Uchwyt ścienny do telewizora

Często stawiamy TV tam, gdzie pasuje mebel, na którym ma stać telewizor. To rozwiązanie jednak mocno nas ogranicza. Być może życzylibyśmy sobie ustawić sofę inaczej, a nie tak, by mebel do RTV dobrze pasował do reszty pokoju. W takiej sytuacji najlepiej rozważyć zakup uchwytu do telewizora, który zapewni nam większą swobodę.

Uchwyt do telewizora – najważniejsze zalety:

  • Oszczędność miejsca – telewizor umieszczony na ścianie nie będzie wymagał szafki, na której miałby stać. Wiąże się to z oszczędnością miejsca. Więcej wolnej przestrzeni może wprowadzić harmonię i umożliwić umieszczenie w salonie innego, bardziej praktycznego mebla.
  • Możliwość manipulowania ustawieniem ekranu. Jeśli wybierzemy obrotowy uchwyt do telewizora będziemy mogli zmieniać jego ustawienie względem nas. Jest to bardzo praktyczne i funduje duży komfort użytkowania. Zmiana miejsca z sofy na fotel czy przemeblowanie pomieszczenia w przyszłości nie będzie wiązać się trudnościami. Oglądaj TV tak jak Ci wygodnie!
  • Mniejsza ilość kurzu. Zgrabny wąski uchwyt wmontowany w ścianę praktycznie nie wymaga pielęgnacji, kurz nie osiada na meblach.
  • Wygląda estetycznie i spodoba sie minimalistom.

Płaski uchwyt do telewizora

Płaski uchwyt ścienny to również korzystne rozwiązanie, zapewniające wrażenie przylegania telewizora do ściany. Jeśli zależy nam na takim efekcie powinniśmy wybrać płaski uchwyt do telewizora. Większość z nich posiada regulację wysokości, lecz nie można ustawiać ekranu na boku.

Obrotowy uchwyt do telewizora

Uchwyt obrotowy daje możliwość operowania położeniem telewizora góra-dół, jak i na boki. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne do pokoju, w którym często zmienia się miejsce do oglądania, np. do salonu połączonego z kuchnią. Sprawi też dużo frajdy osobom lubiącym zmiany i małe przemeblowania.

Uchwyt do monitora – dlaczego warto?

Praca zdalna nie budzi juz żadnych kontrowersji. Do zwiększenia wygody podczas pracy z domu trzeba pamiętać o zachowaniu prawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia oraz dostosowaniu wysokości monitora do naszych oczu. Za „idealne” ustawienie uznaje się takie, kiedy górna krawędź monitora znajduje się na wysokości oczu, gdy człowiek siedzi w pozycji wyprostowanej. Nie wszystkie podstawki do monitorów umożliwiają regulację wysokości i rzadko zdarza się, że sa idealnie dopasowane. Każdy z nas preferuje inne biurko, a ustawienie fotela względem biurka często jest dyktowane wysokością tego pierwszego. Regulowana wysokość ustawienia monitora to nie tylko wygoda, ale także troska o nasze zdrowie i zapobieganie bólom głowy i pleców.

Do wyboru mamy uchwyt ścienny (do telewizora i monitora) lub typowy uchwyt do monitora z mocowaniem do blatu biurka. Uchwyt biurkowy przymocowuje się do blatu biurka, nie jest konieczne wiercenie w ścianach. Oczywiście przed zakupem warto sprawdzić udźwig uchwytu oraz dobrać do odpowiednio do rozmiaru monitora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ