Jakie są największe strefy biurowe Warszawy

Biznes w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Sprawdzamy, jak wyglądają największe strefy biurowe stolicy. Poznaj najważniejsze informacje. 

Centralny Obszar Biznesu

Ten niewielki obszar na mapie stolicy skupia wiele inwestycji. Podaż wynosi 881 400 m². Natomiast średni roczny popyt to 155 200 m². Na powierzchnie, które aktualnie są w budowie lub zostały zaplanowane, składa się Varso, Skysawa i Widok Towers, co daje powierzchnię 207 100 m². Ten pierwszy budynek stanowi najwyższy projekt biurowy w Unii Europejskiej. W Centralnym Obszarze Biznesu mieści się wiele biur coworkingowych i serwisowanych. Poziom czynszów jest najwyższy w stolicy, jednak za wysokimi opłatami idzie wiele udogodnień. Niekwestionowanym atutem tej lokalizacji jest świetnie rozwinięta sieć komunikacji publicznej. To znakomita lokalizacja dla najemców z sektora usług prawniczych, doradczych, a także branży finansowej. Z atutów COB skorzystało również wiele firm z branży IT. To miejsce dla wymagających przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych biur, które będą stanowić wizytówkę firmy. 

Strefa Centrum

Z Centralnym Obszarem Biznesu sąsiaduje Strefa Centrum, która została podzielona na kilka obszarów. Na północy dominuje zabudowa mieszkaniowa oraz historyczne budynki Starego i Nowego Miasta. Znajduje się tu jeden z największych parków biurowych w stolicy – Gdański Business Centre. Całkowita podaż sięga 155 200 m². Planowane są inwestycje o powierzchni 22 300 m².

Wschodnia Strefa Centrum charakteryzuje się dużym udziałem parków i terenów zielonych. Atutem lokalizacji jest dostęp do Bulwarów Wiślanych oraz świetnie połączenie komunikacyjne z trasą WZ i Wisłostradą. Całkowita podaż to 137 700 m², a planowana Elektrownia Powiśle B1 osiągnie powierzchnię 3 600 m².

Południowa Strefa Centrum mieści wiele budynków instytucji publicznych, ambasad i ministerstw. Warto zaznaczyć, że ⅔ powierzchni biurowej jest starsza niż 10 lat. Obszar ten w dużej mierze skupia banki oraz firmy z sektora finansowego. Całkowita podaż wynosi 301 200 m². Aktualnie nie są realizowane projekty budowlane. 

Najwięcej powierzchni w budowie, bo aż 416 100 m² skupia zachodnia strona Strefy Centrum. To bez wątpienia biurowe zagłębie stolicy. Obszar ten cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów z sektora finansowego. Całkowita podaż sięga 680 700 m². 

Jak znaleźć nowoczesne biuro? Wystarczy zajrzeć na stronę Directoffice.pl i wybrać biuro do wynajęcia – Warszawa. Bogata i zróżnicowana oferta została dostosowana do najbardziej wymagających przedsiębiorców. 

Popyt w podziale na strefy biurowe

Najwyższy wskaźnik popytu odnotowano w roku 2019 – 880 000 m². Popyt w podziale na strefy biurowe w największym stopniu dotyczył Centrum – 32%. W przypadku Mokotowa jest to 26%, Jerozolimskie – 16%, Centralny Obszar Biznesu – 12%. Żwirki i Wigury – 5%, Wschód – 3%. Pozostałe obszary to Północ, Puławska Zachód, Ursynów, Wilanów. Warto nadmienić, że portal Directoffice.pl oferuje możliwość wynajęcia biura w przeróżnych lokalizacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ