Nowoczesny wystrój

Jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje – to samo tyczy się również wystroju wnętrz. Jeżeli ktoś jest entuzjastą stylu retro, z całą pewnością bardzo chętnie zdecyduje się na całe mieszkanie utrzymane w tej właśnie stylistyce. Specjaliści zajmujący się wystrojem wnętrz podkreślają, że istotnie rozsądniej jest kierować się swoimi upodobaniami niż modą – ta bowiem zmienia się bardzo szybko. Gust zazwyczaj pozostaje zaś niezmienny przez całe życie.

Istnieje jednak bardzo liczna grupa osób, które nie mają ściśle sprecyzowanych upodobań w kwestii wystroju wnętrz – w takiej sytuacji rzeczywiście można zasugerować się trendami i opiniami zawodowych dekoratorów wnętrz. W ostatnim czasie szczególnym powodzeniem cieszy się styl nowoczesny, minimalistyczny, pozbawiony zbędnych dekoracji i zdobień. Dominują w nim stonowane, chłodne kolory – przede wszystkim biel, czerń oraz różne odcienie szarości. Najpopularniejszymi materiały to szkło oraz różnego rodzaju naturalny kamień.

Szklany sprzymierzeniec

Jeśli planuje się nowoczesne wnętrze, dobrze jest zainwestować w duże ilości szkła w całym pomieszczeniu. Materiał ten ma bowiem wiele zalet. Za jego pomocą można na przykład oddzielić od siebie dwie części pomieszczenia – bardzo często w tym celu stosowane są zabudowy szklane. Nadają one pomieszczeniu nowoczesny wygląd, dzielą przestrzeń, jednocześnie nie zamykając jej. Szkło jest bowiem przejrzyste, przepuszcza więc światło, a co za tym idzie – pokój sprawia dzięki temu wrażenie większego, bardziej przestronnego.

Oprócz tego, jak już wspomniano – szkło nadaje całemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Zabudowy szklane są bardzo chętnie stosowane w sypialniach, gdzie za ich pomocą oddzielić można część pokoju, w której znajduje się łóżko. Daje to poczucie prywatności (kącik sypialniany staje się bardzo przytulnym miejscem), a jednocześnie sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe.

Nowoczesna łazienka 

Zabudowy szklane świetnie sprawdzają się również w łazienkach zamiast tradycyjnych kabin prysznicowych. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie, na które nie każdy chce się zdecydować – z całą pewnością warto jednak dać mu szansę.

Szkło sprawdzi się nie tylko zamiast kabiny prysznicowej – za pomocą ścianki wykonanej z tego tworzywa można również oddzielić od siebie dwie części łazienki (tak jak w przypadku sypialni). Przykładowo – wydzielona może zostać przestrzeń kąpielowa, z ozdobną wanną, która w ten sposób zostanie dodatkowo wyeksponowana.

Szkło w nowoczesnej łazience sprawdza się świetnie. Decydując się na nie należy jednak pamiętać o tym, że utrzymanie go w czystości może być dość problematyczne. Na szklanych ściankach osiada kamień, którego nie sposób się pozbyć bez specjalnych, przeznaczonych ku temu specyfików. Przy odrobinie wysiłku jest to jednak możliwe, dlatego nie warto się tym zniechęcać. Mimo czasochłonnej pielęgnacji naprawdę warto zainwestować w łazience w szklane wykończenia, które nadadzą wnętrzu nowoczesności i minimalistycznego charakteru.

Możliwości jest naprawdę mnóstwo, wejdź na szyby-dekoracyjne.pl i przekonaj się sam.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ