tapeta do pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwe. Wie o tym każdy, kto próbował zaaranżować pomieszczenie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Częstym dylematem rodziców jest to, jak wykończyć i ozdobić ściany. Co powiesz na tapety?

Gdzie szukać inspiracji, urządzając pokój dziecięcy?

Od wielu lat naszym źródłem inspiracji w wielu dziedzinach życia jest internet. Szukając porad związanych z macierzyństwem oraz aranżowaniem wnętrz dla najmłodszych, często korzysta się z blogów i stron parentingowych. Pokój dziecka urządzisz z pomocą porad zebranych na best4kids.pl, gdzie podano 3 wskazówki aranżacyjne, dzięki którym zadanie to będzie łatwiejsze. Dodatkowo wspierać można się stronami o wyposażeniu wnętrz. Wiele inspiracji znajduje się także w aplikacji Pinterest, będącej miejscem gromadzenia wizualnych informacji. Nieco bardziej tradycyjnym źródłem poszukiwania pomysłów na aranżację pokoju dziecka są magazyny wnętrzarskie oraz wizyty w salonach meblowych, w których urządzone zostały pokazowe pomieszczenia. W przypadku trudności z wykończeniem pokoju dziecięcego, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – projektanta wnętrz, który poradzi sobie z urządzeniem nawet najbardziej problematycznego pomieszczenia.

Jakie tapety do pokoju niemowlaka?

Aranżowanie pierwszego pokoju dziecka to nie tylko trudne zadanie, ale i wielkie przeżycie – chcesz, by wszystko było idealne i niezwykle praktyczne. Bardzo częstym wyborem dla maluszków są tapety w mocniejszych kolorach lub czarno-białe. Mogą być przyklejone tylko na jednej ścianie, by pomieszczenie nie było zbyt pstrokate, jednak to właśnie takie barwy maluch widzi najlepiej. Świetnie sprawdzą się modele z bajkowymi bohaterami czy zwierzętami. Można wybrać także roślinne motywy czy geometryczne wzory.

Jaka tapeta spodoba się przedszkolakowi?

Nieco starsze dzieci potrzebują innych bodźców, są także świadome swojego gustu i potrzeb, dlatego warto pozwolić maluchowi uczestniczyć w wyborze tapety do jego pokoju. Przedszkolaki mają już swoje pierwsze zainteresowania, dobrze by ściana była zaaranżowana w sposób ukazujący jego pasje. Maluchy często bawią się w odgrywanie ról, w związku z tym dobrze sprawdzą się motywy związane z: dżunglą, zaczarowanym lasem, podwodną krainą czy indiańską wioską. Dobrym pomysłem są także wzory nawiązujące do podróżowania. W przypadku dziewczynek dużym zainteresowaniem cieszą się także księżniczki czy jednorożce. Chłopcy dobrze odnajdują się we wnętrzach udekorowanych: samolotami, samochodami, statkami kosmicznymi czy pirackimi motywami.

Ciekawym rozwiązaniem dla mniejszych dzieci jest tapeta ze wzorem kolorowanki, która może zostać samodzielnie pomalowana, np. kredkami.

Najlepsza tapeta dla uczniów i nastolatków

Rozpoczęcie nauki w szkole to etap, kory bardzo często wiąże się z ogromnymi zmianami nie tylko w życiu, ale i w pokoju. Zaaranżować trzeba w nim spokojny i wygodny kącik do odrabiania lekcji i nauki. Warto także w czasie przemeblowania odświeżyć ściany w pokoju dziecka, tak aby trafiały w jego gust przez kilka kolejnych lat. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą geometryczne wzory, tapeta imitująca drewno czy kamień, a także inne faktury. Tak wykończone pomieszczenie będzie stylowe i eleganckie przez długi czas, nie znudzi się dziecku oraz nie przestanie się podobać w toku jego dorastania i zmiany gustu.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ