biuro

Sala konferencyjna to wizytówka firmy – to właśnie tutaj odbywają się negocjację z klientami, szkolenia pracowników czy rekrutacje. Pomieszczenie to powinno zapewniać komfort oraz prezentować się profesjonalnie i nowocześnie, aby pozytywnie świadczyć o całym przedsiębiorstwie. Nawet jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią biurową, warto wygospodarować w niej miejsce na salę konferencyjną, która stanie się jednym ze strategicznych pomieszczeń. Jak zadbać o jej wystrój, aby zrobić dobre wrażenie na innych?

Jak zaaranżować salę konferencyjną?

Sala konferencyjna jest miejscem, w którym dochodzi do intensywnej wymiany myśli, wielu ważnych dyskusji oraz tzw. burzy mózgu. Aranżacja tego pomieszczenia powinna więc sprzyjać kreatywności, pobudzać do działania oraz relaksować. Warto więc postawić na stonowane i sprawdzone barwy – klasyczną biel, błękit, beż czy modne szarości. Do przełamania klasycznej kolorystyki posłużyć mogą akcenty w kolorach takich, jak butelkowa zieleń, pomarańcz czy żółty. W salach konferencyjnych nie należy przesadzać z ilością dodatków – wystarczy jeden starannie ułożony bukiet, obraz kojarzący się z motywem przewodnim firmy czy eleganckie lustro w przemyślanym miejscu. W większych salach można pozwolić sobie na więcej ozdób, które pozwolą stworzyć kameralną i przyjazną atmosferę. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się okna, niezbędne będzie zainwestowanie w rolety, które przydadzą się podczas prezentacji.

Bardzo ważną rolę w salach konferencyjnych odgrywa oświetlenie. Najlepiej postawić na kilka rodzajów światła, które można stosować w razie potrzeby – główne, punktowe, a nawet dekoracyjne.

Jakie meble do sali konferencyjnej?

Najważniejsze w sali konferencyjnej są funkcjonalne oraz estetyczne meble. Podstawą jest stabilny stół z obszernym blatem – jeżeli dysponujemy niedużą przestrzenią, warto postawić na modele rozkładane, które można dostosowywać do ilości uczestników spotkania, a w razie potrzeby złożyć i przechowywać w innym miejscu. Krzesła muszą zapewniać komfort, dlatego powinny być odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w oparcie oraz najlepiej tapicerowane. Jeżeli pozwala nam na to przestrzeń, możemy wybrać modele z podłokietnikami – warto pamiętać, że odczucia, jakie będą towarzyszyć gościom po kilkugodzinnej konferencji rzutują na to, jak postrzegana będzie cała firma.

Dobrze też upewnić się, czy krzesła łatwo jest utrzymać w czystości.

Doskonałą propozycją do sal konferencyjnych są meble Mebelux – na przykład kolekcja PROFIL, wyróżniająca się nowoczesną linią wzorniczą, funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ