Gdzie zastosować płytki tarasowe 20 mm?

0
1512

Czy istnieje możliwość zaprojektowania tarasu, który nie tylko spełni najwyższe walory decydujące o atrakcyjności, ale również zaspokoi oczekiwania właścicieli pod względem solidności i wytrzymałości? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że kluczowym elementem jego aranżacji będą płytki tarasowe 20 mm. Zaprojektowane z myślą o potrzebach osób, które poszukują pomysłów na urządzenie pięknego i trwałego tarasu. Niezastąpione w aranżacji ogrodu czy powierzchni placów. Jednym słowem – niezawodne i uniwersalne, sprawdzające się w wielu warunkach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szereg zalet i właściwości, jakimi się charakteryzują, które decydują o ich rosnącej popularności.

Charakterystyka płytek tarasowych 20 mm

Ich mianem określamy kafelki przeznaczone do użytku zewnętrznego, które mogą być stosowane nie tylko na tarasach, ale również ogrodach, podjazdach do garażu czy w strefach użyteczności publicznej. Ta szeroka uniwersalność wynika z jednej, bardzo oczywistej zależności – płytki tarasowe 20 mm wykazują się ponadprzeciętną grubością. Dla zobrazowania tematu, klasyczne kafelki najczęściej mają wymiar od 6 do 9 mm. Na ich tle gruba, 2 cm płytka przedstawia się nadzwyczaj imponująco. Co więcej, wykazuje się właściwościami antypoślizgowymi, wysoką odpornością na ścieranie i niskie temperatury, a także łatwością w utrzymaniu czystości. Podkreślenia wymagają również ich walory wizualne, które sprawiają, że są chętnie wybierane przez architektów i projektantów wnętrz.

Dzisiaj tu, jutro tam – o tym, jak łatwo przeorganizować strefę wypoczynkową

O grubych płytkach tarasowych 20 mm można napisać wiele. Jest to bowiem produkt trudny do przecenienia. Jednak o ile kwestie wytrzymałościowe i wizualne nie pozostawiają złudzeń, o tyle ich mobilność może zdumiewać. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powierzchnia wyłożona tymi kafelkami może być bez trudu zdemontowana i przeniesiona w inne miejsce. Wszystko za sprawą zastosowania nowoczesnych technologii. Płytki tarasowe 20 mm mają tą cechę, że są nie tyko odporne, ale również oferują możliwość wielokrotnego montażu. Chodzi oczywiście o te położone na wspornikach lub bezpośrednio na trawie czy żwirze. Mogą być również układane w tradycyjny sposób – z wykorzystaniem kleju i fugi.

Jak układać płytki tarasowe 20 mm?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, płytki tarasowe 20 mm mogą być układane na specjalnie przeznaczonych do tego wspornikach, bez użycia kleju i fug. Ich atutem jest regulacja wysokości, która pozwala na zniwelowanie ewentualnych nierówności terenu. Taki sposób montażu jest chętnie wykorzystywany w sytuacji, gdy mamy zamiar ukryć instalacje, a w razie jakiejkolwiek potrzeby – szybko się do niej dostać.

Kolejna metoda obejmuje układanie na trawie lub żwirze, co sprawdza się szczególnie podczas wytyczania ścieżek w ogrodzie.

Grube płytki tarasowe 20 mm mogą być też układane w tradycyjny sposób, z użyciem kleju i fugi, co znajduje największe uznanie podczas tworzenia miejsc parkingowych, podjazdów samochodowych czy innych obiektów o dużym natężeniu ruchu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ