Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem

Wraz z początkiem lata rozpoczął się sezon urlopowy. Trwa on praktycznie od końca czerwca do końca sierpnia. Te dwa wakacyjne miesiące to okres, w którym większość z nas planuje urlop, i co się z tym wiąże dłuższy wyjazd.

Część osób spędza wakacje w kraju, wybierając polskie morze, góry lub krainę polskich jezior – Mazury. Spora część decyduje się również na wyjazdy zagraniczne.

Podczas gdy większość z nas relaksuje się na wakacjach nasz dom lub mieszkanie jest narażone na duże niebezpieczeństwo. Okres urlopowy to niestety czas wzmożonych kradzieży i włamań.

Puste mieszkanie pozostawione bez lokatorów na tydzień lub dwa to nie lada gratka dla złodzieja. Podobnie dom, zwłaszcza jeśli usytuowany jest w mniej zabudowanej okolicy.

Skąd złodzieje wiedzą, że wyjeżdżamy na urlop? Często sami o tym informujemy. Wystarczy wejść na konto znajomego na jednym z portali społecznościowych. W tym okresie wszyscy wrzucają fotki z wakacji, dając jasny sygnał, że…nie ma ich w domu. Niestety część osób kompletnie nierozważnie używa social mediów i takie informacje udostępnia publicznie, przez co mają do nich dostęp wszyscy, również potencjalni złodzieje.

Po drugie często sami się chwalimy wśród znajomych, kolegów z pracy czy sąsiadów, że w danym terminie nas nie będzie, bo wyjeżdżamy na wakacje. Podekscytowani wakacyjnym urlopem kompletnie tracimy głowę i rozsądek. Zamiast zachować informacje dla siebie, ewentualnie dla bliższej rodziny bądź znajomych dzielimy się nimi zbyt otwarcie z różnymi ludźmi.

Po trzecie – nie zachowujemy wymaganej ostrożności. W biegu i wakacyjnym szale zapominamy porządnie zamknąć dom, poinformować rodzinę, że wyjeżdżamy i poprosić by zaglądała do mieszkania. Wiele osób wyjeżdżając na wakacje zasłania w domu żaluzje, bądź zasłony, a to jest dla złodzieja jasny sygnał, że to mieszkanie bądź dom stoją puste. Nikt przecież nie siedzi przy zamkniętych żaluzjach przez kilka dni z rzędu.

Prawdą jest, że złodzieje są coraz sprytniejsi i bardziej przebiegli. Sprawdzają informacje udostępniane w social mediach, ale również często obserwują mieszkania czy domy. Gdy widzą, że ktoś się pakuje, ładuje do auta walizki i inne rzeczy już wiedzą, że za chwilę dom zostanie całkiem pusty.

Warto wiedzieć, że jest prosty sposób by ustrzec się przed złodziejem w czasie urlopu. Jaki? Jeśli chcesz się przekonać wpisz w wyszukiwarkę hasło ochrona mienia warszawa i sprawdź jak możesz bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ