Jak wybrać łóżka dla nastolatka

Pokój młodzieżowy nie jest zazwyczaj duży, natomiast jego mieszkaniec ma ogromne potrzeby. W tej prywatnej przestrzeni młodego człowieka musi znaleźć się co najmniej kilka stref. Kącik do relaksu i kojącego snu, część do nauki oraz spędzania wolnego czasu w ulubionej formie, to podstawy. Jak widać, nie jest łatwo urządzić pokój dla nastolatka. Zawsze priorytetową kwestią jest wybór właściwego łóżka. Musi być ono wygodne, praktyczne, ale jednocześnie estetyczne i zgodne z trendami.

Praktyczne rozwiązania

W niewielkim pokoju nastolatka znajdzie się miejsca na pojedyncze łóżko. Warto, aby było wyposażone w szufladę na pościel lub inne akcesoria. Świetnie sprawdzają się łóżka kontynentalne, które nabywane są od razu z materacem.

Jeśli w małej przestrzeni mieszka rodzeństwo, łóżko pojedyncze może mieć wysuwany materac dodatkowy. Taka opcja świetnie sprawdza się również wtedy, gdy u dziecka ma nocować przyjaciel.

Wybierając łóżka pojedyncze online, szczególną uwagę należy zwracać na materiał jego wykonania. Najlepiej sprawdzają się łóżka, które łatwo można utrzymać w czystości, a materiał nie jest nasiąkliwy. Kolor jest kwestią indywidualnego wyboru, natomiast zaleca się nabywanie łóżek w ciemniejszych tonacjach. Świetnym wyborem jest wybór łóżka o drewnianej lub metalowej konstrukcji. Takie uznawane są za najtrwalsze.

Jaki rozmiar łóżka dla nastolatka sprawdzi się najlepiej? Łóżko pojedyncze powinno mieć długość 200 cm i szerokość co najmniej 90 cm. Mniejsze łóżka nadają się raczej dla przedszkolaków albo dzieci w klasach wczesnoszkolnych.

Łóżko a styl wystroju wnętrza

Nastolatek zwraca szczególną uwagę na design swojego pokoju, łóżko po prostu powinno być modne. Dzisiaj świetnie sprawdzają się łóżka w stylu skandynawskim. Takie najczęściej posiadają konstrukcję drewnianą lub metalową. We wnętrzach w stylu loftowym świetnie sprawdzą się dokładnie takie same łóżka pojedyncze, ale z powodzeniem dopasować można również łóżko tapicerowane. Te welurowe pięknie komponują się w pokojach młodzieżowych, które są urządzone w stylu nowoczesnym albo glamour. Dodają szyku i elegancji, chociaż nie muszą być tak zachowawcze i „dorosłe”.

Dobra jakość snu

Nastolatek musi mieć zapewnione najlepsze warunki do wypoczynku i codziennego snu. Ten regenerujący powinien trwać co najmniej przez 8 godzin w ciągu doby. Aby tak było szczególną uwagę trzeba zwracać na jakość materaca do łóżka. Do wyboru są materace twarde, o średniej twardości albo miękkie. Ten idealny dobrze jest dopasować indywidualnie.

Co więcej, łóżko powinno być postawione we właściwym miejscu w pokoju nastolatka. Nie zaleca się stawiania go przy grzejniku ani przy oknie. Łóżko powinno stanąć w znacznej odległości od strefy nauki.

Pamiętajmy, że samo łóżko nie wystarczy, aby zapewnić nastolatkowi dobrą jakość snu. Należy jeszcze dobrać pościel czy poduszkę z antyalergicznym wypełnieniem. Te najlepszej jakości pościele, to zaś takie, które są wykonane z bawełny organicznej albo bambusowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ