zegar

Zegar w salonie to bardzo praktyczny element pomieszczenia, bez którego nie mogła się kiedyś obejść żadna klasyczna aranżacja. Jego design ma wpływ na wystrój całego wnętrza. Dopełnia go, a bardzo często jest również jego kluczowym elementem, który stanowi o centrum pomieszczenia. Dodatkowo pełni on praktyczną funkcję informującą nas o tym, która jest godzina. Warto go mieć w swoim wnętrzu i warto, aby świetnie z nim współgrał.

Jak dobrać zegar ścienny do stylu wnętrza?

Aby odpowiednio dopasować zegar do naszego pomieszczenia, musimy zwrócić uwagę na jego styl. Zazwyczaj to do już gotowej aranżacji dopasowujemy tak dekoracyjne elementy, jak zegary, a nie na odwrót. W typowo nowoczesnym wnętrzu zegar ścienny będzie cechował się minimalizmem i prostotą. Jeśli natomiast nas nowoczesny styl jest nieco bardziej awangardowy, to będzie mógł on także urzekać swoją nietypową formą. W klasycznych wnętrzach natomiast dopuszczalne są wyjątkowo ozdobne i bogate w detale zegary na ścianę.

Nowoczesny zegar na ścianę – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o minimalistyczne i nowoczesne wnętrza, to na rynku dostępnych mamy wiele różnorodnych modeli zegarów ściennych, od najprostszych rozwiązań, po nieco bardziej wymyślne formy. Dziś bardzo popularne są modele pozbawione wyraźnie zarysowanej tarczy. Świetnie wpasowują się one w proste wnętrza nastawione na minimalizm. Składają się one wobec tego z dwóch wskazówek i wyznaczonych godzin za pomocą kresek bądź cyfr. Tego typu zegary na ścianę, to bardzo często modele naklejane. Daje to nam sporą dowolność we wprowadzaniu zmian aranżacyjnych przy użyciu zegarów.

Zegar na ścianę naklejany – jak wpasować go w swoje wnętrze?

To, jaki wzór zegara będziemy chcieli umieścić na naszej ścianie, zależy już tylko od naszych preferencji. Ten rodzaj dekoracji ma do siebie to, że decydując się na niego, do wyboru będziemy mieli wiele różnych designerskich projektów. Możemy zdecydować się na klasyczny zegar naklejany, który posiada proste wskazówki i cyfry. Możemy również postawić na model, który zamiast godzin ma grafiki odpowiadające stylowi naszego wnętrza. Mogą być to rysunki przedstawiające symbol, nawiązujący do danej godziny np. kubek z kawą o 12:00 lub książka o 19:00. Bardziej wymyślne zegary ścienne sprawdzą się w sytuacji, gdy reszta pomieszczenia jest raczej minimalistyczna. W innym wypadku możemy przedobrzyć i sprawić, że pomieszczenie stanie się zagracone i kiczowate.

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się połączenia na zasadzie kontrastów. Białe wskazówki i cyfry na czarnym tle (albo na odwrót), to świetny sposób na wprowadzenie do minimalistycznego pomieszczenia ciekawego i przyciągającego wzrok elementu aranżacyjnego. Jeśli postawiliśmy w naszym wystroju na minimalizm, z równoczesnym eksponowaniem srebrnych i połyskujących elementów takich jak np. występują w przypadku nowoczesnego sprzętu, to warto nawiązać do tego, wybierając połyskujący zegar na ścianę. Jak się więc okazuje, przy dopasowaniu różnego rodzaju dodatków w naszej aranżacji, ogromnie ważną rolę odgrywają kontrasty oraz wspólne, nawiązujące do siebie elementy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ