Jak dobrać karnisze do wnętrza?

Wielu z nas ma ogromny problem z wyborem elementów wykończenia wnętrz, takich jak karnisze. Nie wiemy, jaki powinien mieć wygląd i styl. Z naszym poradnikiem bez problemu znajdziesz taki, który będzie uzupełnieniem wnętrza, a nie szpecącym obowiązkiem.

Punkt pierwszy, czyli rodzaj karnisza

Na rynku znajdziemy wiele ofert karniszy z różnych surowców. Najczęściej spotykanymi są karnisze metalowe, drewniane, ale i plastikowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Metalowe, choć najczęściej wybierane, często szybko podczas użytkowania tracą swój blask, ponieważ wiszące na nich zasłony z oczkami bądź metalowe żabki niszczą ich powłokę. Miejsca zniszczeń szybko stają się widoczne, a korozja stale się pogłębia. Plastikowe zaś można z pewnością uznać za substytut na szybko. Niewielka cena sprawia, że są mało stabilne, pękają i wyglądają nieestetycznie. Dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim długoletnią jakość tą fizyczną, jak i wizualną, zdecydowanie najlepsze będą karnisze drewniane.

Drewniana magia karniszy

Drewno to określenie względne, ponieważ zawsze mamy możliwość wyboru jego rodzaju. Pałąk także może być większy lub mniejszy. W niedużych pomieszczeniach warto wykorzystać karnisze o mniejszej średnicy, które nie będą stanowiły dysproporcji w aranżacji. Do większych kolejno o większej średnicy, aby minimalizm nie stał się zbyt uderzający i komiczny. Podczas produkcji karnisze drewniane są zabezpieczane odpowiednimi środkami, które mają ogromny wpływ na ich wytrzymałość i odporność. Posłużą nam zdecydowanie wiele lat bez zniszczeń. Ich największą magią, niezależnie od wybranego koloru, są wyłaniające się naturalne przekroje słojów. Ale co z kolorem? Styl skandynawski – karnisz biały, styl lofotwy – czarny, styl vintage – dowolny, styl tradycyjny – kolor drewna, styl awangardowy – odcienie szarości. Znając swoje wnętrza, z łatwością dopasujecie karnisz kolorystycznie.

Nie przepłacaj

Dzięki nowym technologiom karnisze drewniane stały się fantastycznym dodatkiem do wszystkich wnętrz. Warto je jednak zakupić w profesjonalnych sklepach, w których znajdziemy wysoką jakość produktu i przystępną cenę. Na przykład w sklepie Torex Sp. z o.o.. Po wejściu na stronę znajdziemy katalog karniszy, które producent przygotuje zgodnie z indywidualnym życzeniem. Co to znaczy? Wybierając ofertę, samodzielnie ustalamy kolor i długość karnisza, dzięki czemu będzie idealnie pasował do każdego okna. Ale nie musicie wierzyć nam na słowo. Wystarczy jedno kliknięcie https://homewood.com.pl/pl/c/KARNISZE-STANDARD/19, by zakochać się na nowo w drewnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ