Jak stworzyć wnętrze w stylu prowansalskim?

Lawenda, winnice, biel, spokój i radość płynąca z życia codziennego, to najczęstsze skojarzenia z Prowansją. Ten rejon Francji uważany jest za oazę i doskonałe miejsce na wakacje. Prowansja zajęła także poczesne miejsce w filmie „Francuski Pocałunek” z Meg Ryan w roli głównej. W swoim domu lub mieszkaniu, także możesz stworzyć wnętrza w stylu prowansalskim, korzystając z mebli i dodatków z dwóch kolekcji od Miloo Home.

Kolory

Prowansalski styl charakteryzuje się przede wszystkim bielem, błękitem i fioletem, czyli tym co kojarz się z lawendowymi polami, latem i pięknem krajobrazu. Delikatne, pastelowe kolory, a także meble i dodatki ze złoceniami, to podstawa tego stylu. Nadaj swojemu wnętrzu charakter poprzez drewniane elementy, postarzone lub  bielone. Pamiętaj, że nie tylko fiolet ale także delikatny błękit, czy biel, wprowadzą nastrój Prowansji do Twoich wnętrz. Nie przesadzaj z kolorem lawendowym, aby wnętrze nie stało się  zbytnio nasycone.

Oświetlenie

Stworzenie klimatu danego pomieszczenia jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia. W Miloo Home znajdziesz lampy podłogowe, świeczniki, oraz lampiony, które są bardzo klimatyczne i utrzymane w stonowanych kolorach, pasujących do Prowansji. Nie zapominaj także o lampach stołowych, które będą stanowiły wspaniały i stylowy akcent.

Meble z kolekcji Verandah

W kolekcji Verandah znajdziesz szafy, komody, witryny, konsole i półki, które doskonale wpasują się w prowansalski styl. Kolekcja ta obfituje w dodatki takie jak abażury, świeczniki, szklanki, czy wazony, które dopełniają wnętrze i nadają mu wyjątkowy charakter.  Meble z kolekcji Verandah doskonale pasują do ciężkich podłóg i grubych, masowych desek, które mogą być położone na podłodze i tworzyć wrażenie starości i tak popularnego ostatnio stylu retro, który łączy się ze stylem prowansalskim.

Meble z kolekcji Wabi Sabi

Meble z kolekcji Wabi Sabi

Lustra, dywany, koce i parawany w błękicie, bieli, fiolecie, czy wysublimowanej szarości, fotele do salonu, to wspaniałe elementy kolekcji Wabi Sabi od Miloo Home. Patyna i przecierane elementy są bardzo charakterystyczne dla stylu prowansalskiego i tworzą wrażenie niedoskonałości, zamiast otaczających człowieka zewsząd ideałów. Odrzucenie przepychu i konsumpcjonizmu na rzecz autentyczności, sprawia, że Prowansja wkroczy do Twoich wnętrz.

Jak stworzyć wnętrze w stylu prowansalskim?

Drewniane okiennice i świeże zioła na parapecie… Wino koło komody z własnej winnicy, a na stole lawenda, której zapach roznosi się po całym domu… Styl prowansalski wyraża tęsknotę za swobodą, klimatem pięknej Francji, spokoju i relaksu w gronie najbliższych. Taki klimat możesz stworzyć w swoim domu, dzięki czemu będzie on Twoją oazą spokoju…

Produkty prezentowane na zdjęciach są dostępne w sklepach stacjonarnych Miloo Home, a także na stronie internetowej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ