żyrandol

Obecnie panujący trend zakłada wybór raczej minimalistycznego i efektownego oświetlenia. Zwykle oznacza to albo stylową lampę sufitową, albo też oświetlenie punktowe, w tym systemy szynowe i zaawansowaną technologię LED. Z tego też powodu żyrandole pokojowe nie cieszą się dużą popularnością. A wielka szkoda! Producenci starają się bowiem tworzyć nowoczesne modele, które nijak nie kojarzą się z tradycyjną stylistyką. Okazuje się więc, że żyrandole pokojowe również stanowią świetny wybór, jeśli chodzi o oświetlenie nowoczesnego salonu. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni, a o tym właśnie będzie ten artykuł.

Nowoczesne żyrandole pokojowe bez kloszy

Pierwszą rzeczą, z jakiej zrezygnowali producenci nowoczesnych żyrandoli pokojowych były klosze. Nic dziwnego, skoro te jednoznacznie kojarzą się ze stylistyką retro. Tak więc żyrandole pokojowe do nowoczesnego salonu zwykle nie posiadają kloszy, za to kupimy je w wariacji z nowoczesnymi abażurami lub też z samymi ozdobnymi żarówkami. Do tego znaleźć można liczne futurystyczne modele LED, które na pierwszy rzut oka nawet nie przypominają lampy. Dzięki temu nie musimy się ograniczać do prostych lamp sufitowych lub halogenów.

Żyrandol z drutu lub z żarówek

Ciekawą formą żyrandoli pokojowych są te skonstruowane z cienkich drutów. Taka forma nadaje im ciekawy i nowoczesny wygląd. Druty zwykle znajdują się nie tylko w konstrukcji samej lampy, ale także dookoła ozdobnej żarówki, co tworzy swego rodzaju nowoczesny abażur. A jeśli już jesteśmy przy ozdobnych żarówkach, to kupić możemy także żyrandole pokojowe bez niczego poza nimi. Takie lampy wiszące są niezwykle atrakcyjne i na pewno przykują uwagę każdego gościa. Ozdobne żarówki mogą być zawieszone na samych przewodach, co świetnie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.

Żyrandol pokojowy czarny do wnętrz biało-czarnych

Jeśli chodzi o kolor nowoczesnego żyrandola pokojowego, to tutaj sprawa jest prosta. Nowoczesne wnętrza są bowiem w większości monochromatyczne i taki też żyrandol będzie najlepszym wyborem. Czerń połączona z bielą zawsze się obroni, a większość sufitów, jak i nowoczesnych mebli jest właśnie biała. Czarne żyrandole pokojowe w ogóle nie kojarzą się z klasyczną stylistyką, dzięki czemu nawet najbardziej tradycyjny kształt się tu sprawdzi.

Żyrandol z kryształkami do wnętrza w stylu francuskim

Nowoczesne wnętrza to jednak nie tylko styl minimalistyczny i futurystyczny. Wyróżniamy także styl glamour, który z powodzeniem może nosić miano nowoczesnego. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób urządzimy nasze wnętrze. Do tego świetne są żyrandole z kryształkami, które nadadzą całemu wnętrzu elegancji i podkreślą jego nowoczesność. Wzorów jest wiele, a wszystko sprowadza się do odpowiedniego dopasowania wielkości i kształtu. Bez problemu kupimy żyrandole z kryształkami do małego wnętrza w stylu francuskim, jak i do przestronnego salonu z wieloma ozdobnymi elementami.

Jaki żyrandol pokojowy do sypialni i przedpokoju?

Nikt nie powiedział, że żyrandole pokojowe nadają się tylko do salonów. Taki na przykład żyrandol z kryształkami świetnie się sprawdzi także w sypialni glamour, a z kolei żyrandol zrobiony z samych żarówek to pozytywne pierwsze wrażenie po wejściu do przedpokoju. Warunkiem jest tylko odpowiednio przestronne i wysokie wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ