prokrastynacja

Prokrastynacja pojawia się niespodziewanie w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Jeżeli masz właśnie dokończyć ważną sprawę, zebrać informację czy też dokończyć formułować cele metodą SMART, wówczas do pracy nagle się ulatnia. Każdy z pewnością zna takie uczucie z własnego doświadczenia. Im poważniejsze jest zadanie, tym trudniej dopiąć je na ostatni guzik. Wydaje się coraz bardziej trudne. Prokrastynacja jest bowiem największym wrogiem produktywności. Całe szczęście istnieją sposoby na zwalczenie jej. Zobacz, w jaki sposób sobie z nią poradzić.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/co-to-prokrastynacja/

Czym jest prokrastynacja i w jaki sposób je zwalczać – ciekawe sposoby

Prokrastynacja może być problemem, który blokuje rozwój naszej kariery. Lepsza organizacja czasu nie jest jednak Rozwiązaniem tego problemu. Dzieje się tak dlatego, że źródłem prokrastynacji nie jest błąd w organizacji naszego dnia. Oczywiście warto jednak trzymać się sprawdzonych metod zarządzania czasem. Jednak zwlekanie bierze się przede wszystkim z naszych emocji. Możemy bać się niepowodzenie lub czujemy ogromną presję kiedy mamy zabierać się za wykonywanie zadania. W takim wypadku uciekamy do przyjemności takich jak spędzenie czasu przed ulubionym serialem czy oglądaniem filmików na Youtube.

W jaki sposób poradzić sobie z prokrastynacją? – metoda małych kroków

Dobre sposoby na prokrastynacji jest zaplanowanie małego kroku, który przybliży nas do realizacji Wielkiego celu. Jest szansa, że przez małe kroczki wykonamy całe zadanie i nie na razie my się na gniew naszego szefa. Co ciekawe metoda małych kroków świetnie sprawdza się również kiedy pracujemy nad dobrymi nawykami. Inna metoda związana z zwalczaniem prokrastynacji jest opisana przez Petera Bregmana w magazynie ” Harvard Business Review”. 

Prokrastynacja – jak z nią walczyć?

Bergman obserwował pewnego razu surferów śmigających na fali oceanu. Podziwiał ich szybkość oraz zwinność. Zorientował się w pewnym momencie, że bez względu na ich umiejętności, każdy z skończył się tak samo. Z ludźmi jest tak samo. Każdy podejmuje ryzyko na przykład rozmowy z szefem o podwyżce, rozpoczęcie pisania projekty, które od dawna od składałeś na później, rozpoczęcie pracy nad nowym pomysłem w biznesie. Każdy z nas podejmuje ryzyko odcinek ale boimy się nieprzyjemnego uczucia związanego z upadkiem.

Chociaż przecież to upadek jest wpisany w program i nie jest niczym nadzwyczajnym. Paradoks polega na jednak na tym, żelek nie uchroni nas przed nieprzyjemnym uczuciem. Jeżeli unikniemy rozmowy z szefem o podwyżce, to przez kolejne miesiące będziemy cierpieć przez naszą frustrację. Będziemy męczyć się oraz omijać ciągle gabinet dyrektora. Nie jest łatwo ryzykować, jednak można to wyćwiczyć.

Staraj się podejmować działania, których się boisz, ale wiesz że nie mogą cię zabić. Staraj się nie uciekać od uczuć. Dzięki temu będziesz w stanie nabrać wprawy. Zauważysz, że uczucie takie nie zabije Cię. Będziesz w ten sposób ryzykował, upadał i podnosił się na nowo. Jednak Jeśli staniesz znów ruszysz do walki. W taki sposób Twoje szanse na sukces będą rosły.

Zobacz też: http://www.greenstyl.pl/jak-zalozyc-spoldzielnie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ