Mieszkania od dewelopera

Wynajmować mieszkanie czy je kupić na własność? Jeżeli kupować mieszkanie, to z rynku pierwotnego czy wtórnego? Pytań jest wiele, a odpowiedzi na nie, każdy musi poszukać samodzielnie. Szukasz swojego miejsca na świecie? Chcesz kupić nowe mieszkanie, a rynek wtórny zupełnie Cię nie interesuje? Sprawdź, jakie propozycje ma lokalny deweloper! A z poniższego tekstu dowiesz się kilku informacji, które mogą okazać się przydatne podczas zakupu mieszkania!

Nowe vs używane – na jakie mieszkanie się zdecydować?

Rynek mieszkaniowy w naszym kraju ma bardzo wiele ciekawych propozycji, do których można zaliczyć między innymi:

  • mieszkania z rynku pierwotnego,
  • lokale na rynku wtórnym,
  • wynajem mieszkania.

Kupno mieszkania od dewelopera to tylko jedna z nich. Wiele osób decyduje się także na długoterminowy wynajem lub na zakup lokalu z rynku wtórnego. Każda z tych możliwości ma swoje zalety. Mieszkania kilkuletnie będą tańsze niż ich nowe odpowiedniki, długoterminowy wynajem lokalu mieszkaniowego nie wymaga jednorazowej inwestycji kilkuset tysięcy złotych, jednak to mieszkania z rynku pierwotnego są w stanie zapewnić wysoki komfort. Mają także wiele innych zalet.

Kupno mieszkania od dewelopera – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, iż ceny nieruchomości na rynku pierwotnym osiągają w ostatnich latach kosmiczne wartości. Dla wielu osób ceny za metr kwadratowy dochodzące do dziesięciu tysięcy w dużych miastach są na tyle zaporowe, iż zupełnie rezygnują z inwestycji we własne cztery kąty. Jednak rozmawiając o własnym mieszkaniu z rynku pierwotnego, warto na chwilę zostawić koszty inwestycji nieco z boku i skupić się na zaletach takiego kroku. Nowe mieszkania to nieruchomości o wysokim standardzie, w pełni bezpieczne, z kompleksową infrastrukturą. Wchodząc do nowego mieszkania, nie trzeba martwić się o to, kto był poprzednim właścicielem i czy przypadkiem pod dywanem nie będzie niechcianych lokatorów takich jak pluskwy, czy inne karaluchy. Wysoki standard, bezpieczeństwo i możliwość własnej aranżacji przestrzeni – to niezaprzeczalne zalety, jakie daje kupno mieszkania od dewelopera.

Jak prawidłowo przygotować się do zakupu mieszkania?

Chcąc szybko, sprawnie i bez zbędnych komplikacji przeprowadzić finalizację transakcji, trzeba się do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego przygotować w odpowiedni sposób. Kwestią podstawową są finanse – należy dokładnie oszacować sumaryczny koszt inwestycji, a następnie sprawdzić zdolność kredytową w banku i złożyć stosowne dokumenty o przyznanie kredytu na sfinansowanie inwestycji. Kolejne kroki do podjęcia to między innymi sprawdzenie wiarygodności dewelopera, wybór mieszkania, podpisanie stosownej umowy, a finalnie – przekazanie kluczy do nowego mieszkania. Ułożenie szczegółowego planu, a następnie jego realizacja krok po kroku znacznie ułatwią sprawę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ