Nastrojowy ogród – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie potrafi stworzyć urokliwy klimat w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie. Jakie lampy wybrać, aby podwórko było miejscem przytulnym, ale jednocześnie funkcjonalnym i bezpiecznym?

Planując kupno lamp ogrodowych i montaż oświetlenia warto wziąć pod uwagę aspekty estetyczne oraz praktyczne. Oświetlenie ogrodowe powinno także zapewniać bezpieczeństwo oraz być możliwie jak najbardziej energooszczędne. Dlatego najlepsze do ogrodu będzie oświetlenie led, które nie tylko pobiera dużo mniej prądu niż tradycyjne żarówki, ale także daje mocne i wyraziste światło.

Które elementy ogrodu powinny być doświetlone?

W ogrodzie powinniśmy doświetlić wejście do domu, szlaki komunikacyjne, altany, kuchnię ogrodową jeśli posiadamy oraz kąciki wypoczynkowe. Pozwoli to na bezpieczne korzystanie z terenu wokół domu także po zmroku. Jeśli jesteśmy posiadaczami oczka wodnego warto zainstalować specjalne podwodne lampy LED, które pięknie podkreślą jego urodę – woda wyda się bardziej przejrzysta, a dodatkowo wyeksponujemy roślinność oraz mieszkańców oczka wodnego.

Jeśli chodzi o typy lamp to oświetlenie ogrodowe obejmuje lampy ścienne zewnętrzne, kinkiety zewnętrzne oraz lampy podłogowe, stawiane bezpośrednio na trawniku bądź tarasie. Lampy stojące należą do typowego oświetlenia szlaków komunikacyjnych. Dzięki temu że światło pada z góry, a nie od dołu nie będą nas oślepiać tak jak reflektory. Znakomicie doświetlą podjazd domu i wytyczą strefy w ogrodzie kwiatowym.

Lampy ścienne zewnętrzne potrafią więcej niż myślisz

Lampy ogrodowe ścienne przeznaczone są do zamontowania na ścianie, więc przydadzą się do oświetlania tabliczki z adresem lub numerem domu, tarasu, ganku czy wjazdu do garażu. Są także konieczne do oświetlenie drzwi, szczególnie zamku w drzwiach, kiedy musimy nocą wejść do domu. Ponadto lampy ścienne zewnętrzne potrafią też pięknie wyeksponować fakturę elewacji oraz stworzyć nastrojowy klimat na tarasie. Z ich pomocą możemy stworzyć ciekawe pojedyncze punkty świetle w różnych miejscach terenu przy domu, co umożliwi spędzanie letnich wieczorów w nastrojowej atmosferze.

lampy ścienne

W zależności od stylu możemy zdecydować się na modele o estetyce nowoczesnej, loftowej, minimalistycznej lub tradycyjnej. Do kupienia są także lampy retro w kształcie stylowych lampionów lub niezwykle modne lampy w stylu loft lub marynarskim. Pamiętajmy, że np. lampa wejściowa powinna palić się całą noc, więc warto dobrać do niej energooszczędną żarówkę LED.

Gdzie kupić oświetlenie ogrodowe? Na przykład w sklepach takich jak https://www.kosmicznelampy.pl/, gdzie masz zapewniony ogromny wybór lamp ogrodowych oraz opraw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ