Gdzie sprawdzi się łóżko bez zagłówka

Szukając idealnego łóżka można zauważyć, że wśród wielu propozycji dzielą się one na modele z wezgłowiem oraz bez niego. Czy takie rozwiązanie jest funkcjonalne? Gdzie najlepiej sprawdzi się łóżko bez zagłówka?

Wybierając stelaż i materac do spania można kierować się różnymi czynnikami, w zależności od oczekiwań. Najczęściej jest to komfort użytkowania, funkcjonalność, dopasowanie do aranżacji, atrakcyjny design lub oszczędność. Choć zagłówek zapewnia wygodne oparcie dla pleców i zabezpiecza ścianę od zabrudzeń to wiele osób wybiera model pozbawiony tego funkcjonalnego elementu.

Do małych pomieszczeń

Łóżko bez zagłówka świetnie sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni. Dzięki regularnym kształtom z każdej strony będzie proste w aranżacji oraz nie narzuci sposobu ułożenia. Tym samym może przylegać do ścian nawet z trzech stron lub znajdować się tuż pod bardzo niskim parapetem, co często spotyka się w kamienicach. Jest to również bardzo chętnie wybierany rodzaj stelażu nie tylko do mieszkań, ale pomieszczeń służbowych z funkcją spania, gdzie liczy się każdy centymetr zaoszczędzonego miejsca.

Wyjątkowy design

Niektóre wnętrza determinują wygląd łóżka, w związku z czym do pomieszczeń urządzonych w surowym, minimalistycznym stylu łóżko bez wezgłowia będzie bardzo stylowym wyborem. Jest to również wyjątkowo designerskie rozwiązanie w przypadku, gdy łoże znajduje się na tle imponującego okna o charakterze dekoracyjnym z pięknym widokiem. Takie połączenie robi ogromne wrażenie, nie przysłaniając tym samym krajobrazu za oknem.

Łózko bez zagłówka sprawdzi się również w przypadku, gdy zależy nam nie tylko na atrakcyjnym wyglądzie, ale i funkcjonalności. Wówczas można zakupić dobrej jakości, wygodny stelaż i materac, a designerski zagłówek dokupić osobno, kierując się wrażeniami estetycznymi, nie obniżając przy tym komfortu spania. Wykonany na zamówienie wyjątkowy, oryginalny zagłówek będzie też znacznie tańszy, niż wykonane w ten sposób całe łóżko.

Dla oszczędnych

Zakup łóżka bez wezgłowia to najlepszy wybór dla osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Jest ono znacznie tańsze, niż modele w nie wyposażone i łatwiejsze w transporcie. Dzięki temu świetnie sprawdzi się również w mieszkaniu na wynajem czy domku letniskowym. To również ciekawy pomysł dla miłośników hand made, którzy chcą samodzielnie wykonać zagłówek według własnego projektu lub podpatrzony w Internecie, albo wykorzystać zagłówek z odzysku, z łóżka które lubią, ale jest mało komfortowe.

Łóżko bez zagłówka – dla kogo?

Modele łóżek pozbawione wezgłowia są dobrze nadają się do małych pomieszczeń. Są znacznie łatwiejsze w aranżacji dostawione do ścian i zajmują niewiele miejsca. Osobom poszukującym efektownego designu pozwolą na zastosowanie nieoczywistych rozwiązań i podkreślą charakter wnętrza oraz jego styl. To również bardzo ekonomiczny sposób na urządzenie mieszkania niskim kosztem, ale przy tym funkcjonalnie i wygodnie. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na fakt, że łóżko bez wezgłowia najlepiej sprawdzi się w przypadku, gdy nie spędza się w nim czasu poza spaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ