naprawdę mają niższą cenę jednostkową, jednak są nawet o 1/3 droższe w przeliczeniu na mkw. mieszkania trzypokojowego.

Niestety dzisiaj trudno kupić tanio nieruchomość. Dolna granica cen wciąż przesuwa się do góry. Głównym powodem są rosnące ceny gruntów i wysokie ceny materiałów budowlanych, ale też rosnące koszty robocizny. Wkrótce to, co określane dzisiaj jest jako „tanie mieszkania”, będzie kosztowało tyle, co te plasujące się aktualnie na średniej półce cenowej.

Mieszkanie do kupienia, które nie będzie dużo kosztowało, to często takie, które wymaga gruntownego remontu. Warto przeliczyć wszystko, co trzeba zrobić w lokalu. Często okazuje się, że choć cena mieszkania jest niska, to pracy do zlecenia i materiałów do kupienia jest tyle, że finalnie koszt będzie zbliżony do większego lub lepiej zachowanego lokalu.

Tanio kupić mieszkanie można z licytacji komorniczych, a także po prostu – od osób, które mają problemy finansowe i chcą wyjść z nich dzięki pieniądzom ze sprzedaży nieruchomości – wówczas liczy się czas, a niekoniecznie wysokość kwoty transakcyjnej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ