Moda na fototapety

Wydawać by się mogło, że moda na fototapety panowała w latach 90., a aktualnie wydaje się mało gustownym, przestarzałym pomysłem na dekorowanie wnętrza. Jednak wcale tak nie musi być, a dobrze dobrana fototapeta może być idealnym dopełnieniem każdego pokoju. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć, jaki styl wnętrza preferujemy i wybrać coś, co będzie podkreślało wybrany motyw.

Projektowanie i urządzanie mieszkania to czas wyborów. Każde wnętrze powinno być dobrze przemyślane i zawierać elementy, które nie wyjdą zbyt szybko z mody. No chyba że lubimy częste zmiany, a remont nie sprawia nam kłopotu. Wiadomo, że odświeżone wnętrze to świetna odmiana, ale nie każdego stać na wymianę elementów wystroju. Fototapety już dawno weszły do mody i wiele osób planowało remont z uwzględnieniem tego typu rozwiązania. Dawniej na topie znajdowały się zdjęcia typowo wakacyjne z piękną plażą i palmą. Aktualnie wybór jest ogromny i można również złożyć zamówienie na własny projekt z osobiście wykonaną fotografią. Może być to droższe rozwiązanie, ale mamy wówczas gwarancję niepowtarzalności.

Inspiracje do projektowania

Do niewielkich wnętrz idealnie sprawdzi się tapeta z fotografią, która dany pokój wizualnie poszerzy, może być to uliczka, korytarz lub inna przestrzeń, która doda głębi w pomieszczeniu, Ważne, żeby wszystko było utrzymane w jasnych kolorach, wówczas można osiągnąć naprawdę dobry efekt.

Osoby, które mają do dyspozycji większą przestrzeń, mogą pomyśleć o tapecie typu „kawiarnie Paryża” lub „włoska pizzeria” na ścianie przy której znajduje się komplet wypoczynkowy lub część jadalniana. Takie rozwiązanie zapewni klimatyczny kącik, w którym miło spędzi się czas popołudniowych i wieczornych imprez przy dobrym winie.

Trzeba wziąć pod uwagę to, żeby fototapety nie zasłaniać meblami, ponieważ to właśnie ona stanowi centrum pokoju i sama w sobie jest ozdobą. Można jednak zamówić tapetę na wymiar i umieścić ją nad komodą lub niewielką witrynką, jeżeli ma ona stanowić jedynie dodatek. Jeśli w pokoju nie mamy dużego okna albo jest ich mało, to ciekawym rozwiązaniem będzie dodanie go przez fototapetę.

Jeśli nie możesz sobie łatwo wyobrazić jak będzie wyglądała przestrzeń Twojego mieszkania, sprawdź darmowe programy do projektowania wnętrz. Jest ich całkiem sporo i pomogą Ci w wizualizacji Twoich pomysłów.

Pomysłów jest bardzo dużo, ale należy je dobrze dopasować do przestrzeni, którą dysponujemy.

Zobacz więcej pomysłów na urządzanie mieszkania i nie tylko na smartnest.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ